Постанова від 01.03.2024 по справі 673/131/24

Деражнянський районний суд Хмельницької області

ін. 32200 , місто Деражня , вул. Миру, 43 тел. (факс): 038 56 2 10 24

01 березня 2024 року Справа № 673/131/24 Провадження № 3/673/142/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Дворнін О.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності фізичної особи підприємця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , одруженого, маючого на утриманні одну неповнолітню дитину,

за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Органами державної податкової служби ФОП ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за те, що 30.01.2024 року об 11 год. 30 хв. реалізував 2 літра пивапо ціні 35 грн. за пляшку та 1 літр горілки «Гріндей» 0,7 по ціні 190 грн. на загальну суму 260 грн.при цьому розрахунковий документ (фіскальний чек) роздрукований та виданий не був, чим порушено вимоги п.1.2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, тому його дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

В судове засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ФОП ОСОБА_1 не з'явився, проте надіслав заяву про направлення даної справи на доопрацювання у зв'язку із низкою істотних неточностей та порушень при складанні протоколу відносно нього.

Ознайомившись зі змістом протоколу, доданих до нього процесуальних документів складених за результатами перевірки, вивчивши подану заяву, суд вважає, що матеріали справи дійсно містять між собою суттєві розбіжності, що не відповідають вимогам, визначеним Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Так, згідно з вимогами ст.ст. 278 - 280 КУпАП суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В силу ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Зокрема,в протоколі № 462/10/22-01-0705 від 02.02.2024 року, поряд із фактичними обставинами справи та зазначенням бланкетної норми у вигляді п.1.2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, не наведено його змісту, а також відсутні розгорнуті письмові пояснення ОСОБА_1 по суті справи, що позбавляє суд та особу, яка притягається до адміністративної відповідальності правильно встановити суть спірних правовідносин та встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення у ФОП ОСОБА_1 .

Так, згідно ст.ст. 9, 245 та 252 КУпАП особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, яке мало місце, та що має бути встановлено судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що допущенні працівниками ДПС процесуальні порушення при складанні даного Протоколу та доданих до нього документів, позбавляють суд прийняти законне та об'єктивне рішення у даній справі, тому справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП, відносно ФОП ОСОБА_1 підлягає направленню до Головного управління ДПС у Хмельницькій області на доопрацювання в межах визначених в мотивувальній частині даної постанови щодо неналежного оформлення органами податкової служби матеріалів відносно останньої.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 254, 256 та 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Направити справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП відносно ФОП ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Хмельницькій області на доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області О. С. Дворнін