Справа № 331/770/24
Провадження № 3/331/714/2024
03 травня 2024 року місто Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Кольц Д.М, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП за протоколом серії АА №342442 від 21.01.2024 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, тимчасово не працевлаштованої, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за ст. 173 КУпАП,
Матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, надійшли до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя 07.03.2024 року.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №342442 від 21.01.2024 - 20.01.2024 року о 22-29 годин в АДРЕСА_1 гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вживала нецензурну лексику та образливо чіплялась до матері ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та в бік працівників поліції, внаслідок чого порушила громадський порядок і спокій громадян.
Згідно протоколу дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 173 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Суд зазначає, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя, відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.268 ч. 2 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Постановою Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 16.04.2024 року застосовано привід до ОСОБА_1 в судове засіданні 03.05.2024 року о 08 год. 40 хв., виконання постанови було доручено працівникам Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП. Однак, у зазначений час співробітниками Управління патрульної поліції в Запорізькій області ДПП не був виконаний привід гр. ОСОБА_1 ..
У судові засідання призначені на 16.04.2024, 03.05.2024 року ОСОБА_1 не з'явилась, судом повідомлялась належним чином, шляхом направлення судової повістки на адресу, зазначену в протоколі.
Розглянути справу по суті не надалося можливим через неявку особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, участь якої відповідно до вимог ч. 2 ст. 268 КУпАП у даній категорії справ є обов'язковою, хоча судом вживалися заходи щодо її належного сповіщення та забезпечення її явки через органи поліції. Розгляд такої категорії справ без участі особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до відповідальності, є суттєвим порушенням права на справедливий суд, гарантованого Конституцією України та Конвенцією про захист прав та основоположних свобод людини і громадянина.
Суд дослідивши матеріали справи встановив наступне.
Зі змісту ст. 245 КУпАП вбачається, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Однак, згідно приписів п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Вивчивши матеріали справи встановлено, що датою вчинення адміністративного правопорушення є 20.01.2024 року.
Враховуючи, що на час розгляду адміністративного матеріалу сплинув тримісячний строк, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП для накладення адміністративного стягнення, на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП вказану адміністративну справу належить закрити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 9, 24, 38, 247, 280, 283, 284, 285 КУпАП, суд,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 173 КУпАП закрити, у зв'язку із закінченням строків, передбачених ч. 2 ст. 38 КУпАП, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду, через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Д.М. Кольц