Головуючий у 1 інстанції - Бондаренко Л.І.
Суддя-доповідач - Сіваченко І.В.
02 вересня 2010 року справа №2а-78/10/1223
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Сіваченка І.В.
суддів Горбенко К.П., Шишова О.О.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Троїцького районного суду Луганської області від 30 червня 2010 року у адміністративній справі № 2а-78/10/1232 за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Троїцької райдержадміністрації Луганської області «про призначення всіх видів субсидії», -
ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Троїцької райдержадміністрації Луганської області «про призначення всіх видів субсидії».
Постановою Троїцького районного суду Луганської області від 30 червня 2010 року у адміністративній справі № 2а-78/10/1232 у задоволенні позову було відмовлено у повному обсязі.
Суд першої інстанції встановив, що підстав для перерахування субсидії, наданої позивачеві з листопада 2009 року по квітень 2010 року не вбачається, тому вимоги позивача є безпідставними, так як і вимогу про встановлення норми споживання природного газу у розмірі 481 метрів кубічних.
Не погодившись з таким рішенням, ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що відмовляючи в призначенні субсидії на водопостачання з листопада 2009р. по квітень 2010р., відповідач неправомірно вимагав документи (новий пакет) без зазначення яких саме документів, враховуючи що фактично це є перерахунок субсидії. Так як субсидія вже була призначена і термін дії її не минув. Згідно абзацу 7 пункту 14 - перерахунок субсидії у межах встановленого терміну її призначення без звернень громадян провадиться лише у разі зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію, в інших випадках за особистим зверненням громадян. Тобто для перерахунку субсидії не потрібний новий пакет документів, як того вимагав відповідач.
Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, подавши письмові заяви з проханням розглянути справу за їх відсутності. Тому відповідно до ч.1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
При розгляді справи в апеляційній інстанції встановлено наступне.
Позовні вимоги ОСОБА_2 стосуються надання йому субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 9 серпня 2010 року за вказаною апеляційною скаргою було відкрите апеляційне провадження у справі № 2а-78/10/1232.
Колегія суддів апеляційного адміністративного суду вважає за неможливе розгляд апеляційної скарги ОСОБА_2 з наступних підстав.
Законом України від 18 лютого 2010 року N 1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» (далі - Закон № 1691) внесені зміни до частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України, яка викладена в такій редакції:
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:
1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;
2) спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них;
3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства».
Крім того, пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України виключено.
Зазначений Закон № 1691 набув чинності з дня опублікування, яуке мало місце 10 березня 2010 року.
Отже, в даному випадку спір виник з приводу призначення та одержання субсидії, тобто соціального захисту (пільг).
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону N 1691, цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства.
Позов ОСОБА_2 було подано 25.02.2010 року, провадження в справі відкрито 04.03.2010 року (а.с.9), тобто до набрання чинності Законом № 1691. Відтак, розгляд Троїцьким районним судом Луганської області даної справи в порядку адміністративного судочинства відповідає нормам процесуального права.
Однак, на час відкриття апеляційного провадження Донецьким апеляційним адміністративним судом у останнього були відсутні повноваження щодо апеляційного перегляду зазначеної категорії справ.
Враховуючи зазначене, Донецьким апеляційним адміністративним судом було помилково відкрите апеляційне провадження в порядку Кодексу адміністративного судочинства України за апеляційною скаргою ОСОБА_2 після набуття чинності Законом України № 1691, у зв'язку з чим апеляційне провадження у справі № 2а-78/10/1232 підлягає закриттю, а справа - направленню до Апеляційного суду Луганської області для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження.
Враховуючи вищенаведене та керуючись Законом України від 18 лютого 2010 року № 1691-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами», ст. 206 КАС України, колегія суддів, -
Закрити апеляційне провадження у справі № 2а-78/10/1232, порушене за апеляційною скаргою ОСОБА_2.
Направити справу № 2а-78/10/1232 за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Троїцької райдержадміністрації Луганської області «про призначення всіх видів субсидії» до Апеляційного суду Луганської області для вирішення питання про відкриття апеляційного провадження у справі за нормами Цивільно-процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий: І.В.Сіваченко
Судді: К.П.Горбенко
О.О.Шишов