09 травня 2024 року справа № 580/1516/24
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Каліновської А.В.,
за участю:
секретаря судового засідання - Шапошник Я.О.,
розглянувши в порядку загального (письмового) позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контролю Уманської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення і зобов'язання вчинити дії,
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Управління містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контролю Уманської міської ради (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправною та скасувати відмову Управління містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контрою Уманської міської ради від 28.11.2023 №675/09-03 “Про відмову у внесенні змін в адресу об'єкта нерухомого майна”;
- зобов'язати Управління містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контрою Уманської міської ради прийняти рішення, яким змінити адресу житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 розпорядженням Уманської міської ради Черкаської області від 19.02.2016 року №16-р) в місті Умань Черкаської області на підставі звернення від 22.11.2023 №5834.
В обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_1 звернулася до Управління містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контролю Уманської міської ради із заявою щодо зміни адреси щодо житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 . Проте Управлінням містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контролю Уманської міської ради наказом за № 675/09-03 від 28 листопада 2023 року ОСОБА_1 було відмовлено у присвоєнні адреси та усно було рекомендовано звернутися до суду. Згідно витягу з Реєстру будівельної діяльності щодо інформації про присвоєння адрес Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва до Наказу від 28.11.2023 №675/09-03 ОСОБА_1 повідомлено що, на підставі п.52 Порядку присвоєння адрес об'єктам нерухомого майна, затвердженого Постановою КМУ № 690 від 07.07.2021 року, у разі виявлення дублювання номерів об'єктів нерухомого майна, один чи більше з яких не є об'єктами державної чи комунальної власності та не підпадають під випадки, зазначені у пункті 50 цього Порядку, зміна, коригування адреси здійснюються на підставі рішення суду. ОСОБА_1 вважає, що відповідач виніс протиправне рішення, що виражається у відмові зміни/коригуванні адреси, оскільки право власності на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано раніше ніж право власності на нежитлову будівлю, магазин, кафе з терасою, а саме 10.04.1995 за реєстраційним номером №7411.
Ухвалою судді від 19.02.2024 відкрито провадження у справі.
Ухвалою від 09.04.2024 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті у порядку письмового провадження.
Відповідач у встановлений судом строк відзив на позов не подав.
Згідно з ч. 6 та ч. 7 ст. 162 КАС України, у зв'язку з ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, судом встановлено наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , про що Уманським відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) 12.10.2022 зроблено відповідний актовий запис за № 1284, що підтверджується копією свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_1 .
ОСОБА_2 був чоловіком для ОСОБА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про укладення шлюбу Серія НОМЕР_2 від 30.11.1985.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, про що приватним нотаріусом Животовською Наталією Георгіївною 20.10.2022 заведена спадкова справа 134/2022 (номер у спадковому реєстрі №69818903). Згідно заповіту від 30.08.2004 спадкоємцем всього майна покійного ОСОБА_2 , є його дружина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
До складу спадкового майна входить житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 розпорядженням Уманської міської ради Черкаської області від 19.02.2016 року №16-р) №42 а (сорок два «а»), місто Умань, Черкаської області.
Проте спадкові права не оформлено, оскільки наявне дублювання номерів об'єктів нерухомого майна, а саме в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно існує інший чинний запис про право власності за адресою АДРЕСА_1 , а саме на нежитлову будівлю, магазин, кафе з терасою, яке зареєстроване на ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних частках, (копія інформаційної довідки додається). У зв'язку з викладеним зареєструвати спадкові права та отримати свідоцтво про право власності в порядку спадкування на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 не є можливим, у зв'язку з чим нотаріус порекомендувала змінити/корегувати адресу.
На підставі вище зазначених рекомендацій приватного нотаріуса ОСОБА_1 звернулася до Управління містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контролю Уманської міської ради із заявою щодо зміни адреси житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 .
Управлінням містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контролю Уманської міської ради наказом за № 675/09-03 від 28 листопада 2023 року ОСОБА_1 було відмовлено у присвоєнні адреси.
