Рішення від 01.04.2024 по справі 607/4027/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.04.2024 Справа №607/4027/24 Провадження №2/607/1521/2024

місто Тернопіль

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Герчаківської О.Я.,

за участю секретаря судового засідання Баб'як Н. О.,

представника позивача, адвоката Дейнеки В. М.,

відповідачки ОСОБА_1 ,

розглянувши у спрощеному позовному провадженні у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом до відповідачки ОСОБА_1 про розірвання шлюбу.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 13 квітня 2017 року між сторонами був укладений шлюб, який зареєстрований у Тернопільському міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, про що зроблено відповідний запис за № 383, що підтверджується свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 .

У даному шлюбі в подружжя народилися дитина, а саме ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Підставою для розірвання шлюбу є ті обставини, що у сторін різні погляди на сімейне життя, сімейні цінності та побут, відсутні спільні інтереси. Між подружжям зникло взаєморозуміння та взаємоповага, вони не підтримують подружніх та сімейних відносин, не проживають разом з 06 липня 2023 року. Шлюб носить формальний характер, примирення між сторонами неможливе.

Ухвалою судді від 26 лютого 2024 року позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу - залишено без руху.

На виконання ухвали суду від 04 березня 2024 року представником позивача ОСОБА_2 , адвокатом Дейнекою В. М. 04 березня 2024 року подано до суду заяву разом із оригіналом свідоцтва про шлюб.

Ухвалою судді від 05 березня 2024 року відкрито провадження у цивільній справі № 607/4027/24. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження.

Представник позивача ОСОБА_2 , адвокат Дейнека В. М. у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити з підстав, у ньому наведених, повідомив, що позивач наполягає на розірванні шлюбу. Строк на примирення просив не надавати.

Відповідачка ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю, просила розірвати шлюб, строк на примирення - не надавати.

Частини 1, 4 ст. 206 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) визначають, що відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши пояснення учасників, дослідивши та оцінивши докази, суд встановив наступні обставини справи.

Як вбачається з свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , виданого 13 квітня 2017 року Тернопільським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, сторони 13 квітня 2017 року зареєстрували шлюб про що Тернопільським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області складено відповідний актовий запис за № 383.

У шлюбі в подружжя народилася донька ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , яке видане 01 серпня 2017 року Тернопільським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області.

Судом встановлено, що між сторонами погіршилися відносини, вони проживають окремо, не ведуть спільного господарства та не підтримують шлюбних стосунків. Сумісне життя подружжя є неможливим, шлюб існує лише формально, і тому його доцільно розірвати, оскільки збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, що має істотне значення.

За змістом ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Відповідно до вимог ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що має істотне значення.

Враховуючи викладенні обставини в їх сукупності, зважаючи на те, що позивач наполягає на розірванні шлюбу, відповідачка не заперечила щодо розірвання шлюбу, з огляду на засади добровільності шлюбу, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

У зв'язку з тим, що позивач не заявив вимог про розподіл судових витрат, дане питання судом не вирішується.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 12, 13, 76-78, 142, 206, 247, 258-268, 273, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, ст.ст. 110, 112, 113 Сімейного кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_4 ,зареєстрований 13 квітня 2017 року у Тернопільському міському відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, актовий запис № 383.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.

Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 Цивільного процесуального кодексу України.

Позивач: ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ;

Відповідач: ОСОБА_1 , остання відома адреса місця проживання: АДРЕСА_2 .

Головуючий суддя О. Герчаківська

Попередній документ
118137705
Наступний документ
118137707
Інформація про рішення:
№ рішення: 118137706
№ справи: 607/4027/24
Дата рішення: 01.04.2024
Дата публікації: 08.04.2024
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
01.04.2024 09:10 Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГЕРЧАКІВСЬКА О Я
суддя-доповідач:
ГЕРЧАКІВСЬКА О Я
відповідач:
Юзик Ірина Михайлівна
позивач:
Юзик Олексій Олексійович
представник позивача:
Дейнека Володимир Миколайович