Справа № 314/1180/24
Провадження № 3/314/751/2024
29.04.2024 року м. Вільнянськ
Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Капітонов Є.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ,-
за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст.85 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 000892 від 17.02.2024, ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2 17.02.2024 о 15-30 год. поблизу с. Стара Андріївка Запорізького району Запорізької області здійснював лов риби із колючого знаряддя «Драч». Виловив рибу: сазан -14 екз., окунь-1екз., судак- 1 екз., загальною вагою 20 кг. Чим заподіяв запасам України матеріальну шкоду на 58633 грн.
Своїми діями порушив ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», п.п. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав посилаючись на те, що здійснював лов риби законним знаряддям лову, а саме знаряддям "грушка" та надав до суду свої запереченння.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши учасників процесу, суддя приходить до наступних висновків.
За приписами ст.252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному та об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно із ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Суддя районного суду при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 278 КУпАП, серед інших питань має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи.
За положеннями ч.1 ст.256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій та є одним з основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити дані, необхідні для вирішення адміністративної справи, зокрема, про місце, час вчинення та суть правопорушення, спричинену матеріальну шкоду, а також про свідків і потерпілих. Тому предмет судового розгляду обмежений обставинами, які вказані в протоколі про адміністративне правопорушення та які визначають його суть.
Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Матеріали справи про адміністратвине правопорушення не містять доказів, на підставі яких суд може перевірити знаряддя лову та спосіб здійснення лову риби (фото- і кінозйомка, відеозапис фіксування знаряддя лову та фіксування стану риби щодо наявності ознак багріння).
Багріння - спосіб добування (вилову) водних біоресурсів із застосуванням гачкових знарядь лову, шляхом захоплення (утримання) водних біоресурсів гачком за будь-які частини тіла окрім ротової порожнини (п.3 Р.1Правил любительського рибальства затверджені накаом Міністерства аграрної політики та продовольства України 19 вересня 2022 року № 700).
Даючи оцінку наявним у справі доказам у їх сукупності, суддя вважає, що матеріали справи про адміністративне правопорушення, в їх обсязі, викликають обґрунтовані сумніви, які за положеннями ч. 3 ст. 62 Конституції України, тлумачаться на користь ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд -
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області.
Cуддя : Є.М.Капітонов
29.04.2024