печерський районний суд міста києва
Справа № 757/4672/24-к
30 січня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту, -
До провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання прокурора третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, зазначене в клопотанні.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62022000000000961 від 18.11.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч . 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України за фактами зловживання службовим становищем та замах на заволодіння чужим майном, вчинене в особливо великих розмірах.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 30.06.2018 громадянин України ОСОБА_4 , з метою переміщення ювелірних виробів без сплати податкових та митних платежів, під час проходження митного контролю в зоні митного контролю зали «Приліт» терміналу «Д» ДП МА «Бориспіль», обрав канал, позначений символами зеленого кольору «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 Митного кодексу України від 13.03.2012 №4495-VІ (із змінами та доповненнями) заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
По факту переміщення через державний кордон ОСОБА_4 ювелірних виробів із золота, без їх належного декларування та сплати обов'язкових платежів, службовими особами СВ ФР Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018110130000026 від 02.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.
Ухвалою Солом'янського районного суду від 22.10.2018 № 760/27125/18 (№ 1 кс-/760/13633/18) у кримінальному провадженні № 32018110130000026, надано дозвіл на проведення співробітниками Головного управління ДФС у Житомирській області позапланової документальної невиїзної перевірки з питань дотриманням ФОП « ОСОБА_4 » вимог податкового, митного та іншого законодавства.
За результатом виявлених фактів, співробітниками Головного управління ДФС у Житомирській області складено акт «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , з питань дотримання вимог податкового, митного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по 30.09.2018» №14/06-30-13-04/2733601595 від 10.01.2019, за висновками якого встановлено порушення: ст. 49, ст. 51, ч. 1, ч. 2 ст. 52, ст. 53, ст. 57, п. 1 ч. 1 ст. 279, ч. 1, ч. 3 ст. 296, ч. 8 ст. 374 Митного кодексу України від 13.03.2012 №4495-VІ (із змінами та доповненнями), внаслідок чого встановлено не нарахування мита на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності - в сумі 3 389 940, 61 гривень; ч. 1, ч. 3 ст. 296, ч. 8 ст. 374 Митного кодексу України від 13.03.2012 №4495-VІ (із змінами та доповненнями), п. 187. 8 ст. 187, п. 190. 1 ст. 190 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами та доповненнями), внаслідок чого встановлено не нарахування податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів, що підлягає сплаті до бюджету на суму 7 457 869,34 гривень та податкові повідомлення-рішення від 30.01.2019 № 0001491305 та № 0001501305.
У ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32018110130000026, ОСОБА_4 08.02.2019 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України та 24.04.2019 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
25.04.2019 ОСОБА_4 звернувся із заявою про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку із сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та відшкодував шкоду, завдану державі, посилаючись на платіжне доручення № 1 від 03.04.2019 - 2 559 300 грн., № 2 від 03.04.2019 - 678 125, 76 грн. та № 3 від 19.04.2019 - 9 322 336, 68 грн.
Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 06.05.2019 № 1-кп/359/363/2019 (справа № 359/3711/19), задоволено клопотання заступника начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Київської області про закриття кримінального провадження № 32018110130000026 та ОСОБА_4 звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212 КК України.
У свою чергу, на початку лютого 2019 року у ОСОБА_4 виник умисел ухилитися від юридичної відповідальності за фактом переміщення ним 30.06.2018 ювелірних виробів без сплати податкових та митних платежів під час проходження митного контролю в зоні митного контролю зали «Приліт» терміналу «Д» ДП МА «Бориспіль».
Так, в інтересах ОСОБА_4 його захисник 04.02.2019 звернувся до Державної фіскальної служби України із скаргою про скасування податкових повідомлень-рішень від 30.01.2019 № 0001491305 та № 0001501305, якими були визначені податкові зобов'язання та штрафні санкції, тобто до початку добровільної сплати таких платежів в ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32018110130000026, а саме до 03.04.2019.
