Рішення від 09.04.2024 по справі 400/11956/23

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2024 р. № 400/11956/23

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Устинов І. А. за участю секретаря судового засідання Задніпрянець М.Б. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомНовоодеської районної державної лікарні ветеринарної медицини, вул. Сапроненко, 26,м. Нова Одеса,Миколаївська обл., Миколаївський р-н,56602,

до відповідачаГоловного управління ДПС у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6,м. Миколаїв,54001,

провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 03.08.2023 року № 603414290706,

За участю:

від позивача: ОСОБА_1 ,

від відповідача: ОСОБА_2

ВСТАНОВИВ:

Новоодеська районна державна лікарня ветеринарної медицини (далі - позивач) звернулася до суду з позовом до Головного управління ДПС у Миколаївської області (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 03.08.2023 № 603414290706.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що є недоведеними висновки контролюючого органу про допущення позивачем порушення, в акті перевірки відсутня детальної інформація щодо змісту виявлених порушень, а розрахунки сум штрафних (фінансових) санкцій, здійснені відповідачем є неправильними, також відповідачем проігноровано граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Ухвалою від 29.09.2023 суд відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначив підготовче засідання та запропонував відповідачу надати відзив на позовну заяву.

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог та зазначив, що за результатами проведення перевірки контролюючим органом встановлено порушення та винесено спірне податкове повідомлення - рішення, яким застосована штрафна санкція у сумі 1 374 574,83 за порушення п.1, п.2, п.5,п.6 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами і доповненнями, в частині проведення розрахунків із споживачами з надання різних послуг буз застосування реєстратора розрахункових операцій, без роздрукування та видачі особам, які платили за спожиті послуги, розрахункових документів, проведення розрахунків із споживачами з надання ветеринарних послуг на території сіл та селищ без застосування розрахункової книжки (КОРО) та без видачі особам, які платили за ветеринарні послуги, розрахункових документів. Встановлені під час перевірки порушення позивачем підтверджуються належними доказами, тому спірне податкове повідомлення - рішення є правомірним.

Від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій заперечено обґрунтування відповідача та повністю підтримано позовні вимоги.

Також, від позивача надійшли додаткові пояснення, в яких позивач зазначив, що санкції застосовано на час виявлення порушення, тоді як зазначені порушення були вчинені, коли санкції за неподання звіту були відсутні.

Ухвалою від 02.11.2023 суд продовжив строк підготовчого засідання.

05.12.2023 суд постановив ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті.

У судовому засіданні 09.04.2024 судом за участю представників позивача та відповідача розглянуто справу та ухвалено скорочене рішення, яким у задоволенні позову відмовлено.

Приймаючи рішення, суд виходив з наступного.

09.05.2023 на підставі наказу Головного управління ДПС у Миколаївській області від 09.05.2023 № 475-п, проведено документальну позапланову виїзну перевірку «Новоодеської районної державної лікарні ветеринарної медицини» за період з 01.01.2017 по 10.05.2023 з метою дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та за період з 01.01.2011 по 10.05.2023 щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

За результатами перевірки складено акт від 24.05.2023 № 3571/14-29-07-06/00702529, згідно висновків якого контролюючим органом встановлено порушення платником податків:

1. п. 49.2, пп. 49.18.3 п. 49.18, ст. 49 та пп. 133.4.7 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями в частині не подання до податкового органу податкового звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2021 рік (граничний термін подачі 01.03.2022 включно);