Згідно витягу з Реєстру будівельної діяльності щодо інформації про присвоєння адрес Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва до наказу від 28.11.2023 №675/09-03 ОСОБА_1 повідомлено, що на підставі п.52 Порядку присвоєння адрес об'єктам нерухомого майна, затвердженого постановою КМУ № 690 від 07.07.2021, у разі виявлення дублювання номерів об'єктів нерухомого майна, один чи більше з яких не є об'єктами державної чи комунальної власності та не підпадають під випадки, зазначені у пункті 50 цього Порядку, зміна, коригування адреси здійснюються на підставі рішення суду.
ОСОБА_1 вважає, що відповідач виніс протиправне рішення, що виражається у відмові зміни/коригуванні адреси, оскільки право власності на житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано раніше ніж право власності на нежитлову будівлю, магазин, кафе з терасою, а саме 10.04.1995 за реєстраційним номером №7411.
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість рішення відповідача на відповідність вимогам ч.2 ст.2 КАС України, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.1, 2 ст.26-3 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 №3038-VI (далі Закон №3038-VI), адресою об'єкта нерухомого майна (далі - адреса) є унікальна структурована сукупність реквізитів, що використовуються для ідентифікації об'єкта та визначення місця його розташування на місцевості.
Порядок присвоєння адрес об'єктів нерухомого майна затверджується Кабінетом Міністрів України. Порядок не може передбачати обов'язок фізичних та юридичних осіб щодо отримання будь-яких дозволів, погоджень або інших документів дозвільного характеру, а також повноважень державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, підприємств, установ, організацій, утворених такими органами, видавати зазначені документи.
Таким порядком є Порядок присвоєння адрес об'єктам будівництва, об'єктам нерухомого майна, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 690 від 07.07.2021 (далі Порядок).
Приписами ч.3, 4 ст.26-3 Закону №3038-VI передбачено, що адреса присвоюється об'єктам будівництва, будинкам, будівлям, спорудам, квартирам, гаражним боксам, машиномісцям, іншим житловим та нежитловим приміщенням, які є самостійними об'єктами нерухомого майна.
Адреса не присвоюється: 1) тимчасовим спорудам; 2) будівлям та спорудам, що є приналежністю відповідної будівлі або споруди або їх складовою частиною; 3) іншим об'єктам нерухомого майна, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України в Порядку присвоєння адрес об'єктів нерухомого майна (далі - Порядок присвоєння адрес).
Порядок присвоєння адрес, визначений цим Законом, не поширюється на земельні ділянки.
Реквізитами адреси є: 1) назва держави (Україна); 2) назва адміністративно-територіальної автономії у складі України - для об'єктів, розташованих на території Автономної Республіки Крим; 3) назва області (крім Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя); 4) назва району - для населених пунктів районного підпорядкування; 5) назва населеного пункту, а для об'єктів, розташованих за його межами, - назва найближчого населеного пункту (об'єднаної територіальної громади), розташованого у межах відповідного району (об'єднаної територіальної громади); 6) назва гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об'єкта (за наявності); 7) назва вулиці, площі, майдану, шосе, проспекту, бульвару, алеї, провулку, узвозу тощо (далі - вулиця) (за наявності); 8) номер об'єкта (будинку, будівлі, споруди); 9) номер корпусу - для об'єктів, які складаються з декількох корпусів; 10) номер квартири, гаражного боксу, машиномісця, іншого житлового та нежитлового приміщення, яке є самостійним об'єктом нерухомого майна (за наявності).
Адреса (крім реквізиту, визначеного пунктом 10 частини четвертої цієї статті) присвоюється, змінюється, коригується, анулюється, в тому числі, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради - у разі, якщо об'єкт знаходиться у межах території, на яку поширюються повноваження сільської, селищної, міської ради.
