Справа № 285/2043/24
провадження у справі 3/0285/1715/24
25 квітня 2024 року м. Звягель
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Сташків Т.Г., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Звягельського РВП ГУ НП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, РНОКПП не встановлено,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП),
встановила:
До суду надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП, яким автоматизованою системою документообігу суду було присвоєно номери справ 285/2043/24, 285/2235/24, 285/2236/24.
Керуючись статтею 36 КУпАП, вважаю за можливе зазначені справи об'єднати для спільного розгляду і вирішення в одне провадження у справі за № 285/2043/24, провадження № 3/0285/1715/24.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 29.03.2024 року близько 22 год. 40 хв., 14.04.2024 року о 22 год. 40 хв. гр. ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, а саме: був відсутній за місцем проживання, вчинивши зазначене правопорушення повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, відповідальність за що передбачена ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, 15.04.2024 року не прибув на реєстрацію до Звягельського РВП ГУНП у встановлений для цього термін, вчинивши зазначене правопорушення повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, відповідальність за що передбачена ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув. Про день розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином. В заяві просить розгляд справи проводити без його участі. Вину визнає.
З врахуванням вказаних обставин, з метою недопущення порушення строків розгляду справи, керуючись ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у ній матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постановою Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 30.01.2024 ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік з визначенням певних обмежень.
Окрім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини в заяві, його винність у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, а саме: даними протоколів про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями ОСОБА_1 у поліції, довідкою Звягельського РВП про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, копією листка контролю за дотриманням встановлених обмежень відносно піднаглядного, копією листка реєстрації у Звягельському РВП ГУНП.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, не встановлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Однак, згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином при визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, повторність дій, всі обставини справи в їх сукупності, бере до уваги особу правопорушника, який протягом року після накладення адміністративного стягнення знову порушив правила адміннагляду, та застосовує до нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 187 КУпАП, що буде необхідним для виправлення ОСОБА_1 та достатнім для виконання завдань КУпАП.
Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
Відповідно до ст. 40-1, ч. 4 ст. 283 КУпАП, Закону України "Про судовий збір" судовий збір у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 33-36, 187, 280, 283, 284 КУпАП, суддя
постановила:
Об'єднати в одне провадження справи № 285/2043/24, 285/2235/24, 285/2236/24 присвоївши об'єднаній справі № 285/2043/24, провадження 3/0285/1715/24.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 15-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп. судового збору.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Т.Г. Сташків