2. п.49.2, пп. 49.18.2. п.49.18 ст 49, п. 250.1, п.250.2, п.250.9 ст.250 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями, в частині неподання до контролюючого органу декларацій з екологічного податку за періоди: - I квартал 2017 року (граничний термін подання 10.05.2017); - ІІ квартал 2017 року (граничний термін подання 09.08.2017), - ІІІ квартал 2017 року (граничний термін подання 09.11.2017); - ІV квартал 2017 (граничний термін подання 09.02.2018); - I квартал 2018 року (граничний термін подання 10.05.2018); - ІІ квартал 2018 року (граничний термін подання 09.08.2018); - ІІІ квартал 2018 року (граничний термін подання 09.11.2018); - ІV квартал 2018 (граничний термін подання 11.02.2019); - I квартал 2019 року (граничний термін подання 10.05.2019); - ІІ квартал 2019 року (граничний термін подання 09.08.2019); - ІІІ квартал 2019 року (граничний термін подання 11.11.2019); - ІV квартал 2019 (граничний термін подання 10.02.2020); - I квартал 2020 року (граничний термін подання 12.05.2020); - ІІ квартал 2020 року (граничний термін подання 10.08.2020); - ІІІ квартал 2020 року (граничний термін подання 09.11.2020); - ІV квартал 2020 (граничний термін подання 09.02.2021); - I квартал 2021 року (граничний термін подання 11.05.2021); - ІІ квартал 2021 року (граничний термін подання 09.08.2021); - ІІІ квартал 2021 року (граничний термін подання 09.11.2021); - ІV квартал 2021 (граничний термін подання 09.02.2022); - I квартал 2022 року (граничний термін подання 11.05.2022); - ІІ квартал 2022 року (граничний термін подання 09.08.2022); - ІІІ квартал 2022 року (граничний термін подання 09.11.2022); - ІV квартал 2022 (граничний термін подання 09.02.2023); - I квартал 2023 року (граничний термін подання 10.05.2023);

3. п. 49.2 ст 49, п. 285.1 ст. 285, п. 286.2 ст.286 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями в частині нсвоєчасного подання до контролюючого органу податкових декларацій з плати за землю за: - 2022 рік - № 9310685728 від 25.04.2023 та № 9310685729 від 25.04.2023 (граничний термін подання 21.02.2022 включно); - 2023 рік - № 9090173059 від 25.04.2023 та № 9090175559 від 25.04.2023 (граничний термін подання 20.02.2023 включно);

4. п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями в частині проведення розрахунків із споживачами з надання різних послуг в періоді з 31.01.2018 по 10.05.2023 на суму 593416,98 грн без застосування реєстратора розрахункових операцій, без роздрукування та без видачі особам, які платили за спожиті послуги, розрахункових документів;

5. п.1, п.2, п. 5, п. 6 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями, п. 7 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями в частині проведення розрахунків із споживачами з надання ветеринарних послуг на території сіл та селищ на суму 800583,75 грн без застосування розрахункової книжки, книги обліку розрахункових операцій, без роздрукування та без видачі особам, які платили за спожиті послуги, розрахункових документів;

6. підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49, пункт 51.1 статті 51, абзац «б» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями) та пункт 3.2 (за період з 01.01.2017 по 31.12.2020), підпункт 2 пункту 4 розділу IV (за період з 01.01.2021 по 31.03.2023) Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року №4: не своєчасне подання податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ та 4ДФ) за ІІІ квартал 2019 № 9266537617 по строку подання 11.11.2019 надано несвоєчасно, фактично надано 12.11.2019, за ІV квартал 2019 № 9335259745 по строку подання 10.02.2020 надано несвоєчасно, фактично надано 05.03.2020, за ІV квартал 2020 № 9372405497 по строку подання 09.02.2021 надано несвоєчасно, фактично надано 19.02.2021, за ІІІ квартал 2021 № 9351181051 по строку подання 09.11.2021 надано несвоєчасно, фактично надано 19.11.2021, за І квартал 2022 № 9125718596 по строку подання 10.05.2022 надано несвоєчасно, фактично надано 14.07.2022, за ІІ квартал 2022 № 9154919814 по строку подання 09.08.2022 надано несвоєчасно, фактично надано 11.08.2022, за ІV квартал 2022 № 9308264498 по строку подання 09.02.2023 надано несвоєчасно, фактично надано 22.02.2023; · не включення суми доходів, виплачених платникам податків за 157-ю ознакою за надані товари та послуги за період з 01.01.2017 по 31.03.2023.