За результатами розгляду скарги ОСОБА_4 , Державною фіскальною службою України винесено рішення № 15768/6/99-99-11-06-08-25 від 04.04.2019, яким скасовані податкові повідомлення-рішення від 30.01.2019 № 0001491305 та № 0001501305.
В подальшому, розуміючи що сума грошових зобов'язань та штрафних санкцій не угоджена та відсутній обов'язок сплачувати податки і збори, з метою імітації добровільної сплати податків, зборів та штрафних санкцій, ОСОБА_4 03.04.2019 (платіжні доручення №№ 1 та 2) та 19.04.2019 (платіжне доручення № 3) здійснив оплату у сумі 13 559 762, 4 грн до державного бюджету України, а саме на рахунок ІНФОРМАЦІЯ_1 , достовірно розуміючи, що в подальшому матиме можливість звернутися до митних органів з приводу повернення помилково та/або надмірно сплачених сум митних та інших платежів, з метою доведення свого умислу, направленого на заволодіння чужим майном у сумі 13 559 762, 4 грн.
Також, з метою імітації добровільної сплати обов'язкових митних та інших платежів до державного бюджету України, за вказівкою ОСОБА_4 співробітниками АТ «Альфа-банк» до платіжних доручень №№ 1 та 2 від 03.04.2019 були внесені відомості, що сплата грошових зобов'язань здійснювалась згідно ППР № 0001491305 від 30.01.2019, а у платіжному дорученні № 3 від 19.04.2019 - сплата грошових зобов'язань згідно ППР № 0001501305 від 30.01.2019.
Крім цього, ОСОБА_4 для завершення свого злочинного умислу, направленого на заволодіння грошовими коштами у сумі 13 559 762, 4 грн., вступив у змову із працівниками правоохоронних органів, які умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, всупереч інтересам служби, в ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32018110130000026 сприяли звільненню від кримінальної відповідальності фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 в порядку ч. 4 ст. 212 КК України, якою фактично не були відшкодовані збитки, нанесені державі, внаслідок ухилення від сплати податків, встановлених за результатами здійснення досудового розслідування, що спричинило тяжкі наслідки.
З метою доведення свого замислу до кінця, ОСОБА_4 15.10.2020, 28.07.2021, 02.11.2021, 13.12.2021, 06.09.2022 та 21.04.2023 звертався із відповідними звернення до Державної митної служби та її структурних підрозділів з приводу повернення надмірно та/або помилково сплачених безготівкових коштів у сумі 13 559 762, 4 грн.
Станом на 30.05.2023, відповідно до даних інформаційно-комунікаційної системи Державної податкової служби України «Податковий блок» безготівкові кошти, сплачені ОСОБА_4 протягом квітня 2019 року до державного бюджету України у сумі 13 559 762, 4 грн., обліковуються у інтегрованій картці платника податків ФОП « ОСОБА_4 » (РНОКПП НОМЕР_1 ) як переплата, а саме: за кодом класифікації доходів бюджету 14070100 (Податок на додану вартість з ввезення на митну територію України) в сумі 9 322 336, 68 грн та за кодом класифікації доходів бюджету 15010100 (Мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності) в сумі 4 237 425, 76 грн.
Постановою про визнання речовими доказами від 18.12.2023, безготівкові кошти в сумі 13 559 762, 4 грн, які обліковуються у інтегрованій картці платника податків ФОП « ОСОБА_4 » (РНОКПП НОМЕР_1 ) як переплата, а саме: за кодом класифікації доходів бюджету 14070100 (Податок на додану вартість з ввезення на митну територію України) в сумі 9 322 336, 68 грн та за кодом класифікації доходів бюджету 15010100 (Мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності) в сумі 4 237 425, 76 грн та фактично були останнім сплачені 03.04.2019, 04.04.2019 та 24.04.2019 на розрахунковий рахунок ІНФОРМАЦІЯ_1 (рахунки Державної митної служби України відкриті у Державній казначейській службі України №№ UA148999980313050031005006797 та НОМЕР_2 ) визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 62022000000000961 від 18.11.2022.
