3/381/596/24
381/670/24
26 березня 2024 року місто Фастів
Суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Зебелян Н.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Державної Податкової Служби України ГУ ДПС у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП:
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
07.02.2024 до суду на розгляд надійшов матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення 30.11.2023-08.12.2023 року о 16 год. 35 хвл. у м. Фастів по вул. Соборна, 43 у ТОВ «Комфі Трейд» встановлено факт порушення ОСОБА_1 встановленого законом порядку проведення розрахунків, а саме: в період 01.10.2023 по 28.11.2023 року здійснювалась реалізація товарів без видачі відповідного розрахункового документу встановленої форми згідно додатку № 1, чим порушено: п. 1, 2 ст. 3 ЗУ № 265/95-РР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, про місце та час судового засідання повідомлений належним чином, клопотання про відкладення судового засідання до суду не подавав.
Захисник Литвиненко К.С., яка представляє інтереси ОСОБА_1 в судовому засіданні надала клопотання про закриття провадження у справі, у зв'язку із відсутністю у діях її підзахисного складу адміністративного правопорушення, посилаючись на те, що висновки щодо вчинення ОСОБА_1 правопорушення є передчасним, оскільки ТОВ «Комфі Трейд» розпочата процедура оскарження податкового повідомлення рішення ГУ ДПС у Київській області від 09.01.2024 року №18/32-00-07-08-20порушено строки складання адміністративного протоколу.
На підтвердження вини ОСОБА_1 надано протокол про адміністративне правопорушення, акт (довідка) фактичної перевірки від 08.12.2023, картка платника податків, акт №655/10.36-07-08 від 31.01.2024, довідка про надсилання виклику.
Вивчивши надані документи, звертаю увагу на наступне.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі статтею 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 155-1 КУпАП порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з п.12, 13 Наказу № 566 «Про затвердження Інструкції з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення» від 02.07.2016, У разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в податковому органі. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до податкового органу для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі. У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у запрошенні час складається акт довільної форми, який засвідчує факт такої неявки. Акт підписується не менш як трьома посадовими особами контролюючого органу та реєструється у журналі реєстрації актів, що засвідчують факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Як встановлено судом у адміністративному матеріалі відсутні докази, що підтверджують факт порушення порядку проведення розрахунків ОСОБА_1 , не надано підтверджень, що ОСОБА_1 є керівником ТОВ «Комфі Трейд». Окрім того, як вбачається з акту (довідки) фактичної перевірки від 08.12.2023 року, перевірка магазину «COMFY» була завершена 08.12.2023 року, проте протокол про адміністративне правопорушення було складено 31.01.2024 року, а запрошення для складання протоколу надіслано 15.01.2024 року, тобто більше ніж через місяць з моменту закінчення перевірки, матеріали справи не містять доказів надсилання ОСОБА_1 запрошення направленого рекомендованим листом з повідомленням про вручення, а складено лише акт про факт неявки особи від 31.01.2024.
Враховуючи вищевикладене, з огляду на матеріали адміністративного правопорушення, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 155, 279-280, 247, 283-285 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, суд
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду через Фастівський міськрайонний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Копія постанови буде направлена особі, щодо якої вона винесена протягом трьох днів.
Суддя Н.В.Зебелян