29 квітня 2024 р. м. Чернівці Справа №600/2740/23-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області з такими позовними вимогами:
визнати протиправною відмову Головного управління "Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у проведенні перерахунку пенсії із заробітної плати за період роботи в зоні відчуження;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести перерахунок та виплату пенсії із заробітної плати 784,21 крб за роботу в зоні відчуження, згідно архівної довідки про заробітну плату №36 від 18.01.2022 року, обчисливши розмір пенсії за ч. 1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" починаючи з 27.10.2022 (дати подачі заяви (по формі) про перерахунок пенсії).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вона перебуває на обліку, як одержувач пенсії за віком, призначеної зі зниженням пенсійного віку, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. 27.10.2022 вона звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою про проведення перерахунку пенсії із заробітної плати за період роботи в зоні відчуження у 1986 році (за жовтень 1986 року), обчисливши розмір пенсії за ч. 1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Проте, листом від 10.11.2022 року № 2827-2959/Д-17/8-2400/22 відповідач відмовив в проведенні такого перерахунку, зіславшись на те, що нормами Законів №1058 (Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування") та №796 (Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") не передбачено обчислювати пенсію, виходячи із заробітку за роботу в зоні відчуження відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону №1058.
Із вказаною відмовою позивач не погоджується та вважає, що має право на перерахунок та виплату пенсії з урахуванням середньомісячного фактичного заробітку на території радіоактивного забруднення.
Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив на позовну заяву в якому зазначив, що чинним законодавством не передбачено обчислення пенсії виходячи із заробітку, отриманого за роботу в зоні відчуження згідно ч. 1 ст. 27 Закону України "Про загальне обов'язкове пенсійне страхування". Додатково зазначив, що пільги по обчисленню середньомісячного заробітку для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС визначено статтею 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". При цьому, згідно з цією статтею обчислення середньомісячного заробітку здійснюється відповідно до Закону №1058-ІV. Згідно з ст. 57 Закону №796-ХІІ обчислення пенсії виходячи із заробітку, отриманого за роботу в зоні відчуження, можливе лише на умовах ч. 2 ст. 27 Закону № 1058-ІV.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 08.05.2023 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
З'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 25.02.1997 Сокирянським РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 9).
Згідно матеріалів справи, позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію за віком, призначеної зі зниженням пенсійного віку, згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до посвідчення (категорія 2) серії НОМЕР_2 від 27.01.1993 позивач має право на пільги і компенсації встановлені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с. 12).
Згідно відомостей, зазначених у трудовій книжці НОМЕР_3 позивач у період з 11.06.1984 по 23.01.1987 працювала кондитером III розряду в ВРП Дністровського гідрокомплекси (згодом реорганізованого у ВАТ "Енергетик Буковини"), а з 29.04.1987 року до 17.05.1987 року працювала поваром ІІІ розряду на цьому ж підприємстві (а.с. 13-17).
Відповідно до архівної довідки №35 від 18.01.2022 позивач дійсно була відряджена на Чорнобильську АЕС з 24 вересня 1986 року по 08 жовтня 1986 року згідно наказу № 295 від 24 вересня 1986 року, з 08 жовтня 1986 року по 12 жовтня 1986 року відрядження було продовжено згідно наказу №314-к від 14 жовтня 1986 року (а.с. 20).
Як зазначено у позовній заяві, 27.10.2022 року позивач зверталася до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою про проведення перерахунку пенсії із заробітної плати за період роботи в зоні відчуження у 1986 році (за жовтень 1986 року), обчисливши розмір пенсії за ч. 1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
За результатами розгляду поданої заяви Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області листом від 10.11.2022 №2827-2959/Д-17/8-2400/22 повідомило позивача, що нормами Законів № 1058 (Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування») та № 796 (Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") не передбачено обчислювати пенсію, виходячи із заробітку за роботу в зоні відчуження відповідно до ч.1 ст.27 Закону №1058.
Окрім цього, відповідач зазначав, що в долучених до звернення архівних довідках архівного відділу Новодністровської міської ради №347/01-19, №348/01-19, №349/01-19, №350/01-19 від 27.10.2022, копіях наказів та копіях особового рахунку за 1986, 1987 роки, відсутня інформація про суми заробітної плати, що нараховувались саме за роботу по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження (а.с. 26).
Листом від 24.03.2022 №7/Д-11 Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомило позивача про те, що пільги по обчисленню середньомісячного заробітку для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС визначено статтею 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-ХІІ (далі - Закон №796-ХІІ). При цьому, згідно з цією статтею обчислення середньомісячного заробітку здійснюється відповідно до Закону №1058-ІV. Згідно з ст. 57 Закону №796-ХІІ обчислення пенсії виходячи із заробітку, отриманого за роботу в зоні відчуження, можливе лише на умовах ч. 2 ст. 27 Закону № 1058-ІV.
Вказано, що нормами Законів №1058-ІV та №796-ХІІ не передбачено обчислювати розмір пенсії виходячи із заробітку за роботу в зоні відчуження відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону №1058-ІV.
Зазначено, що розрахунок пенсії проводиться виходячи із страхового стажу тривалістю 26 років 4 місяці 22 дні та заробітної плати за періоди з 01.07.1984 по 31.12.1986 (при цьому з 01.07.1986 по 31.08.1986 без сум заробітку), з 01.09.1987 по 31.03.1988 та з 03.04.2001 по 16.05.2011, за виключенням перерв, при індивідуальному середньомісячному коефіцієнті заробітку - 0,59920.