Прокурор зазначив, що з метою досягнення дієвості цього провадження та збереження речових доказів, необхідним заходом забезпечення кримінального провадження є накладення арешту на майно, зазначене в клопотанні.
В судове засідання прокурор не з'явився, подав до суду заяву про розгляд вказаного клопотання у його відсутність, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора розглядається без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалася.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього документи, приходить до наступного.
Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62022000000000961 від 18.11.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України за фактами зловживання службовим становищем та замах на заволодіння чужим майном, вчинене в особливо великих розмірах, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.
Встановлено, що 30.06.2018 громадянин України ОСОБА_4 , з метою переміщення ювелірних виробів без сплати податкових та митних платежів, під час проходження митного контролю в зоні митного контролю зали «Приліт» терміналу «Д» ДП МА «Бориспіль», обрав канал, позначений символами зеленого кольору «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 Митного кодексу України від 13.03.2012 №4495-VІ (із змінами та доповненнями) заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
По факту переміщення через державний кордон ОСОБА_4 ювелірних виробів із золота, без їх належного декларування та сплати обов'язкових платежів, службовими особами СВ ФР Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018110130000026 від 02.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.
Ухвалою Солом'янського районного суду від 22.10.2018 № 760/27125/18 (№ 1 кс-/760/13633/18) у кримінальному провадженні № 32018110130000026, надано дозвіл на проведення співробітниками Головного управління ДФС у Житомирській області позапланової документальної невиїзної перевірки з питань дотриманням ФОП « ОСОБА_4 » вимог податкового, митного та іншого законодавства.
За результатом виявлених фактів, співробітниками Головного управління ДФС у Житомирській області складено акт «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , з питань дотримання вимог податкового, митного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по 30.09.2018» №14/06-30-13-04/2733601595 від 10.01.2019 за висновками якого встановлено порушення: ст. 49, ст. 51, ч. 1, ч. 2 ст. 52, ст. 53, ст. 57, п. 1 ч. 1 ст. 279, ч. 1, ч. 3 ст. 296, ч. 8 ст. 374 Митного кодексу України від 13.03.2012 №4495-VІ (із змінами та доповненнями), внаслідок чого встановлено не нарахування мита на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності - в сумі 3 389 940, 61 гривень; ч. 1, ч. 3 ст. 296, ч. 8 ст. 374 Митного кодексу України від 13.03.2012 №4495-VІ (із змінами та доповненнями), п. 187. 8 ст. 187, п. 190. 1 ст. 190 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами та доповненнями), внаслідок чого встановлено не нарахування податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів, що підлягає сплаті до бюджету на суму 7 457 869,34 гривень та податкові повідомлення-рішення від 30.01.2019 № 0001491305 та № 0001501305.
У ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32018110130000026, ОСОБА_4 08.02.2019 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України та 24.04.2019 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
25.04.2019 ОСОБА_4 звернувся із заявою про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку із сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів) та відшкодував шкоду, завдану державі посилаючись на платіжне доручення № 1 від 03.04.2019 - 2 559 300 грн., № 2 від 03.04.2019 - 678 125, 76 грн. та № 3 від 19.04.2019 - 9 322 336, 68 грн.
Ухвалою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 06.05.2019 № 1-кп/359/363/2019 (справа № 359/3711/19), задоволено клопотання заступника начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Київської області про закриття кримінального провадження № 32018110130000026 та ОСОБА_4 звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212 КК України.
У свою чергу, на початку лютого 2019 року у ОСОБА_4 виник умисел ухилитися від юридичної відповідальності, за фактом переміщення ним 30.06.2018 ювелірних виробів без сплати податкових та митних платежів, під час проходження митного контролю в зоні митного контролю зали «Приліт» терміналу «Д» ДП МА «Бориспіль».
Так, в інтересах ОСОБА_4 його захисник 04.02.2019 звернувся до Державної фіскальної служби України із скаргою про скасування податкових повідомлень-рішень від 30.01.2019 № 0001491305 та № 0001501305, якими були визначені податкові зобов'язання та штрафні санкції, тобто до початку добровільної сплати таких платежів в ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32018110130000026, а саме до 03.04.2019.
