Справа №597/626/24
Провадження № 3/597/322/2024
"30" квітня 2024 р. суддя Заліщицького районного суду Тернопільської області Шевчук В.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного Управління ДПС у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1
за ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
До Заліщицького районного суду Тернопільської області від Головного Управління ДПС у Тернопільській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №273/07-04 від 14.03.2024 року ОСОБА_1 , будучи ФОП, 14.03.2024 року при проведенні фактичної перевірки магазину-кафетерію «Марія», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , вчинила правопорушення, передбачене п.1, п.2 ст.3 ЗУ «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265/95 від 06.07.1995 року зі змінами та доповненнями, а саме: розрахункові операції на повну суму покупки проведено через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій, з роздрукуванням фіскальних чеків, що не відповідають встановленій формі та змісту розрахункових документів без надання покупцю фіскальних чеків встановленої форми на повну суму проведених операцій, так як у фіскальних чеках не відображено обов'язковий реквізит, а саме: цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що вказані матеріали оформлені з порушенням вимог КУпАП та підлягають належному доопрацюванню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно з положеннями ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно із Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів, від 3 листопада 2020 року, N 950-IX, розділ XII "Прикінцеві таперехідні положення"Закону України"Просудоустрій істатус суддів" доповнено пунктом 3-1 такого змісту: «До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року N 807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року".
Згідно листа Ради суддів України від 22.07.2020 року N 9рс-466/20-вих, адресованому головам місцевих та апеляційних загальних судів, зазначено, що до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Так як правопорушення вчинено в с.Товсте вул.Боднарівка Чортківського району (колишнього Гусятинського району), правопорушниця ОСОБА_1 проживає в с.Кут Чортківського району (колишній Гусятинський район) в даному випадку справа не підсудна Заліщицькому районному суду Тернопільської області, що стверджується ліцензією на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, виданою Головним Управлінням ДПС у Тернопільській області від 03.10.2022 року. А тому, вважаю, що справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП слід повернути Головному Управлінню ДПС у Тернопільській області Державної податкової служби України для направлення за підсудністю до відповідного суду.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.256, 268, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП повернути Головному Управлінню ДПС у Тернопільській області Державної податкової служби України для направлення на розгляд за підсудністю.
Постанова остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя В.М.ШЕВЧУК