26.03.2024 Справа №607/6809/24 Провадження №3/607/3352/2024
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Базан Л.Т., розглянувши матеріали, які надійшли з Тернопільської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця, т.в.о. командира військової частини НОМЕР_1 в пункті постійної дислокації, проживаючого в АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ,
за ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення №20 від 26.03.2024, ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем, а саме військовим начальником, на якого постійно покладено виконання організаційно-розпорядних та адміністративно-господарських обов'язків, діючи всупереч інтересам служби, та вимогам Статутів Збройних Сил України, в умовах особливого періоду, став на шлях вчинення адміністративного правопорушення проти встановлення порядку несення військової служби, яке виразилось у невиконанні своїх службових обов'язків та обов'язків передбачених Законами України, Статутами Збройних сил України, положеннями, інструкціями, наказами через недбале та несумлінне ставлення до них, маючи реальну можливість виконати їх належним чином, а саме в період з 22.10.2023 по 26.03.2024, на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 , не склав протокол про вчинене адміністративне правопорушення військовослужбовцем вч НОМЕР_1 ОСОБА_2 , передбачене ст. 172-20 КУпАП, внаслідок чого останній уник адміністративної відповідальності, чим не виконував свої службові обов'язки та вчинив недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, за яке передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Крім цього, за протоколом про вчинення адміністративного правопорушення №21 від 26.03.2024, ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем, а саме військовим начальником, на якого постійно покладено виконання організаційно-розпорядних та адміністративно-господарських обов'язків, діючи всупереч інтересам служби, та вимогам Статутів Збройних Сил України, в умовах особливого періоду, став на шлях вчинення адміністративного правопорушення проти встановлення порядку несення військової служби, яке виразилось у невиконанні своїх службових обов'язків та обов'язків передбачених Законами України, Статутами Збройних сил України, положеннями, інструкціями, наказами через недбале та несумлінне ставлення до них, маючи реальну можливість виконати їх належним чином, а саме в період з 31.12.2023 по 26.03.2024, на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 , не склав протокол про вчинене адміністративне правопорушення військовослужбовцем вч НОМЕР_1 ОСОБА_3 , передбачене ст. 172-20 КУпАП, внаслідок чого останній уник адміністративної відповідальності, чим не виконував свої службові обов'язки та вчинив недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, за яке передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Також, за протоколом про вчинення адміністративного правопорушення №22 від 26.03.2024, ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем, а саме військовим начальником, на якого постійно покладено виконання організаційно-розпорядних та адміністративно-господарських обов'язків, діючи всупереч інтересам служби, та вимогам Статутів Збройних Сил України, в умовах особливого періоду, став на шлях вчинення адміністративного правопорушення проти встановлення порядку несення військової служби, яке виразилось у невиконанні своїх службових обов'язків та обов'язків передбачених Законами України, Статутами Збройних сил України, положеннями, інструкціями, наказами через недбале та несумлінне ставлення до них, маючи реальну можливість виконати їх належним чином, а саме в період з 01.01.2024 по 26.03.2024, на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 , не склав протокол про вчинене адміністративне правопорушення військовослужбовцем вч НОМЕР_1 ОСОБА_4 , передбачене ст. 172-20 КУпАП, внаслідок чого останній уник адміністративної відповідальності, чим не виконував свої службові обов'язки та вчинив недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, за яке передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення №23 від 26.03.2024, ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем, а саме військовим начальником, на якого постійно покладено виконання організаційно-розпорядних та адміністративно-господарських обов'язків, діючи всупереч інтересам служби, та вимогам Статутів Збройних Сил України, в умовах особливого періоду, став на шлях вчинення адміністративного правопорушення проти встановлення порядку несення військової служби, яке виразилось у невиконанні своїх службових обов'язків та обов'язків передбачених Законами України, Статутами