Повідомлено, що середньомісячний розмір заробітної плати для обчислення пенсії з урахуванням проведеної індексації з 01.03.2022 складає 3706,84 грн. (6186,32 х 0,59920, де 6186,32 грн. - збільшений на 14% показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії). При цьому основний розмір пенсії за віком, зріс відповідно з 856,25 грн. до 976,12 грн. Вказано, оскільки після проведеного перерахунку розмір пенсії, обчислений за нормами Закону №1058, не перевищив рівень прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, загальний розмір пенсійного забезпечення з 01.03.2022 залишився без змін та продовжує становити 1934,00 грн., в тому числі щомісячна додаткова пенсія - 170,82 грн (а.с. 27-28)
Вважаючи протиправною відмову Головного управління "Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у проведенні перерахунку пенсії із заробітної плати за період роботи в зоні відчуження, позивач звернувся до адміністративного суду з цим позовом.
До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я, визначення соціального захисту потерпілого населення встановлено Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-XII (далі по тексту - Закон №796-XII).
Згідно приписів частини третьої статті 55 Закону №796-ХІІ, призначення та виплата пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.
Відповідно до статті 57 Закону №796-ХІІ, обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.
Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення: менше 12 місяців, - середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців; не менше 30 календарних днів у двох місяцях, - середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи; менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі.
Порядок обчислення середньомісячного заробітку для призначення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, призначеної відповідно до статті 54 цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.
Особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, а також в евакуації населення на добровільній безплатній основі і стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджено відповідними документами, пенсія по інвалідності за їх бажанням обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію за віком, призначеної зі зниженням пенсійного віку, згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", як ліквідатор 2 категорії наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році.
Статтею 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, далі по тексту - Закон № 1058-IV) встановлювалось, що розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Згідно приписів статті 40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 7, 8, 9 і 14 статті 11 цього Закону. У всіх випадках, крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
У разі подання застрахованою особою для обчислення розміру пенсії даних про заробітну плату (дохід) за період до 1 січня 1992 року при визначені коефіцієнта заробітної плати (доходу) середня заробітна плата за рік (квартал) у відповідному періоді вважається щомісячною середньою заробітною платою (доходом) в України, з якої сплачено страхові внески, відповідного року (кварталу).
З аналізу наведених положень законодавства випливає наявність у застрахованої особи права обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлено загальним Законом №1058-IV або спеціальним, тобто Законом №796-XII.
Такий правовий висновок, викладений в постанові Верховного Суд України у постанові від 07.07.2015 (справа №21-727а15), постановах Верховного Суду від 25.09.2018 №185/3101/17 (2-а/185/253/17), від 03.10.2019 в адміністративній справі №676/5258/16-а.
Таким чином, суд погоджується з твердженням позивача про наявність у нього, як учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, категорія 2, права обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлено загальним Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" або спеціальним - Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Пунктом 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №22-1 від 25.11.2005, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, встановлено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об'єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.
Дослідженням доданих позивачем до позовної заяви матеріалів встановлено, що відповідно до архівної довідки №35 від 18.01.2022 позивач дійсно була відряджена на Чорнобильську АЕС з 24 вересня 1986 року по 08 жовтня 1986 року згідно наказу № 295 від 24 вересня 1986 року, з 08 жовтня 1986 року по 12 жовтня 1986 року відрядження було продовжено згідно наказу №314-к від 14 жовтня 1986 року.
Відповідно до архівної довідки від 18.01.2022 №36 в документах архівного фонд ВАТ "Енергетик Буковини" є наступні відомості про нарахування заробітної плати позивачу, зокрема за жовтень 1986 року у розмірі 784,21 грн.
27.10.2022 позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи в зоні відчуження по ліквідації аварії на ЧАЕС, обчисливши розмір пенсії за ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Проте, Головним управлінням Пенсійного фонду України у Чернівецькій області відмовлено позивачу у такому перерахунку з посиланням на те, що чинним законодавством не передбачено обчислення пенсії виходячи із заробітку, отриманого за роботу в зоні відчуження згідно ч.1 ст.27 Закону України "Про загальне обов'язкове пенсійне страхування".
Суд вважає, що така відмова пенсійного органу не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки як вже зазначалось, позивач має право обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені загальним Законом №1058-IV або спеціальним - Законом №796-XII, незалежно від часу призначення пенсії. З урахуванням виявлення позивачем відповідного бажання, відповідач зобов'язаний був забезпечити право позивача на перерахунок його пенсії відповідно до приписів ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст. 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до частини 4 статті 45 Закону №1058-IV перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Судом встановлено, що 27.10.2022 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії із заробітної плати за період ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, однак до суду із цим позовом позивач звернувся лише 03.05.2023.
Оскільки позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії 27.10.2022, то пенсія підлягає перерахунку з 01.11.2022 (з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа), а не з 27.10.2022, як просить позивач у позові.
Відтак, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Таким чином, враховуючи приписи ст. ст. 9, 245 КАС України, з метою ефективного захисту порушеного права, суд у цій справі вважає за необхідне зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з 01.11.2022 із заробітної плати 784,21 крб за роботу в зоні відчуження, згідно архівної довідки про заробітну плату №36 від 18.01.2022 року, обчисливши розмір пенсії за ч. 1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст.73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Відповідно до ч.1 та 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч. 1 - 3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних вище доказів окремо, а також достатність і взаємний зв'язок цих доказів у їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Частиною 1 ст. 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У зв'язку із звільнення позивача від сплати судового збору, суд не вирішує питання щодо стягнення на користь позивача судового збору.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1.Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною відмову Головного управління "Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії із заробітної плати за період роботи в зоні відчуження.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи із заробітної плати 784,21 крб за роботу в зоні відчуження, згідно архівної довідки про заробітну плату №36 від 18.01.2022, обчисливши розмір пенсії за ч. 1 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" починаючи з 01.11.2022.
Згідно статті 255 КАС України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 КАС України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 );
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, площа Центральна, 3, м. Чернівці, Чернівецька область, 58002).
Суддя В.О. Григораш