Справа № 560/3231/24
іменем України
25 квітня 2024 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови,
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому просить:
-визнати протиправною та скасувати постанову яка оформлена довідкою військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 30 листопада 2023 року № 310/12 про визнання позивача придатним до військової служби;
-зобов'язати військово-лікарську комісію ІНФОРМАЦІЯ_1 повторно розглянути військово-медичні документи та здійснити повторне обстеження та медичний огляд ОСОБА_1 з метою визначення придатності чи непридатності до військової служби.
Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що 12 квітня 2011 року він проходив військово-лікарську комісію на базі ІНФОРМАЦІЯ_2 , за результатами якої на підставі статті 74 графи 1 Розкладу хвороб визнаний непридатним до військової служби.
30 листопада 2023 року ОСОБА_1 , пройшов військово-лікарську комісію на базі ІНФОРМАЦІЯ_1 , за висновком якої у позивача діагностовано ряд хвороб та встановлено, що він придатний до служби, незважаючи на те, що залишилися діагнози хвороб на підставі яких він раніше був визнаний непридатним до військової служби.
За таких обставин позивач вважає постанову військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 від 30 листопада 2023 року № 310/12 протиправною, тому звернувся в суд з даним позовом за захистом своїх прав та інтересів.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 07 березня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Представник відповідача подав в суд відзив на позов, в якому відповідач позовні вимоги не визнав, у задоволенні позову просить відмовити.
В підтвердження заперечень позовних вимог представник відповідача пояснив, що військово-лікарська комісія ІНФОРМАЦІЯ_3 прийняла рішення у формі довідки № 310/12 від 30 листопада 2023 року про придатність позивача до військової служби, яке повністю відповідає вимогам Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року № 2232-XII та Положенню про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 402 від 14.08.2008 року.
Позивач не звертався із скаргою на вказану постанову військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 до військово-лікарської комісії регіону та Центральної військово-лікарської комісії, тому не скористався своїм правом на проведення повторного медичного огляду щодо придатності до військової служби.
Враховуючи викладене, представник відповідача у задоволенні позову просить відмовити.
Позивач подав в суд відповідь на відзив в якому просить задовольнити позовні вимоги.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Судом встановлено, що 30.11.2023 року позивач пройшов обстеження та медичний огляд у військово-лікарській комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 за результатами чого складена довідка військово-лікарської комісії № 310/12 від 30.11.2023 року.
Із змісту довідки військово-лікарської комісії вбачається, що на підставі статей 52в, 23г, 64в, 74г графи II Розкладу хвороб, ОСОБА_1 , визнаний придатним до військової служби.
Медичні діагнози, встановлені військово-лікарською комісією при проведені обстеження та медичного огляду позивача, зазначені у пункті 12 картки обстеження та медичного огляду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 65 Конституції України, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначення загальних засад проходження в Україні військової служби, здійснює Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року № 2232-XII, (далі Закон № 2232-XII).
Відповідно до частини 5 статті 1 Закону № 2232-XII, від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом.
Частиною 9 статті 1 Закону № 2232-XII встановлено перелік категорій громадян України щодо військового обов'язку, в тому числі встановлена така категорія громадян як військовозобов'язані-особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.
Частиною 6 статті 2 Закону № 2232-XII встановлено, що одним із видів військової служби є військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Згідно із частиною 13 статті 2 Закону № 2232-XII, громадяни України, які направляються для підготовки до військової служби, особи, які призиваються або приймаються на військову службу, проходять обов'язковий медичний огляд. Порядок проходження медичного огляду затверджується відповідно Міністерством оборони України.
Наказом Міністерства оборони України № 402 від 14.08.2008 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2008 року за № 1109/15800, затверджено "Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України", (далі Положення № 402).
Згідно із пунктами 1.1, 1.2, 1.3 глави 1 розділу I Положення № 402, військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби військовозобов'язаних.
Військово-лікарська експертиза - це:
-медичний огляд військовозобов'язаних;
-визначення ступеня придатності до військової служби.
Одним із основних завдань військово-лікарської експертизи є добір громадян України, придатних за станом здоров'я до військової служби, для укомплектування Збройних Сил України.
Пунктом 2.1 глави 2 розділу I Положення № 402 встановлено, що для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).
Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК приймають постанови. Постанови ВЛК оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.
Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов'язкові до виконання.
Відповідно до підпунктів 2.5.1, 2.5.3, 2.5.4 пункту 2.5 глави 2 розділу I Положення № 402, до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 .
До складу ВЛК ( ІНФОРМАЦІЯ_4 входять медичні працівники закладу охорони здоров'я комунальної або державної форми власності, визначеного рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (голови обласної, Київської міської військових адміністрацій, а також районних військових адміністрацій та військових адміністрацій населених пунктів), за погодженням з головою відповідної штатної ВЛК регіону.
Штатні і позаштатні (постійно та тимчасово діючі) ВЛК з питань військово-лікарської експертизи підпорядковуються вищим штатним ВЛК.
Підпунктами 2.5.9, 2.5.11 пункту 2.5 глави 2 розділу I Положення № 402, встановлено, що позаштатні ВЛК здійснюють службове листування через діловодство закладів охорони здоров'я (установ), військових частин, при яких ці комісії утворені.
Документи позаштатних ВЛК скріплюються гербовою печаткою закладу охорони здоров'я (установи), військової частини, в яких ці комісії утворені.
Згідно із підпунктами 2.8.1, 2.8.2, 2.8.3, 2.8.4, 2.8.5 пункту 2.8 глави 2 розділу I Положення № 402, ВЛК ТЦК та СП створюється у районному (міському) ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Для керівництва і контролю за діяльністю цих комісій у ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя створюються відповідно Кримська республіканська, обласні, Київська міська та Севастопольська міська ВЛК.
Персональний склад ВЛК районного (міського), обласного ІНФОРМАЦІЯ_4 визначаються наказами відповідних керівників
ІНФОРМАЦІЯ_5 має право приймати постанови відповідно до цього Положення.
ВЛК ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва мають право переглядати постанови ВЛК районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_4 , крім постанов, які згідно з цим Положенням підлягають розгляду, контролю та затвердженню ЦВЛК, ВЛК регіону.
На ВЛК районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_4 покладається огляд громадян відповідно до пункту 1.2 глави 1 розділу I, пункту 1.4 глави 1 розділу II цього Положення. Рішенням ВЛК регіону на ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 покладається огляд інших громадян.
У порядку контролю на ВЛК ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, області, міста Києва покладається огляд (переогляд) осіб відповідно до пункту 1.2 глави 1 розділу I, пункту 1.4 глави 1 розділу II цього Положення.
Згідно із пунктами 3.1-3.4 глави 3 розділу I Положення № 402, вимоги до звернення військовослужбовців та інших осіб, указаних у пункті 1.2 глави 1 розділу I цього Положення, їх права, порядок та строки розгляду пропозицій, заяв та скарг, а також обов'язки штатних ВЛК щодо розгляду звернень регулюються Законом України «Про звернення громадян», Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого прийому громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 2016 року № 735, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 23 січня 2017 року за № 94/29962.
Скарги до штатних ВЛК подаються в строк, визначений Законом України «Про звернення громадян».
Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови позаштатних ВЛК подаються до штатних ВЛК згідно з адміністративно-територіальними зонами відповідальності, наведеними у додатку 2 до наказу Міністерства оборони України від 16 листопада 2016 року № 608 «Про затвердження адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров'я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення».
Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.
Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК.
Дії (бездіяльність), рішення, прийняті за результатами розгляду звернень ВЛК регіону, оскаржуються в ЦВЛК.
У разі визнання штатною ВЛК заяви чи скарги щодо перегляду (скасування) постанови ВЛК обґрунтованою, ВЛК штатної ВЛК переглядає оскаржувану постанову ВЛК або приймає рішення про направлення на повторний (контрольний) медичний огляд.
Згідно із пунктом 1.1 глави 1 розділу II Положення № 402, медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, у мирний та воєнний час.
Медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності до військової служби військовозобов'язаних.
Відповідно до пункту 1.1 глави 1 розділу II Положення № 402, медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, у мирний та воєнний час.
Медичний огляд проводиться ВЛК з метою визначення придатності до військової служби допризовників, призовників, військовозобов'язаних, резервістів (кандидатів у резервісти).
Відповідно до пунктів 1.2, 1.4 глави 1 розділу II Положення № 402, постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі-Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі-ТДВ) (додаток 3).
Медичний огляд громадян, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення та допризовників, проводиться в порядку, визначеному таблицею.
Згідно із № з/п 10 таблиці, медичний огляд військовозобов'язаних, які призиваються та проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період проводиться ВЛК ТЦК та СП, за II, III (залежно від військового звання) Графами Розкладу хвороб, та ТДВ "Б", "В", "Г" .
