Справа № 171/358/24
Провадження № 3/177/398/24
Іменем України
03 квітня 2024 року м. Кривий Ріг
Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Суботіна С. А.
розглянувши матеріали, які надійшли віл відділення поліції № 8 Криворізького районного управління поліції ГУНП у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродження с. Казацьке Конотопського району Сумської області, непрацюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 24.01.2024 о 21 год. 00 хв., перебуваючи за адресою проживання: АДРЕСА_1 , вчинив відносно свого пасинка ОСОБА_2 насильство в сім'ї психологічного характеру, а саме гучно лаявся, погрожував розправою та ображав нецензурною лайкою, тим самим, вчинивши домашнє насильство.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку.
Зважаючи на положення ст. 268 КУпАП. які не містить імперативної заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, судове засідання проведено без ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов до наступного висновку.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, суду надано протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 347515 від 12.02.2024, у якому викладено обставини вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП; протокол прийняття заяви про вчинене кримінально правопорушення (або таке, що готується) від 1 1.02.2024. згідно з якою ОСОБА_2 просив прийняти міри стосовно вітчима ОСОБА_1 , який 24.01.2024 вчинив відносно нього домашнє насильство; письмові пояснення ОСОБА_2 ; письмові пояснення ОСОБА_1 ; форму оцінки ризиків вчинення домашнього насильства, складеного стосовно ОСОБА_1 , де визначено рівень небезпеки низький; форма № 1 ОСОБА_3 .
Відповідно до н.н. 3. 14 ч. 1 ст. 1 За Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
З матеріалів справи та письмових пояснень ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слідує, шо особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та потерпілий ОСОБА_2 є вітчимом та пасинком, тобто в контексті ч. 1 ст. 1. ч. 2 ст. З Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», вони є суб'єктами,
2
на яких поширюється дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству, тому, відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 173-2 КУнАІІ ОСОБА_1 є суб'єктом інкримінованого йому адміністративного правопорушення.
Суд, виходячи з'наведеного, з дотриманням ст.ст. 245, 280 КУпАП всебічно, повно та об'єктивно з'ясував всі обставини справи, які мають значення для її правильнохо вирішення, дослідив письмові матеріали та дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, за ознаками - вчинення домашнього насильства, а саме умисне вчинення діянь фізичного, психологічного характеру (застосування насильства, тцо не спричинило тілесних ушкоджень, погроз, образ чи переслідування), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Обираючи вид і міру стягнення, суд, керуючись вимогами ст. 33 КУпАП. враховує характер та обставини вчиненого правопорушення, ступінь вини, особу ОСОБА_1 , який до суду не з'явився, відсутність обставин, що пом'якшують або обтяжують його відповідальність, тому вважає за необхідне застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу, яке відповідно до вимог ст. 23 КУпАП, є справедливим та буде достатнім і необхідним для виховання особи.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. І ст. 173-2 КУпАП га накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку на протязі десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Криворізький районний суд Дніпропетровської області.
Відповідно до ст. 305 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішується органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Штраф мас бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вище вказаний строк, постанова про накладеная штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті нього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу: витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Суддя: