Справа №613/353/24 Провадження № 2/613/320/24
03 травня 2024 року м. Богодухів
Богодухівський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Уварової Ю.В.,
за участі секретаря Макушинської О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Кредобанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
У провадженні Богодухівського районного суду Харківської області перебуває цивільна справа за позовом Акціонерного товариства «Кредобанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Ухвалою суду від 28.03.2024 відкрито провадження у справі, призначено судове засідання, відповідачеві надано строк на підготовку та подання відзиву на позов до 18.04.2024.
Ухвалою суду від 18.04.2024 за клопотанням відповідачки продовжено строк для подачі відзиву - до 03.05.2024 включно.
03.05.2024 до суду надійшло клопотання відповідача про продовження їй строку для подачі відзиву на позовну заяву, мотивоване тим, що через хворобу вона не встигла вчасно звернутися за правовою допомогою.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про місце, дату та час судового засідання повідомлявся у встановленому законом порядку.
Суд, розглянувши клопотання відповідача, дослідивши матеріали справи, доходить таких висновків.
Строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом (ст. 120 ЦПК України).
Відповідно до ч. ч. 7, 8 ст. 178 ЦПК України, відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно з ч.2 ст.127 ЦПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до положень ч. 5 ст.12 ЦПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
З урахуванням наведеного, враховуючи, що право на звернення за правовою допомогою гарантоване Конституцією України та ЦПК України, беручи до уваги, що клопотання про продовження строку для подачі відзиву на позовну заяву подано до закінчення цього строку та обґрунтовано об'єктивними обставинами, суд з метою забезпечення права відповідача на подання відзиву, вважає за можливе задовольнити клопотання відповідача та продовжити строк для подання відзиву до 21.05.2024 включно та відкласти судове засідання на вказану дату.
Керуючись ст.12, 127, 178 ЦПК України, суд,-
Клопотання відповідача про продовження процесуального строку задовольнити.
Продовжити строк на подачу відзиву до 21.05.2024 включно.
Відкласти судове засідання на 14 год. 00 хв., 21.05.2024, у судове засідання викликати учасників справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -