Ухвала від 23.04.2024 по справі 712/4631/24

Справа № 712/4631/24

Провадження №1- кс/712/2039/24

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей та документів

23 квітня 2024 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Черкаського відділу Черкаської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.03.2024 року за № 12024255330000323 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернувся Дізнавач сектору дізнання Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивує тим, що Сектором дізнання Черкаського районного управління поліції Головного управління національної поліції здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024255330000323 від 01.03.2024 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали по зверненню гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що 28.02.2024 близько о 16 год. 30 хв., невстановлена особа, в мобільному застосунку "Телеграм", під приводом позики грошових коштів від знайомої ОСОБА_5 , шляхом зловживанням довірою, заволоділа грошовими коштами останньої в розмірі 11000 гривень, які ОСОБА_5 , переказала на картковий рахунок НОМЕР_1 , проте в подальшому дізналась, що акаунт в мобільному застосунку "Телеграм" знайомої був взламаний.

Допитана в якості потерпілої ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , дала наступні показання, що 28.02.2024 року близько 16 год. 30 хв. отримала повідомлення від своєї подруги у мессенджері «Тelegram», яка попросила перерахувати грошові кошти на картку НОМЕР_1 , на що потерпіла погодилась та перерахувала кількома платежами грошові кошти в загальній сумі 11 000 гривень зі своєї банківської картки. Після чого потерпіла отримала повідомлення від вказаної вище подруги у мессенджері «viber», де вона повідомила, що її аккаунт у мессенджері «Telegram» взломаний, після чого потерпіла зрозуміла, що перерахувала грошові кошти не своїй подрузі, а невідомій особі.

Під час досудового розслідування встановлено, що невстановлена особа в своїй злочинній діяльності використовує банківську карту № НОМЕР_1 , яка видана та обслуговується « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код банку (МФО) НОМЕР_2 , код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).

Метою отримання такої інформації є встановлення особи, яка шляхом обману заволоділа грошовими коштами ОСОБА_5 , у розмірі 11000 грн.

Вищевказані матеріали (документи) мають безпосереднє доказове значення у кримінальному провадженні, оскільки вони містять відомості, які можуть підтвердити причетність вищевказаних осіб до вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, а також навпаки - вказати на відсутність в діях останніх ознак вказаного кримінального правопорушення.

Також, вищевказані матеріали (документи), знаходяться у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », НОМЕР_4 (код банку (МФО) НОМЕР_2 , код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 та не можуть бути отримані іншим чином, ніж за відповідною ухвалою суду про здійснення тимчасового доступу у кримінальному провадженні.

У разі зволікання з вилученням вищевказаних матеріалів (документів) у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », НОМЕР_4 , (код банку (МФО) НОМЕР_2 , код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 виникає ризик їх знищення (частини матеріалів) або переховування, а також внесення виправлень, заміни документів, тощо, а тому прошу розглянути клопотання у відсутності представників вказаної установи.

В судове засідання слідчий не з'явився, подав до суду заяву, в якій просив проводити розгляд справи за його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України розгляд клопотання проводиться без повідомлення володільця інформації.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст.132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» - інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.

Банківською таємницею, зокрема є :

1.Відомості про стан рахунків клієнтів, у тому числі стан кореспондентських рахунків банків у Національному банку України;

2.Операції які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійсненні ним угоди;

3.Фінансово-економічний стан клієнтів;

4.Системи охорони банків та клієнтів;

5.Інформація про організаційно правову структуру юридичної особи - клієнта, її керівників, напрями діяльності.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Таким чином, слідчий суддя зобов'язаний перевіряти наявність об'єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, врахувати докази на підтвердження обставин, викладених у клопотанні, які мають бути надані ініціатором клопотання.

Як свідчать матеріали клопотання, досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації, без застосування такого заходу його забезпечення, як розкриття інформації, яка охороняється законом.