Медичний огляд військовозобов'язаних під час мобілізації, на особливий період проводиться в порядку, встановленому главою 3 розділу II Положення № 402.
Згідно із пунктами 3.1, 3.2, 3.3 глави 3 розділу II Положення № 402Медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням керівників ІНФОРМАЦІЯ_5 на збірних пунктах районних (міських) ІНФОРМАЦІЯ_4 або за місцем провадження медичної практики у закладах охорони здоров'я комунальної або державної форми власності лікарями, які включаються до складу ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями - і лікарями інших спеціальностей.
Військовозобов'язані, визнані непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час, повторно оглядаються ВЛК районних, міських ІНФОРМАЦІЯ_4 за місцем перебування на військовому обліку після додаткового обстеження. Направляє на обстеження лікар-член ВЛК районного, міського ІНФОРМАЦІЯ_4 , про що вносить відповідний запис у реєстр ЕСОЗ. Медичний огляд цієї категорії громадян проводиться за графою II додатку 1 до цього Положення, а тих, які мають офіцерські звання,- за графою III додатку 1 до цього Положення.
Відповідно до пункту 3.5 глави 3 розділу II Положення № 402, військовозобов'язаний під час проведення медичного огляду зобов'язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974, виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.
Відповідно до пункту 3.8 глави 3 розділу II Положення № 402, після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов'язаного одну із таких постанов:
-"Придатний до військової служби";
-"Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";
-"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку";
-"Обмежено придатний до військової служби".
Постанова ВЛК районних, міських ІНФОРМАЦІЯ_4 про ступінь придатності військовозобов'язаного до військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період оформлюється довідкою ВЛК (додаток 4 до цього Положення) у двох примірниках, яка дійсна протягом одного року з дня медичного огляду. Постанова ВЛК районних, міських ІНФОРМАЦІЯ_4 про тимчасову непридатність або непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку підлягає затвердженню штатною ВЛК. Копія довідки видається особі, яка пройшла медичний огляд.
Пунктом 20.1, 20.2 глави 20 розділу II Положення № 402, передбачено, що постанови ВЛК приймаються колегіально, більшістю голосів. У прийнятті постанови голова та члени ВЛК не залежні і у своїй роботі керуються цим Положенням. У разі незгоди голови або членів комісії з думкою інших членів їх окрема думка заноситься до протоколу засідання ВЛК. Члени ВЛК зобов'язані дотримуватися вимог Положення.
Голова або члени ВЛК відповідають за прийняте рішення та видачу документів про встановлення причинного зв'язку захворювань, поранень (контузій, травм або каліцтв).
Постанови ВЛК згідно з цим Положенням розглядаються, затверджуються, контролюються, а за необхідності переглядаються відповідною штатною ВЛК.
Відповідно до пункту 20.4 глави 20 розділу II Положення № 402, за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, що передбачають індивідуальну оцінку непридатності до військової служби або обмежену придатність осіб, які пройшли медичний огляд за графами II, III, ВЛК приймає одну з таких постанов:
-"обмежено придатний до військової служби";
-"придатний до військової служби".
За статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, що передбачають індивідуальну оцінку придатності або обмежену придатність до військової служби осіб, які пройшли медичний огляд за графами II, III, ВЛК приймає одну з таких постанов:
-"обмежено придатний до військової служби";
-"придатний до військової служби".
У воєнний час за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, що передбачають індивідуальну оцінку придатності або обмежену придатність до військової служби осіб, які пройшли медичний огляд за графами II, III, ВЛК приймає постанову "придатний до військової служби".
Згідно із підпунктом в) пунктом 22.1 глави 22 розділу II Положення № 402, дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК).
Крім того, діагноз та постанови ВЛК записуються: на військовозобов'язаних, резервістів-у Картку обстеження та медичного огляду.
Згідно із пунктами 22.7, 22.12 глави 22 розділу II Положення № 402, постанова ВЛК про придатність військовослужбовця (військовозобов'язаного, резервіста) до військової служби оформлюється довідкою ВЛК, затвердженню штатною ВЛК не підлягає.
Постанова ВЛК про ступінь придатності військовослужбовця до військової служби чинна протягом 12 місяців з моменту проведення медичного огляду.
Згідно із статтями Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві, (Додаток 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (пункт 1.2 глави 1 розділу II), (далі Розклад хвороб), судом встановлено, а саме:
-пункт г) статті 23-відповідно до графи II громадяни, військовослужбовці, які приймаються, призиваються та проходять військову службу осіб рядового, сержантського та старшинського складу, прапорщики (мічмани),-придатні до військової служби;
-пункт в) статті 52-відповідно до графи II громадяни, військовослужбовці, які приймаються, призиваються та проходять військову службу осіб рядового, сержантського та старшинського складу, прапорщики (мічмани)-придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально;
-пункт в) статті 64-відповідно до графи II громадяни, військовослужбовці, які приймаються, призиваються та проходять військову службу осіб рядового, сержантського та старшинського складу, прапорщики (мічмани)-придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально;
-пункт г) статті 74-відповідно до графи II громадяни, військовослужбовці, які приймаються, призиваються та проходять військову службу осіб рядового, сержантського та старшинського складу, прапорщики (мічмани)-придатні до військової служби.
Застосування наведених норм чинного законодавства щодо правової оцінки встановлених у справі обставин, дає суду право зробити такі висновки:
-для керівництва і контролю за діяльністю ВЛК у районних ТЦК та СП, створені ВЛК обласних
ІНФОРМАЦІЯ_5 мають право приймати постанови відповідно до Положення № 402;
-постанови районного (міського) ІНФОРМАЦІЯ_4 про придатність військовозобов'язаного до військової служби оформлюється довідкою ВЛК, які не підлягають затвердженню штатними ВЛК;
-медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови), для чого кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, офтальмологом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями-і лікарями інших спеціальностей;
-військовозобов'язаний під час проведення медичного огляду зобов'язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ;
-у воєнний час за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, що передбачають індивідуальну оцінку придатності або обмежену придатність до військової служби осіб, які пройшли медичний огляд за графами II, III, ВЛК приймає постанову "придатний до військової служби";
-щодо військовозобов'язаних діагноз та постанови ВЛК записуються у картку обстеження та медичного огляду;
-постанови ВЛК приймаються колегіально, більшістю голосів, медичними працівниками закладу охорони здоров'я комунальної або державної форми власності які призначені членами ВЛК;
-ВЛК ТЦК та СП областей мають право переглядати постанови ВЛК районного (міського) ТЦК та СП, крім постанов, які згідно з цим Положенням підлягають розгляду, контролю та затвердженню ЦВЛК, ВЛК регіону. Крім того у порядку контролю на ВЛК ТЦК та СП області покладається огляд (переогляд) осіб відповідно до пункту 1.2 глави 1 розділу I, пункту 1.4 глави 1 розділу II цього Положення.
Беручи до уваги викладене, суд вважає, що позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає, з таких підстав.
Позивач не надав доказів того що ним були подані медичні документи із діагнозами його захворювань які не були взяті до уваги при прийнятті постанови ІНФОРМАЦІЯ_4 у вигляді довідки військово-лікарської комісії.
Перелік захворювань на які посилається позивач та на підставі яких відповідно до статті 74 графи 1 Розкладу хвороб він згідно своїх пояснень був визнаний непридатним до військової служби при проходженні 12 квітня 2011 року військово-лікарської комісії на базі ІНФОРМАЦІЯ_2 , також були предметом розгляду ІНФОРМАЦІЯ_4 при проведенні медичного обстеження позивача.
Судом не встановлено будь-яких порушень ІНФОРМАЦІЯ_4 Положення № 402 при прийнятті постанови у вигляді довідки військово-лікарської комісії про придатність позивача до військової служби.
Суд враховує, що постанова ВЛК прийнята членами комісії які мають відповідну фахову медичну освіту та досвід роботи в закладах охорони здоров'я, при цьому постанови ВЛК приймаються такими спеціалістами колегіально, більшістю голосів.
Питання визначення придатності позивача до військової служби за результатами його медичного обстеження ІНФОРМАЦІЯ_4 є дискреційними повноваженнями військово-лікарської комісії, тому суд не вправі надавати правову оцінку медичним висновкам фахівців та перебирати на себе їх повноваження у наданні оцінки тих чи інших медичних діагнозів захворювань позивача.
Суд при вирішенні спору не бере до уваги пояснення позивача, наведені у мотивувальній частині позову, оскільки такі пояснення заперечуються обставинами, встановленими при розгляді справи.
Аналізуючи все в сукупності, суд вважає, що позов необгрунтований та недоведений дослідженими доказами, тому у його задоволенні необхідно відмовити.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Хмельницької районної військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання протиправною та скасування постанови, відмовити.
Судові витрати розподілу не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ - НОМЕР_2 )
Головуючий суддя В.К. Блонський