Справа № 727/1681/24
Провадження № 3/727/740/24
13 березня 2024 року м.Чернівці
Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Танасійчук Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 за ст.124 КпАП України, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №386997 від 09.02.2024 р., працівниками поліції гр.. ОСОБА_1 ставиться в провину те, що 09.02.2024 року о 11 годині 10 хвилин він, керуючи транспортним засобом марки «Фольцваген Пассат» д.н.з. НОМЕР_1 в м.Чернівці по вул.. Л.Українки 29, не дотримався безпечного бокового інтервалу внаслідок чого відбулося зіткнення із припаркованим автомобілем «Тойота Рав 4» д.н.з. НОМЕР_2 власником якого є гр.. ОСОБА_2 , своїми діями порушив п.п. 13.1, Правил дорожнього руху України., в результаті ДТП транспортні засоби частково пошкоджені, потерпілих немає.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину заперечив та суду пояснив, що 09.02.2024 року близько о 11:00 год. рухався по вул. Л.Українки. Із прилеглої території виїжджав гр.. ОСОБА_3 на автомобілі ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_3 . ОСОБА_3 ігноруючи правила дорожнього руху, не переконавшись в безпеці, виїжджав із прилеглої території на головну дорогу. ОСОБА_1 замітив автомобіль ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_3 в останній момент і щоб не допустити лобового зіткнення вирішив скерувати свій автомобіль біля припаркованих автомобілів де і зачепив стоячий «Тойота Рав 4» д.н.з. НОМЕР_2 власником якого є гр.. ОСОБА_2 тому вважає, що саме водій автомобіля ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_3 створив аварійну обстановку та саме з його вини відбулася ДТП.
Також ОСОБА_1 надав суду письмову заяву ОСОБА_2 , яка претензій майнового характеру до ОСОБА_1 немає.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно з положеннями статті 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення. У ньому, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Обов'язок органу (особи), яка склала протокол про адміністративне правопорушення, нести тягар доказування, що є складовою презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини в сенсі ст.62 Конституції України , ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського Суду з прав людини, та звільняє особу від обов'язку доводити свою непричетність до вчинення порушення.
Згідно положень ст. 7 КУпАП , ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Таким чином, при розгляді справи про адміністративне правопорушення необхідно належно з'ясувати: чи було вчинене таке правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозицією ст. 124 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням є порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до п. 1.4. ПДР України, кожний учасник дорожнього руху має право розраховувати на те, що й інші учасники виконують ці Правила. Так, під час руху у дозволеному для цього місці ОСОБА_1 мав намір здійснювати рух по вул. Л.Українки і розраховував що інші учасники будуть виконувати Правила.
Дослідивши матеріали справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення, схему з місця ДТП, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у порушенні пункту 13.1 ПДР України не доведена, зокрема в матеріалах справи відсутні об'єктивні докази наявності таких порушень з боку ОСОБА_1 ..
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Оцінивши всі докази по справі, суд вважає, що в діях водія ОСОБА_1 невідповідностей вимогам п.п. 13.1 Правил дорожнього руху України, які б перебували у причинному зв'язку з настанням ДТП, не вбачається, відтак в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУПАП, тому провадження по справі підлягає закриттю, на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 124, 247, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , за ст. 124 КУпАП, закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Чернівецького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її оголошення.
Суддя Танасійчук Н.М