Збройних сил України, положеннями, інструкціями, наказами через недбале та несумлінне ставлення до них, маючи реальну можливість виконати їх належним чином, а саме в період з 01.01.2024 по 26.03.2024, на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 , не склав протокол про вчинене адміністративне правопорушення військовослужбовцем вч НОМЕР_1 ОСОБА_5 , передбачене ст. 172-20 КУпАП, внаслідок чого останній уник адміністративної відповідальності, чим не виконував свої службові обов'язки та вчинив недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, за яке передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Крім цього, за протоколом про вчинення адміністративного правопорушення №24 від 26.03.2024, ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем, а саме військовим начальником, на якого постійно покладено виконання організаційно-розпорядних та адміністративно-господарських обов'язків, діючи всупереч інтересам служби, та вимогам Статутів Збройних Сил України, в умовах особливого періоду, став на шлях вчинення адміністративного правопорушення проти встановлення порядку несення військової служби, яке виразилось у невиконанні своїх службових обов'язків та обов'язків передбачених Законами України, Статутами Збройних сил України, положеннями, інструкціями, наказами через недбале та несумлінне ставлення до них, маючи реальну можливість виконати їх належним чином, а саме в період з 20.01.2024 по 26.03.2024, на території військової частини НОМЕР_1 в АДРЕСА_2 , не склав протокол про вчинене адміністративне правопорушення військовослужбовцем вч НОМЕР_1 ОСОБА_3 , передбачене ст. 172-20 КУпАП, внаслідок чого останній уник адміністративної відповідальності, чим не виконував свої службові обов'язки та вчинив недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, за яке передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Приймаючи до уваги факт, що в провадженні судді знаходяться справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, які кваліфікуються за ч.2 ст. 172-15 КУпАП а саме: справи №607/6809/24, номер провадження 3/607/3352/2024, №607/6814/24, номер провадження 3/607/3354/2024, №607/6822/24, номер провадження 3/607/3358/2024, №607/6825/24, номер провадження 3/607/3359/2024 та №607/6829/24, номер провадження 3/607/3362/2024, вважаю, що відповідно ст.36 КУпАП, вказані справи слід об'єднати в одне провадження і присвоїти їм єдиний унікальний номер судової справи - №607/6809/24, номер провадження 3/607/3352/2024.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав та щиро розкаявся.
Разом з тим, вина ОСОБА_1 у вчиненні даних адміністративних правопорушень доведена матеріалами справи, що були дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, а саме: даними, які містяться в протоколах про вчинення адміністративного правопорушення №20, №21, №22, №23, №24 від 26.03.2024, витягами з наказів командира вч НОМЕР_1 №284 від 11.10.2023, виписками з медичної карти амбулаторного хворого ОСОБА_2 №251 від 22.10.2023, ОСОБА_3 №285 від 31.12.2023, ОСОБА_4 №286 від 01.01.2024, ОСОБА_5 №287 від 01.01.2024, ОСОБА_3 № 14 від 20.01.2024, журналом реєстрації медичних оглядів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду і тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, який визнав свою вину, ступінь вини, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення підлягає стягненню з особи, на яку накладено стягнення. Тому, у відповідності до п.5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з правопорушника слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі наведеного, керуючись ст. 40-1, 172-15, 280, 283, 284, 294,326 КУпАП, -
Справи №607/6809/24, номер провадження 3/607/3352/2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-15 КУпАП, №607/6814/24, номер провадження 3/607/3354/2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-15 КУпАП, №607/6822/24, номер провадження 3/607/3358/2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-15 КУпАП, №607/6825/24, номер провадження 3/607/3359/2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-15 КУпАП та №607/6829/24, номер провадження 3/607/3362/2024 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-15 КУпАП, об'єднати в одне провадження і присвоїти їм єдиний унікальний номер судової справи - №607/6809/24, номер провадження 3/607/3352/2024.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. в дохід держави.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Штраф має бути сплачений ОСОБА_1 не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний штраф в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі гривень) в дохід держави.
Cуддя Л. Т. Базан