Згідно із ч.8, 9 ст.26-3 Закону №3038-VI, у разі якщо після присвоєння адреси відбулося коригування проектної документації, що може вплинути на визначення адреси об'єкта нового будівництва (зміна місця розташування об'єкта, головного входу, зміна кількості об'єктів тощо), замовник у повідомленні про такі зміни зазначає про необхідність коригування (зміни, присвоєння, анулювання) адреси згідно з частиною шостою статті 36 та частиною сьомою статті 37 цього Закону.
Орган з присвоєння адреси протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення, визначеного частиною шостою статті 36 та частиною сьомою статті 37 цього Закону:
1) приймає рішення про коригування адреси, що повинно містити відомості про раніше присвоєну адресу та ідентифікатор об'єкта будівництва;
2) оприлюднює рішення про коригування адреси на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
3) вносить інформацію про коригування адреси (у тому числі копію рішення про коригування адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
Адреса вважається зміненою, присвоєною, анульованою з дня внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про її коригування.
Рішення про коригування адреси доводиться до відома заявника в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про коригування адреси до Реєстру будівельної діяльності.
Частина 11 ст.26-3 Закону №3038-VI, передбачає, що підставами для зміни адреси щодо закінченого будівництвом об'єкта є: 1) зміни в адміністративно-територіальному устрої (у тому числі зміна назви області, району, населеного пункту); 2) зміна назви вулиці, її об'єднання та поділ; 3) зміна назви гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об'єкта; 4) об'єднання, поділ закінчених будівництвом об'єктів, виділення частки із закінченого будівництвом об'єкта (з урахуванням вимог пункту 2 частини третьої цієї статті); 5) упорядкування нумерації об'єктів нерухомого майна у визначених цим Законом випадках та в інших випадках, встановлених Кабінетом Міністрів України в Порядку присвоєння адрес.
Рішення про зміну назви адміністративно-територіальної одиниці, вулиці або назви гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об'єкта є одночасно рішенням про зміну адреси.
У разі якщо відповідно до законодавства прийнято рішення про зміну меж адміністративно-територіальної одиниці, об'єднання та поділу вулиці, орган з присвоєння адреси протягом 30 календарних днів здійснює впорядкування нумерації (у разі необхідності такого впорядкування).
Частина 12 ст.26-3 Закону №3038-VI визначає, що для зміни адреси щодо закінченого будівництвом об'єкта у разі його об'єднання, поділу або виділення частки (крім квартири, житлового або нежитлового приміщення тощо) подаються документи, передбачені цією частиною документи.
У відповідності до ч.14-20 ст.26-3 Закону №3038-VI орган з присвоєння адреси протягом п'яти робочих днів з дня отримання заяви про зміну адреси щодо закінченого будівництвом об'єкта:
1) приймає рішення про зміну адреси/відмову у зміні адреси, що повинно містити відомості про ідентифікатор закінченого будівництвом об'єкта (для об'єктів, яким присвоєно ідентифікатор до подання заяви);
2) оприлюднює рішення про зміну адреси/відмову у зміні адреси об'єкта нерухомого майна на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
3) вносить інформацію про зміну адреси/відмову у зміні адреси (у тому числі копію рішення про зміну адреси/відмову у зміні адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
Рішення про зміну адреси повинно додатково містити відомості про попередню адресу щодо закінченого будівництвом об'єкта.
Рішення про відмову у зміні адреси повинно додатково містити посилання на відповідну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також відомості про те, яке саме положення поданого заявником документа не відповідає вимогам законодавства.
Відомості про зміну адреси/відмову у зміні адреси об'єкта нерухомого майна доводяться до відома заявника в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про зміну адреси/відмову у зміні адреси об'єкта нерухомого майна до Реєстру будівельної діяльності.
Підставами для відмови у зміні адреси щодо закінченого будівництвом об'єкта за заявою власника (співвласника) закінченого будівництвом об'єкта (його представника) про зміну адреси є: 1) подання неповного пакета документів; 2) виявлення неповних або недостовірних відомостей у поданих документах, що підтверджено документально; 3) подання заяви особою, яка не є власником (співвласником) об'єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про зміну адреси, або його (їх) представником; 4) подання заяви до органу з присвоєння адреси, який не має повноважень приймати рішення про присвоєння адреси на відповідній території.
