Справа № 502/787/24
18 квітня 2024 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Балан М.В.,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовець ДПСУ, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Кілійського районного суду Одеської області з Відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області, 05.04.2024 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 096960 від 01.04.2024 року з доданими до нього матеріалами відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 КУпАП .
З протоколу серії ОБ № 096960 складеного 01.04.2024 року, вбачається, що 01.04.2024 року о 19 годині 38 хвилин в м. Кілія по вул.. Миру кут вул.. Портової, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом - мопедом марки «Сузукі», в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння, у встановленому законом порядку зі згоди водія ОСОБА_1 проводився із застосуванням приладу «Драгер», результат якого 4,52%о. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в найближчому медичному закладі водій відмовився.
Таким чином дії ОСОБА_1 були кваліфіковані працівниками поліції, як порушення вимоги п. 2.9 «а» ПДР, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
При оформленні справи про адміністративне правопорушення посадова особа Відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області склала та підготувала адміністративний матеріал з суттєвими порушеннями КпАП України, не врахувала важливих обставин справи.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 096960 складеного 01.04.2024 року, посадовою особою було долучено у якості доказу диск відеозапису, однак під час ознайомлення з матеріалами справи, а саме з диском DVD-R16x 4.7GB/120min, долученому до матеріалів адміністративного протоколу, суддею було виявлено відсутність відеодоказів щодо інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, диск виявився пустим.
Зважаючи на ту обставину, що в даному випадку саме суд є тим органом, який повинен винести постанову у справі, а правила ст. 283 КУпАП розповсюджуються на всі органи, які розглядаються справи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, без обмежень, суд позбавлений можливості винести законне рішення без зазначення в постанові даних про докази, на яких ґрунтується доведеність вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Зробити висновок про винуватість або невинуватість тієї чи іншої особи лише на підставі протоколу про адміністративне правопорушення та письмових пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не надається можливим.
За таких обставин, суддя не може всебічно, повно і об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 280 КпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган, який притягує до адміністративної відповідальності правопорушника, зобов'язаний з'ясувати всі обставини по справі, що мають значення для правильного вирішення справи.
У даному випадку таке з'ясування не можливе у зв'язку з вищенаведеними обставинами, що дає підстави суду повернути матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 280 КпАП України, суддя, -
Матеріали адміністративної справи № 502/787/24 за адміністративним протоколом серії серії ОБ № 096960 від 01.04.2024 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 2 ст. 130 КУпАП, повернути до Відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Кілійського районного суду М. В. Балан