Копія:
Справа №2а -6908/2010
«17» травня 2010 року Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючої - судді Лешко С.М.,
розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, яка діє в своїх інтересах та інтересах двох неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради про визнання дій неправомірними та стягнення недоплачених коштів, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,
Позивачка звернулась до суду з позовом в якому просить визнати неправомірними дії відповідача та стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради недоплачені кошти, що передбачені ст.ст.37, 39 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ за період з 01.01.2006р. по 31.12.2008р., мотивуючи це тим, що вона працює головним бухгалтером в ТОВ «ВО ХіммашНафтоГаз» м.Коростень. Разом із неповнолітніми дітьми, в інтересах яких вона діє, мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи і постійно проживають у зоні гарантованого добровільного відселення.
Вважає, що проведення виплат в твердих сумах, встановлених Постановою КМУ №836 від 26.07.1996 року, а не у розмірах визначених ЗУ “Про статус і соціальний захист населення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ порушує їхні права.
Позивачка до суду не з'явилась, надала заяву де просить розглянути справу в її відсутність, заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі і просить їх задовольнити.
Представник відповідача УПСЗН Коростенської міськради в судове засідання також не з'явився, надав заперечення де зазначає, що позов не визнає і просить розглянути справу у його відсутність. Вказує, що позовні вимоги подані поза строками звернення із позовом до суду, а тому наполягає на застосуванні судом ст.100 КАС України.
Крім того, зазначає, що позовні вимоги за ст.39 ЗУ «Про статус…» з червня 2008 року є безпідставними, оскільки позивачка не працювала, так як перебувала у декретній відпустці.
Дослідивши письмові матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивачка разом із неповнолітнім сином ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2., та донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3., проживає у м.Коростені Житомирської області, що відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1, виданого 16.09.2008 року ОСОБА_1 є потерпілою 3-ої категорії від Чорнобильської катастрофи і її неповнолітні діти також мають статус потерпілих, що підтверджується відповідними посвідченнями (а.с.1, 6-7).
З 01.11.2002 року по 30.01.2008 року позивачка працювала в МПП «Торг-сервіс плюс», а з 01.02.2008р. працює головним бухгалтером в ТОВ «ВО ХіммашНафтоГаз» м.Коростень, тобто у зоні гарантованого добровільного відселення. Однак, з червня місяця 2008 року ОСОБА_1 не працювала, так як знаходилась у декретній відпустці по догляду за донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, що стверджується письмовими доказами у справі.
Позивачка отримує кошти, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року №836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи...“, якою встановлені компенсації та доплати громадянам, що проживають і працюють на територіях радіоактивного забруднення. Розмір отриманих коштів стверджується наданими суду довідками (а.с.4-5).
Виходячи з пріоритетності законів над урядовими нормативними актами позовні вимоги підлягають до часткового задоволення, згідно проведеного судом розрахунку, в межах строку звернення із позовом до адміністративного суду, як то передбачає ст.99 КАС України.
До того ж, суд враховує строк звернення позивачки до суду 03.02.2009 року, у зв'язку з чим задовольняє лише вимоги за ст.39 ЗУ «Про статус…», як доплату до заробітної плати за роботу на забрудненій радіоактивній території за період з 02.07.2008р. по 01.06.2008р., - в межах заявлених вимог за фактично відпрацьований період. Позовні вимоги за ст.37 вказаного закону задоволенню не підлягають, оскільки заявлені поза межами строку звернення із позовом до адміністративного суду.
Про поважність пропуску строку позовної давності ОСОБА_1 у позові не зазначає і поновлення цього строку не просить.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
При стягненні коштів суд враховує розміри мінімальної заробітної плати, які діяли у періодах: -з 1.12.2006р. - 400грн.; -з 1.10.2007р. - 460грн.;
-з 1.04.2007р. - 420грн.; -з 1.01.2008р. - 515грн.;
-з 1.07.2007р. - 440грн.; -з 1.04.2008р. - 525грн.;
Відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадянам, що працюють на території радіоактивного забруднення, проводиться доплата в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат у зоні гарантованого добровільного відселення.
Вищевказані виплати відповідно до Закону України від 28.02.1991 року №796-ХІІ громадянам проводились за місцем роботи та входять в структуру заробітної плати.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про оплату праці” до структури заробітної плати, окрім основної, входить додаткова заробітна плата, яка включає компенсаційні та інші грошові виплати.
В зв'язку з викладеним, розмір недоплачених позивачці коштів становить:
- передбачених ст.39 Закону у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат щомісяця, за мінусом одержаних коштів по 10,50грн. (16 міс. х 10,50грн. = 168грн .):
-з 1.02.2007р. по 01.04.2007р. - (400грн. х 2) х 2 міс. = 1600грн.;
-з 1.04.2007р. по 01.07.2007р. - (420грн. х 2) х 3 міс. = 2520грн.;
-з 1.07.2007р. по 01.10.2007р. - (440грн. х 2) х 3 міс. = 2640грн.;
-з 1.10.2007р. по 01.01.2008р. - (460грн. х 2) х 3 міс. = 2760грн.;
-з 1.01.2008р. по 01.04.2008р. - (515грн. х 2) х 3 міс. = 3090грн.;
-з 1.04.2008р. по 01.06.2008р. - (525грн. х 2) х 2 міс. = 2100грн.;
Таким чином: 14710,00 - 168,00 = 16542,00грн.
Відповідно до Законів України “Про Державний бюджет України на 2004 рік" та "Про Державний бюджет України на 2005 рік“ та Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Наказом №147 від 02.04.2004 року Міністерства праці та соціальної політики України - головним розпорядником бюджетних коштів, призначених для видатків на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи є Міністерство Праці та соціальної політики України, а на місцях відповідні Управління праці та соціального захисту населення та Управління Пенсійного фонду України, а тому ці кошти підлягають стягненню з відповідача.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.7-12, 99, 122 ч.3, 159-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.ст.37, 39, 70 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, Постановою Кабінету Міністрів України №987 від 20.06.2000 року “Про затвердження порядку використання коштів фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення”, суд, -
Позов задовольнити частково.
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради - неправомірними.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради на користь ОСОБА_1 недоплачені кошти, передбачені ст.39 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в розмірі 14542 (чотирнадцять тисяч п'ятсот сорок дві) гривні 00 копійок за період з 01.02.2007 року по 01.06.2008 року.
В решті позовні вимоги залишити без задоволення, - за безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її постановлення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис.
Згідно.
Суддя Коростенського
міськрайонного суду С.М.Лешко