Справа 688/1007/24
№ 3/688/433/24
Постанова
Іменем України
27 березня 2024 року м. Шепетівка
Суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Березюк Н.П., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.172-20 КУпАП,
встановив:
04 березня 2024 року до суду надійшла справа№3/688/433/24 688/1007/24 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
Ухвалою судді Шепетівського міськрайонного суду Стаднічук Н.Л. від 11 березня 2024 року передано судді Березюк Н.П. матеріали справ №688/1089/24 3/688/461/24 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, для вирішення питання про об'єднання в одне провадження зі справою №688/1007/24 3/688/433/24 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченогоч.3 ст.172-20 КУпАП,
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
З огляду на те, що ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні двох правопорушень, суд дійшов висновку про необхідність об'єднання справ про адміністративне правопорушення в одне провадження для спільного розгляду.
Керуючись ст. 36 КУпАП, ст.334 КПК України, суд
ухвалив:
Справу про адміністративне правопорушення №688/1089/24 3/688/461/24 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.13 0 КУпАП об'єднати в одне провадження зі справою 688/1007/24 3/688/433/24 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 173-20 КУпАП, присвоївши судовій справі номер 688/1007/24 3/688/433/24.
Суддя: Неоніла БЕРЕЗЮК