7. підпункту 168.1.2, підпункту 168.1.5 пункту 168.1, статті 168, підпункт «а» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями, а саме несвоєчасне перерахування податку на доходи фізичних осіб одночасно з виплатою заробітної плати працівникам за період з 01.01.2017 по 30.04.2023 в сумі 621837,46 грн;

8. підпункту 168.1.2, підпункту 168.1.5 пункту 168.1 статті 168, підпункт «а» пункту 176.2 статті 176, пункт 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями, а саме несвоєчасне перерахування військового збору одночасно з виплатою заробітної плати працівникам за період з 01.01.2017 по 30.04.2023 в сумі 42780,96 грн;

9. пункту 1 частини 2 статті 6, пункту 1 частини 1 статті 7, частини 5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464- (зі змінами та доповненнями), а саме заниження єдиного внеску нарахованого на додаткову базу сум допомоги по тимчасовій непрацездатності та у зв'язку з вагітністю та пологами за травень 2019 на суму 716,54 грн;

10. пункту 1 частини 2 статті 6, пункту 1 частини 1 статті 7, частини 5 статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями), на які нараховується єдиний внесок, за рахунок самостійного виправлення у звітах за грудень 2016 року, січень 2018 року, липень 2018 року, травень 2022 року, а саме: - завищення на суму 25,85 грн. за грудень 2016 року;- заниження на суму 25,85 грн. за листопад 2016 року; - завищення на суму 347,62 грн. за січень 2018 року; - заниження на суму 347,62 грн. за жовтень 2017 року; - завищення на суму 672,67 грн. за липень 2018 року; - заниження на суму 672,67 грн. за квітень 2018 року; - завищення на суму 1170,00 грн. за травень 2022 року; - заниження на суму 1170,00 грн. за квітень 2022 року.

11. частину 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування» від 08 липня 2010 року за №2464 - VІ (зі змінами та доповненнями), а саме сума нарахованого єдиного внеску за червень 2022 року в розмірі 43786,17 грн по граничному строку сплати 20.07.2022 сплачено несвоєчасно (станом на 20.07.2022 існувала переплата в сумі 4889,37 грн, борг в сумі 38896,80 грн сплачено 22.08.2022);

12. пункту 4 частини 2 статті 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464- VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (зі змінами та доповненнями) щодо несвоєчасного подання Звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за серпень 2017 року по граничному строку надання 20.09.2017 наданий несвоєчасно (фактично наданий 28.09.2017), за жовтень 2017 року по граничному строку надання 20.11.2017 наданий несвоєчасно (фактично наданий 22.11.2017), за листопад 2017 року по граничному строку надання 20.12.2017 наданий несвоєчасно (фактично наданий 21.12.2017).

03.08.2023 відповідач прийняв податкове повідомлення - рішення №603414290706, яким до позивача застосована штрафна санкція у сумі 1 374 574,83 за порушення п.1, п.2, п.5,п.6 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами і доповненнями, в частині проведення розрахунків із споживачами з надання різних послуг буз застосування реєстратора розрахункових операцій, без роздрукування та видачі особам, які платили за спожиті послуги, розрахункових документів, проведення розрахунків із споживачами з надання ветеринарних послуг на території сіл та селищ без застосування розрахункової книжки (КОРО) та без видачі особам, які платили за ветеринарні послуги, розрахункових документів.

Так, правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/ або безготівковій формі.

Згідно з п. 1, п. 2 ст. 3 Закону № 265 «Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції…».

Згідно ст. 10 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної економічної політики, формування та реалізацію державної фінансової політики.

Відповідно до п.7 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями визначено перелік, в тому числі:

- роздрібна торгівля медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села, селища. Відповідно до п.2 Постанови № 1336 встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, для форм та умов проведення діяльності, визначених у:

- пунктах 4 і 7 переліку - 250 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг).

Згідно з п. 5, п. 6 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» «суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані:

- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів;

- забезпечувати зберігання (у разі використання) використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення».

За порушення вимог Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлена відповідальність, зокрема, згідно ст.17 до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

1) у разі встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій, програмних реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:

- 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;

- 150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.

Чинною на момент прийняття Рішення редакцією пункту 12 розділу ІІ (“Прикінцеві положення”) Закону № 265 встановлено, що суб'єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог цього Закону, вчинені ними у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі-продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

Відповідач вказаної вище норми дотримався. Під час розгляду справи судом не встановлено порушення розрахунку штрафних санкцій.