Слідчим суддею враховується, що в інший спосіб одержати відомості, які містять таємницю, в межах досудового розслідування неможливо.

Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

В клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні службових осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, окрім того, відомості, що містяться в речах і документах, можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст. 110, 163-165, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення та зобов'язати службових осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , виготовити на паперовому носії та в електронному вигляді наступні документи:

- інформацію щодо власника рахунку, відкритого в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 із зазначенням персональних даних особи та контактної інформації, а також документів, що стали підставою для відкриття зазначеного рахунку, окрім того номери інших банківських рахунків відкрити на вказаному особу;

- розширену виписку по руху коштів, по всім наявним рахункам № НОМЕР_1 , з зазначенням номерів банківських рахунків та номерів банківських карток, які підв'язані під вказані рахунки, виписки по вказаним рахункам за період з 00 год. 00 хв. 20.02.2024 року по 00 год. 00 хв. 10.03.2024 року;

- інформацію про рух коштів за період 00 год. 00 хв. 20.02.2024 року по 00 год. 00 хв. 10.03.2024 року по рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 із зазначенням: дати внесення та зняття коштів; призначення платежів; суми платежів; даних про контрагентів; фактичні адреси банківських установ, де здійснювалось внесення та зняття коштів; копії заяв на внесення, видачу та переказ готівки, що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »;

- фото та відео файли щодо зняття грошових коштів з рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 за період 00 год. 00 хв. 20.02.2024 року по 00 год. 00 хв. 10.03.2024 року;

- чи здійснювалось зняття коштів по банківських рахунках даної фінансової установи № НОМЕР_1 , через банкомати чи каси відділень банку, якщо так, то надати адреси їх розташування за період 00 год. 00 хв. 20.02.2024 року по 00 год. 00 хв. 10.03.2024 року;

- інформацію щодо пристрою за допомогою якого здійснювалась активація програми дистанційного доступу до інтернет-банкінгу по рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 , із зазначенням IP-адресів та номерів операторів мобільного зв'язку, які використовувались для входу в систему інтернет-банкінгу в період 00 год. 00 хв. 20.02.2024 року по 00 год. 00 хв. 10.03.2024 року;

-інформацію щодо фінансових операцій, які здійснювались за допомогою інтернет-банкінгу по рахунку АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 , із зазначенням: дати внесення та зняття коштів; призначення платежів; суми платежів; даних про контрагентів; фактичні адреси банківських установ, за період 00 год. 00 хв. 20.02.2024 року по 00 год. 00 хв. 10.03.2024 року.

Виконання ухвали доручити дізнавачу сектору дізнання Черкаського РУП Головного управління Національної поліції в Черкаській області старшого лейтенанту поліції ОСОБА_6 ; дізнавачу сектору дізнання Черкаського РУП Головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 ; дізнавачу сектору дізнання Черкаського РУП Головного управління Національної поліції в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , або за дорученням дізнавача в порядку ст. 40-1 КПК України старшому оперуповноваженому сектору розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_8 ; старшому оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 ; оперуповноваженому сектору агентурно-оперативної роботи ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти особи ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 ; оперуповноваженому сектору розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_12 ; оперуповноваженому сектору розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_13 ; старшому оперуповноваженому сектору розшуку злочинців і зниклих громадян ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_14 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти особи ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_15 ; старшому оперуповноваженому ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_16 ; оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_17 ; оперуповноваженому сектору розшуку злочинців і зниклих громадян ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_18 ; оперуповноваженому сектору розшуку злочинців і зниклих громадян ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_19 ; старшому оперуповноваженому сектору розкриття злочинів проти власності ВКП Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_20 .

Строк виконання даної ухвали 30 діб з моменту її проголошення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
118540676
Наступний документ
118540678
Інформація про рішення:
№ рішення: 118540677
№ справи: 712/4631/24
Дата рішення: 23.04.2024
Дата публікації: 24.04.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів