Постанова від 03.04.2024 по справі 931/258/24

Справа № 931/258/24

Провадження № 3/931/185/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.04.2024 року смт. Локачі

Суддя Локачинського районного суду Волинської області Масляна С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Сектора поліцейської діяльності №1 (сел. Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 Кодексу України про адміністративні правопорушення ,

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 759126 від 23.03.2024 року, ОСОБА_1 23.03.2024 року о 18 год. 15 хв. зберігав мисливську гладкоствольну зброю у кількості двох одиниць ТОЗБМ № 89434 та НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 , але мав зберігати її за адресою: АДРЕСА_2 , чим порушив вимоги наказу 622 МВС України, так як не повідомив про зміну місця проживання.

Дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано за ч.1 ст. 191 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що матеріали про адміністративне правопорушення слід повернути для дооформлення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності. При цьому, у відповідності до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.

Ч. 1 ст. 191 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї

Вказана норма, що міститься у ч.1 ст.191 КУпАП, є бланкетною, а тому при розгляді справи в межах протоколу про адміністративне правопорушення з кваліфікацією дій особи за ч.1 ст.191 КУпАП, посадова особа, яка склала протокол, має зазначити, які саме норми та якого нормативного акту було порушено.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України 21.08.1998 року № 622 передбачено порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів.

У протоколі серії ВАВ № 759126 від 23.03.2024 року не зазначено, які ж саме норми (пункти, підпункти) наказу № 622 МВС України від 21.08.1998 р. ОСОБА_1 було порушено.

Об'єктом правопорушення передбаченого ч.1 ст. 191КУпАП є встановлений порядок зберігання, носіння, перевезення вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї і бойових припасів.

Об'єктивна сторона даного правопорушення полягає у порушенні правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї і бойових припасів. При цьому обов'язковою ознакою складу правопорушення є наявність у винних дозволу на зберігання відповідного виду вогнепальної зброї і боєприпасів.

Суб'єктами правопорушення є громадяни, які мають дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання зазначеної зброї.

Однак, у зазначеному протоколі та доданих адмінматеріалах відсутні відомості щодо наявності відповідного дозволу у ОСОБА_1 ..

Згідно з положеннями ст. 245 КУпАП України завданнями у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Враховуючи те, що суддя позбавлена можливості належним чином всебічно, повно і об'єктивно розглянути справу по суті та винести законне і обґрунтоване рішення, у зв'язку з неналежним оформленням справи про адміністративне правопорушення, а саме: не зазначено, які ж саме норми (пункти, підпункти) наказу № 622 МВС України від 21.08.1998 р. ОСОБА_1 було порушено, не надано документів на підтвердження чи видавався ОСОБА_1 дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання вказаної в протоколі зброї, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 759126 від 23.03.2024 року та додані до них адмінматеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 191 КУпАП необхідно повернути для належного оформлення.

Керуючись ст.ст. 221, 245, 251, 255, 256, 278, 280 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 759126 від 23.03.2024 року та додані до нього адмінматеріали відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП, повернути Сектору поліцейської діяльності №1 (сел.Локачі) Володимирського РВП ГУНП у Волинській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Локачинського районного суду С.В.Масляна