Також, суд не погоджується з посиланням позивача, що відповідачем проігноровано граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій, з огляду на наступне.

Спеціальним законом, який регулює питання касової дисципліни є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон про РРО). При цьому, під час вирішення питань, не врегульованих цим Законом застосуванню підлягають приписи ПК.

Системний аналіз приписів податкового законодавства вказує на те, що усі строки, передбачені ПК, умовно поділяються на два види: 1) строки давності, врегульовані ст.102 ПК; та 2) процедурні строки: термін проведення перевірки, строк на оформлення і надіслання платнику податків акта перевірки; строк складання та надіслання податкового повідомлення-рішення; подання та розгляду заперечень тощо.

Відповідно до абз.10 п.522 підрозділу 10 розділу ХХ ПК на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID 19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених статтею 102 цього Кодексу.

Структурний текстовий аналіз п.69.9 підрозділу 10 розділу ХХ ПК (в редакції, що набула чинності з 27.05.2022 на підставі Закону України від 12.05.2022 №2260-ІХ) свідчить про те, що законодавець поновив саме процедурні строки: «Для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім:

- строків проведення фактичних та документальних позапланових перевірок; - оформлення їх результатів у порядку, визначеному статтею 86 цього Кодексу,

- подання скарги на податкове повідомлення-рішення, рішення про застосування фінансових санкцій за результатами документальної позапланової перевірки або фактичної перевірки

- та прийняття рішення за результатами їх розгляду, - адміністративного арешту майна за результатами документальної позапланової перевірки або фактичної перевірки».

При цьому, відповідно до п.102.9 ст.102 ПК України (в редакції, чинній на 24.05.2023 - дату складання акта перевірки) на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених цим Кодексом, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

30.06.2023 Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» №3219, який набув чинності з 01.08.2023, виключено п.102.9 ПКУ, відповідно до якого на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупинявся перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених ПКУ.

Також, цим Законом внесено зміни у п.12 Розділу ІІ Закону про РРО.

Так, редакція п.12 Розділу ІІ Закону про РРО станом на 24.05.2023 (дата складання акта перевірки) передбачала: тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог цього Закону не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

Вказаним вище законом було повернуто податковому органу повноваження виносити податкові повідомлення-рішення за порушення приписів Закону про РРО, а також, вказано, за який період вчинення порушення платники не можуть бути притягнуті до відповідальності: «Суб'єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог цього Закону, вчинені ними у період з 1 січня 2022 року до 1 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор».

Таким чином, з 18.03.2020 законодавством було зупинено всі строки, передбачені податковим законодавством (строки давності та процедурні); з 27.05.2022 законодавець поновив процедурні строки та залишив зупиненими строки давності; з 01.08.2023 є поновлення строків давності, визначених ст.102 ПК (п.69.9. тимчасово, до 1 серпня 2023 року, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім тих, які у редакції Закону №3219-IX від 30.06.2023 станом на дату постановлення ППР). Тобто, з 18.03.2020 до 01.08.2023 перебіг строку, встановленого статтею 102 Податкового кодексу України, було зупинено.

Дата Рішення - 03.08.2023, отже, відповідач прийняв його в межах 3-х днів, що залишилися після продовження перебігу строку у 1095 днів для застосування фінансових санкцій за перше порушення. Відповідно, фінансові санкції за інші порушення були прийняті в межах граничного строку, визначеного статтею 102 Податкового кодексу України.

З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про відсутність підстав для визнання протиправним та скасування спірного рішення.

У задоволенні позову необхідно відмовити.

Судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись статтями 2, 19, 139, 241 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Новоодеської районної державної лікарні ветеринарної медицини (вул. Сапроненко, 26,м. Нова Одеса, Миколаївська обл., Миколаївський р-н,56602 00702529) до Головного управління ДПС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6,м. Миколаїв,54001 44104027) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 03.08.2023 року № 603414290706, відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Повний текст рішення складено 16.04.2024 року.

Суддя І.А. Устинов