290/412/24
смт. Романів 09 квітня 2024 року
Суддя Романівського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 5 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП):
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,-
До Романівського районного суду Житомирської області для розгляду надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 156 КУпАП.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 278 КУпАП орган та (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).
Відповідно до вимог статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Особа, уповноважена на складання протоколу про адміністративне правопорушення зобов'язана ретельно з'ясувати характер правопорушення, правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративні правопорушення та правильність його складання залежить своєчасність, правильність розгляду справи за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Вивчивши протокол у справі про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, суддя приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 надіслані до Романівського районного суду Житомирської області із порушенням правил підвідомчості, відтак їх слід повернути, виходячи з наступного.
Статтею 221 КУпАП встановлений вичерпний перелік справ про адміністративні правопорушення, які розглядаються судами, однак розгляд справ про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 156 КУпАП, до цього переліку не віднесений.
В той же час, згідно з статті 218КУпАП справа про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 156 КУпАП, підвідомча адміністративній комісії при виконавчих органах міських, сільських та селищних рад.
З урахуванням наведеного, з огляду на те, що розгляд справи про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 156 КУпАП, не відноситься до компетенції суду, матеріали справи відносно ОСОБА_1 про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 156 КУпАП, слід повернути до Відділення поліції №5 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області для направлення за належною підвідомчістю.
Керуючись ст.ст.221,222,278,280КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , щодо правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 156 КУпАП, повернути до Відділення поліції № 5 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області, для її направлення за належною підвідомчістю в порядку вимог статті 218 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя М.В Ковальчук