Відмова у зміні адреси щодо закінченого будівництвом об'єкта з підстав, не передбачених цією частиною, не допускається.
Після усунення причин, що були підставою для відмови у зміні адреси щодо закінченого будівництвом об'єкта, заявник може повторно подати документи для зміни адреси.
У разі неприйняття органом з присвоєння адреси рішення про присвоєння, зміну, анулювання адреси у строк, визначений цією статтею, заявник має право звернутися до відповідної місцевої державної адміністрації із заявою про присвоєння, зміну, коригування адреси, яка подається у порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону.
До заяви про зміну адреси додаються документи, що подавалися органу з присвоєння адреси для зміни адреси (крім випадків, якщо такі документи подавалися в електронній формі через електронний кабінет або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою).
Місцева державна адміністрація протягом п'яти робочих днів з дня отримання заяви про присвоєння, зміну, коригування адреси:
1) приймає рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси, що повинно містити відомості про ідентифікатор закінченого будівництвом об'єкта (крім рішення про відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси щодо об'єктів, яким не присвоєно ідентифікатор до подання заяви);
2) оприлюднює рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси на своєму офіційному веб-сайті (у разі наявності);
3) забезпечує внесення інформації про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси (у тому числі копію рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси) до Реєстру будівельної діяльності.
Рішення про зміну, коригування адреси повинно додатково містити відомості про попередню адресу.
Рішення про відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси повинно додатково містити посилання на відповідну норму (пункт, статтю) законодавства із зазначенням, що саме порушено під час оформлення та подання документів, а також відомості про те, яке саме положення поданого заявником документа не відповідає вимогам законодавства.
Відомості про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси доводяться до відома заявника в порядку, визначеному статтею 26-1 цього Закону, у день внесення інформації про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси до Реєстру будівельної діяльності.
У день внесення відомостей про присвоєння, зміну, коригування адреси/відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні адреси до Реєстру будівельної діяльності програмні засоби електронної системи забезпечують автоматичне направлення до органу з присвоєння адреси повідомлення про присвоєння, зміну, коригування адреси до відома.
Підставами для відмови у прийнятті місцевою державною адміністрацією рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси є:
1) розміщення об'єкта за межами території, на яку поширюються повноваження місцевої державної адміністрації;
2) наявність у Реєстрі будівельної діяльності рішення органу з присвоєння адреси з цього питання;
3) наявність підстав, визначених частиною п'ятнадцятою цієї статті, - у разі зміни адреси щодо закінченого будівництвом об'єкта.
Органу з присвоєння адреси забороняється вимагати від замовника додаткові документи для прийняття рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси, якщо вони не передбачені цим Законом.
Додаткові документи та інформацію, необхідні для прийняття рішення про присвоєння, зміну, коригування адреси, орган з присвоєння адреси отримує відповідно до частини восьмої статті 9 Закону України "Про адміністративні послуги".
Орган з присвоєння адреси при виконанні повноважень, визначених цією статтею, має право доступу до інформаційних ресурсів та баз даних в обсязі та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України в Порядку визначення адрес.
Абзацом 2 п.1 Порядку №690 передбачено, що органи, уповноважені на присвоєння, зміну, коригування, анулювання адрес об'єктів будівництва, об'єктів нерухомого майна, визначаються відповідно до частини п'ятої статті 26-3 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - уповноважені органи з присвоєння адрес).
Згідно із п.1-1 ч.1 ст.37 Закону України "Про місцеве самоврядування" від 21.05.1997 №280/97-ВР (далі Закон №280/97-ВР) до повноважень виконавчого органу сільської, селищної, міської ради щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою, серед інших, належить прийняття рішень про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адрес об'єктів нерухомого майна у випадках та порядку, встановлених Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Відповідно до п.52 Порядку у разі виявлення дублювання номерів об'єктів нерухомого майна, один чи більше з яких не є об'єктами державної чи комунальної власності та не підпадають під випадки, зазначені у пункті 50 цього Порядку, зміна, коригування адреси здійснюються на підставі рішення суду.
