Справа № 523/5030/24
Номер провадження 3/523/2391/24
"26" квітня 2024 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Малиновський О.М., розглянувши матеріали адміністративної справи що надійшли з ВП№3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
громадянки України, не працює, адреса реєстрації:
АДРЕСА_1
адреса проживання: АДРЕСА_2
у скоєні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №304613 від 16 березня 2024 року, складеним відносно ОСОБА_1 убачається, що остання неналежним чином виконує свої батьківські обов'язки по догляду за своїм сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який жебракує, не навчається, має неохайний вигляд, мати веде аморальний спосіб житті, вживає алкоголь.В діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП.
При розгляді справи ОСОБА_1 , якій були роз'яснені права, передбачені ст.268 КУпАП, обставини, викладені в протоколі, підтвердила, свою вину у вчиненні правопорушення визнала, щиро розкаялась, зазначила що більше не п'є та доглядає за сином.
Вивчивши матеріали справи, зокрема: протокол серії ВАД №304613 від 16 березня 2024 року; подання на неповнолітнього директора Одеського ліцею№49; характеристику; довідку АРМОР; письмові пояснення ОСОБА_1 та пояснення надані у судовому засіданні; суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 184 КУпАП, виходячи з наступного.
Положеннями ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачено, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства», на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Виховання дитини має спрямовуватися на розвиток її особистості, поваги до прав, свобод людини і громадянина, мови, національних історичних і культурних цінностей українського та інших народів, підготовку дитини до свідомого життя у суспільстві в дусі взаєморозуміння, миру, милосердя, забезпечення рівноправності всіх членів суспільства, злагоди та дружби між народами, етнічними, національними, релігійними групами.
Згідно зі ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховуються: характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Таким чином, порушення ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч. 1 ст. 184 КУпАП, а відтак вона підлягає адміністративній відповідальності за вчинене.
Враховуючи характер правопорушення, особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, суддя вважає, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.184 КУпАП у вигляді попередження.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що провадження по справі про адміністративне правопорушення у разі ухвалення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Так, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. При цьому, у матеріалах справи відсутні будь-які дані, котрі б підтверджували звільнення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від сплати судового збору, а відтак з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення, у розмірі 605, 60 грн.
Керуючись ч.1 ст.184 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.184 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок в дохід держави за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів: ГУК в Од.обл./Суворовський р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UА748999980313181206000015759; Код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Строк пред'явлення до виконання - три місяця.
Суддя