Справа № 595/447/24
Провадження № 2/595/175/2024
02.04.2024 місто Бучач
Бучацький районний суд Тернопільської області
у складі: головуючого судді Тхорик І.І.
з участю секретаря судового засідання Боднара М.Г.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Бучач цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , до Трибухівської сільської ради, про визнання права власності на спадкове майно,-
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , в інтересах яких діє представник - адвокат Оринник Н.С., звернулися в суд з даним позовом до Трибухівської сільської ради, в якому просять наступне: визнати за ОСОБА_1 право власності на будинку садибного типу з господарськими будівлями та спорудами, що за адресою по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка, ОСОБА_4 , який успадкував зазначену частку будинку за законом після смерті сестри ОСОБА_5 ; визнати за ОСОБА_2 право власності на будинку садибного типу з господарськими будівлями та спорудами, що за адресою по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті батька, ОСОБА_4 , який успадкував зазначену частку будинку за законом після смерті сестри ОСОБА_5 ; визнати за ОСОБА_3 право власності на будинку садибного типу з господарськими будівлями та спорудами, що за адресою по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за законом після смерті сестри ОСОБА_5 .
Ухвалою суду від 11 березня 2024 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , до Трибухівської сільської ради, про визнання права власності на спадкове майно в порядку загального позовного провадження.
В матеріалах цивільної справи міститься клопотання представника позивачів, адвоката Оринник Н.С., в якому вона просить витребувати з Державної нотаріальної контори (вул. Міцкевича, 8, м. Бучач Чортківського району Тернопільської області) інформацію про те, чи заводилась спадкова справа після смерті ОСОБА_6 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , якщо так, то витребувати належним чином її завірену копію. Окрім того, просить витребувати з Державної нотаріальної контори завірену належним чином копію спадкової справи після смерті ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 . Також просить витребувати у приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Федчук Оксани Богданівни, що за адресою по АДРЕСА_2 , завірену належним чином копію спадкової справи після смерті ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 . Вказує, що необхідно перевірити коло осіб, які прийняли спадщину, зважаючи на вимоги ст.8 ЗУ «Про нотаріат» вона не може самостійно отримати зазначені докази, у зв'язку з чим просить клопотання задовольнити.
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та їх представник, адвокат Оринник Н.С., в підготовче судове засідання не прибули, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи. У клопотанні про витребування спадкових справ представник позивачів, адвокат Оринник Н.С. просила розглядати таке без її участі.
Представник відповідача Трибухівської сільської ради у підготовче судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку.
Суд, ознайомившись із матеріалами справи, розглянувши клопотання про витребування доказів, прийшов до наступного висновку.
Згідно з вимогами статей 12, 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
В силу вимог ч. 1 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з вимогами ч. ч. 2, 3 ст.77 ЦПК України предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Частиною 1 статті 84 ЦПК України передбачено, що учасники справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
За даними Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі №23445026, сформованого 16.04.2010, в спадковому реєстрі зареєстрований заповіт за №49195273 (номер в реєстрі нотаріальних дій 177), складений ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
З відповіді приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Федчук О.Б. № 8/02-14 від 11.01.2024 вбачається, що нею заведена спадкова справа №66/2023 після смерті ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Окрім того, згідно листа завідувача Бучацької державної нотаріальної контори Максимович Л.В. від 01 лютого 2024 року №13, ОСОБА_3 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті ІНФОРМАЦІЯ_6 сестри ОСОБА_5 на частку домоволодіння, яке розташоване в АДРЕСА_1 , яку остання успадкувала після смерті своєї матері ОСОБА_6 , проте, не отримала свідоцтва про право на спадщину.
З огляду на викладене, з метою повного та об'єктивного розгляду справи, приймаючи до уваги, що завданням суду є надання оцінки усім доводам сторін спору на підтвердження чи спростування заявлених вимог, беручи до уваги, що представник позивача обґрунтував неможливість самостійно надати докази, а також інформація, яку він просить витребувати, безпосередньо стосується предмета спору, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення шляхом витребування відповідних доказів, з метою встановлення обставин, що мають істотне значення для вирішення спору по суті.
Керуючись ст. ст. 76, 84, 258, 260, 261 ЦПК України, суд, -
Клопотання представника позивачів ОСОБА_7 про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати з Державної нотаріальної контори (вул. Міцкевича, 8, м. Бучач Чортківського району Тернопільської області) наступне:
- інформацію про те, чи заводилась спадкова справа після смерті ОСОБА_6 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , якщо так, то надати належним чином її завірену копію;
- завірену належним чином копію спадкової справи після смерті ОСОБА_5 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Також витребувати у приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Федчук Оксани Богданівни (вул. Сорохтея О., 31/52, м. Івано-Франківськ, 76014) завірену належним чином копію спадкової справи після смерті ОСОБА_4 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Розгляд справи відкласти до 10.00 год. 23 квітня 2024 року.
Термін для виконання ухвали Бучацького районного суду Тернопільської області встановити до 23 квітня 2024 року.
Роз'яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І. І. Тхорик