Справа № 127/11356/24
Провадження № 3/127/3105/24
25 квітня 2024 року місто Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Вінницьким РС ВМУ УДМС України у Вінницькій області 30.04.2015, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, суд
ОСОБА_1 23.03.2024 о 23:37 год. був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені йому постановою суду.
Також, ОСОБА_1 24.03.2024 о 01:40 год., під час перевірки за місцем проживання: АДРЕСА_1 , був відсутній, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені йому постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 31.10.2023.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та пояснив, що був на роботі.
Суд, дослідивши матеріали справи, що надійшли до суду приходить до наступного висновку.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 771058 від 25.03.2024 слідує, що ОСОБА_1 23.03.2024 о 23:37 год. був відсутній за місцем проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені йому постановою суду.
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 428940 від 25.03.2024 слідує, що ОСОБА_1 24.03.2024 о 01:40 год., під час перевірки за місцем проживання: АДРЕСА_1 , був відсутній, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені йому постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 31.10.2023.
Вказані обставини у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, крім вищевказаних протоколів, підтверджуються рапортами працівників поліції, з яких вбачається, що при перевірці офіцерами громади 23.03.2024 о 23:37 год. та 24.03.2024 о 01:40 год. адмінпіднаглядного ОСОБА_1 , було встановлено, що останній відсутній за місцем проживання, на неодноразові телефонні дзвінки не відповідав.
Крім того, відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 24.03.2024 вбачається, що в нього виник конфлікт з працівниками залізничного вокзалу, а саме з охоронцем, про який він розповів своїй знайомій ОСОБА_2 . Так, ОСОБА_3 не правильно зрозумівши ситуацію о 02:00 год. викликала працівників поліції. Даний виклик ОСОБА_1 просить не розглядати.
Як вбачається з матеріалів справи постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 31.10.2023 відносно ОСОБА_1 продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців та застосовано до нього обмеження, одним з яких є заборона виходити з місця постійного проживання: АДРЕСА_1 , з 23:00 год. до 06:00 год.
Відповідно до копії постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 25.08.2023 ОСОБА_1 визнано винним за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП та застосовано стягнення у виді штрафу в розмірі 170 гривень.
З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому приходить до переконання, що з метою попередження вчинення ОСОБА_1 аналогічних правопорушень у майбутньому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. ст. 40-1, 187, 283, 284 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: