Ухвала від 21.09.2010 по справі 2-а-4403/09/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-4403/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Ковзель О.П.

Суддя-доповідач: Федорова Г. Г.

УХВАЛА

Іменем України

"21" вересня 2010 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді

суддів

при секретарі

за участю:Федорової Г.Г.,

Глущенко Я.Б., Коротких А.Ю.,

Скирді Б.К.

позивача -ОСОБА_5.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 травня 2009 року про відмову у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_5 до Державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві Якименко В.М. про зупинення виконавчого провадження, -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2009 року ОСОБА_5 (далі -позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва із позовом до державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві Якименко В.М. (далі -відповідач), в якому просив зупинити виконавче провадження, що було відкрито 03 квітня 2009 року постановою державного виконавця ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві Якименко В.М. на виконання постанови ВДАІ Солом'янського району м. Києва від 04.01.2009 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 травня 2009 року відмовлено у відкритті провадження по даній справі, з підстав неналежного її розгляду в порядку адміністративного судочинства ( п.1 ч.1 ст. 109 КАС України).

На вказане судове рішення позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 травня 2009 року як таку, що постановлена з порушенням норм процесуального права та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, які з'явилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Постановляючи оскаржувану ухвалу суд першої інстанції виходив з того, що дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а відтак застосував до спірних правовідносин положення п.1 ч.1 ст. 109 КАС України.

Колегія суддів погоджується з даним висновком суду виходячи з наступного.

Згідно п. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.1 ст. 17 КАС України (в редакції, що діяла до 07.07.2010 року) до компетенції адміністративних судів віднесено, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень»означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. 3 КАС України). Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державних влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою чи службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (цих осіб), відповідно прийнятих чи вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.

Частиною 2 ст. 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Дослідженням матеріалів справи встановлено, що позивач просив суд зупинити виконавче провадження, відкрите постановою державного виконавця ВДВС Солом'янського РУЮ у м. Києві Якименко В.М. 03 квітня 2009 року на виконання постанови ВДАІ Солом'янського району м. Києва від 04.01.2009 року. При цьому, позивач не просив визнати протиправними дії чи бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження», у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення або відмову у здійсненні передбачених цим Законом дій стягувачем чи боржником може бути подана скарга до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до відповідного суду.

Виходячи з положень ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Колегія суддів зауважує, що позов про зупинення виконавчого провадження, в якому відсутня вимога щодо визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи інших посадових осіб не належить до юрисдикції адміністративного судочинства.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно застосував положення чинного законодавства України при постановленні оскаржуваної ухвали із дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для її скасування не вбачається.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.199 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду -без змін.

Керуючись ст. ст. 195, 199, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 травня 2009 року про відмову у відкритті провадження у справі -залишити без задоволення.

Ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 травня 2009 року про відмову у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_5 до Державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Соломянського районного управління юстиції у м. Києві Якименко В.М. про зупинення виконавчого провадження -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя

суддя

суддя

Г.Г. Федорова

Я.Б. Глущенко

А.Ю. Коротких

Повний текст ухвали складено та підписано - 27.09.10 р.