Наведені норми дають підстави для висновку про те, що присвоєння, зміна та коригування адреси об'єкта нерухомого майна є рішеннями суб'єкта владних повноважень, зокрема виконавчого органу відповідної ради, яке приймається за наявності для того підстав.
З матеріалів справи вбачається, що після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, про що приватним нотаріусом Животовською Наталією Георгіївною 20.10.2022 заведена спадкова справа 134/2022 (номер у спадковому реєстрі №69818903). Згідно заповіту від 30.08.2004 спадкоємцем всього майна покійного ОСОБА_2 , є його дружина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у тому числі житлового будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 розпорядженням Уманської міської ради Черкаської області від 19.02.2016 року №16-р) №42 а (сорок два «а»), місто Умань, Черкаської області.
Водночас з матеріалів справи вбачається, що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно існує інший чинний запис про право власності за адресою АДРЕСА_1 , а саме на нежитлову будівлю, магазин, кафе з терасою, яке зареєстроване на ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних частках.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що по зазначених вище об'єктах нерухомого майна має місце дублювання адреси об'єктів нерухомого майна (житлового будинку та нежитлової будівлі, магазин, кафе з терасою).
Суд враховує, що позивач не може реалізувати свої права щодо нерухомого майна, оскільки виявлено дублювання адрес існуючих об'єктів нерухомості. У той же час відповідач самостійно не вправі змінити нумерацію будинків, які не є об'єктом державної чи комунальної власності, а тому коригування адреси можливе на підставі рішення суду.
Таким чином суд констатує, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, надаючи позивачу відповідь про те, що зміна адреси будинку можлива лише на підставі рішення суду, не допустив жодної протиправної бездіяльності та не вчинив протиправних дій.
При обранні способу захисту порушеного права суд враховує також, що у разі відсутності у суб'єкта владних повноважень законодавчо закріпленого права адміністративного розсуду при вчиненні дій/прийнятті рішення, зобов'язання судом суб'єкта прийняти рішення конкретного змісту не можна вважати втручанням у дискреційні повноваження, адже саме такий спосіб захисту порушеного права є найбільш ефективним та направлений на недопущення свавілля в органах влади.
Таким чином, зважаючи на наведені вище норми законодавства та встановлені судом обставини справи, суд вважає, що зазначений позов підлягає задоволенню шляхом зобов'язання відповідача вчинити дії із зміни адреси нерухомого майна, а саме змінити адресу житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 розпорядженням Уманської міської ради Черкаської області від 19.02.2016 року №16-р) в місті Умань Черкаської області.
Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно з ч.2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги є частково обґрунтованими та підлягають задоволенню частково.
Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує наступне.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Зважаючи на те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, то судові витрати зі сплати судового збору, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань відповідача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Інших доказів понесених судових витрат, станом на час прийняття рішення, матеріали справи не містять.
Керуючись ст.ст.2-14, 138-139, 242-245, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати відмову Управління містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контрою Уманської міської ради від 28.11.2023 №675/09-03 “Про відмову у внесенні змін в адресу об'єкта нерухомого майна”.
Зобов'язати Управління містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контрою Уманської міської ради (20300, Черкаська область, пл. Соборності, 1, код ЄДРПОУ 44272455) вчинити дії із зміни адреси нерухомого майна, а саме житлового будинку за адресою АДРЕСА_1 розпорядженням Уманської міської ради Черкаської області від 19.02.2016 року №16-р) в місті Умань Черкаської області на підставі звернення ОСОБА_1 від 22.11.2023 №5834.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління містобудування, землевпорядкування, комунального майна та будівельного контрою Уманської міської ради (20300, Черкаська область, пл. Соборності, 1, код ЄДРПОУ 44272455) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Копію рішення направити учасникам справи.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.
Суддя Альона КАЛІНОВСЬКА