За результатами розгляду скарги ОСОБА_4 , Державною фіскальною службою України винесено рішення № 15768/6/99-99-11-06-08-25 від 04.04.2019, яким скасовані податкові повідомлення-рішення від 30.01.2019 № 0001491305 та № 0001501305.
В подальшому, розуміючи що сума грошових зобов'язань та штрафних санкцій не угоджена та відсутній обов'язок сплачувати податки і збори, з метою імітації добровільної сплати податків, зборів та штрафних санкцій, ОСОБА_4 03.04.2019 (платіжні доручення №№ 1 та 2) та 19.04.2019 (платіжне доручення № 3) здійснив оплату у сумі 13 559 762, 4 грн до державного бюджету України, а саме на рахунок ІНФОРМАЦІЯ_1 , достовірно розуміючи, що в подальшому матиме можливість звернутися до митних органів з приводу повернення помилково та/або надмірно сплачених сум митних та інших платежів, з метою доведення свого умислу, направленого на заволодіння чужим майном у сумі 13 559 762, 4 грн.
Також, з метою імітації добровільної сплати обов'язкових митних та інших платежів до державного бюджету України, за вказівкою ОСОБА_4 співробітниками АТ «Альфа-банк» до платіжних доручень №№ 1 та 2 від 03.04.2019 були внесені відомості, що сплата грошових зобов'язань здійснювалась згідно ППР № 0001491305 від 30.01.2019, а у платіжному дорученні № 3 від 19.04.2019 - сплата грошових зобов'язань згідно ППР № 0001501305 від 30.01.2019.
Крім цього, ОСОБА_4 для завершення свого злочинного умислу, направленого на заволодіння грошовими коштами у сумі 13 559 762, 4 грн., вступив у змову із працівниками правоохоронних органів, які умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе, всупереч інтересам служби, в ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32018110130000026 сприяли звільненню від кримінальної відповідальності фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 в порядку ч. 4 ст. 212 КК України, якою фактично не були відшкодовані збитки, нанесені державі, внаслідок ухилення від сплати податків, встановлених за результатами здійснення досудового розслідування, що спричинило тяжкі наслідки.
З метою доведення свого замислу до кінця, ОСОБА_4 15.10.2020, 28.07.2021, 02.11.2021, 13.12.2021, 06.09.2022 та 21.04.2023 звертався із відповідними звернення до Державної митної служби та її структурних підрозділів з приводу повернення надмірно та/або помилково сплачених безготівкових коштів у сумі 13 559 762, 4 грн.
Станом на 30.05.2023, відповідно до даних інформаційно-комунікаційної системи Державної податкової служби України «Податковий блок» безготівкові кошти, сплачені ОСОБА_4 протягом квітня 2019 року до державного бюджету України у сумі 13 559 762, 4 грн., обліковуються у інтегрованій картці платника податків ФОП « ОСОБА_4 » (РНОКПП НОМЕР_1 ) як переплата, а саме: за кодом класифікації доходів бюджету 14070100 (Податок на додану вартість з ввезення на митну територію України) в сумі 9 322 336, 68 грн та за кодом класифікації доходів бюджету 15010100 (Мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності) в сумі 4 237 425, 76 грн.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Постановою про визнання речовими доказами від 18.12.2023, безготівкові кошти в сумі 13 559 762, 4 грн, які обліковуються у інтегрованій картці платника податків ФОП « ОСОБА_4 » (РНОКПП НОМЕР_1 ) як переплата, а саме: за кодом класифікації доходів бюджету 14070100 (Податок на додану вартість з ввезення на митну території України) в сумі 9 322 336,68 грн та за кодом класифікації доходів бюджету 15010100 (Мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності) в сумі 4 237 425, 76 грн та фактично були останнім сплачені 03.04.2019, 04.04.2019 та 24.04.2019 на розрахунковий рахунок ІНФОРМАЦІЯ_1 (рахунки Державної митної служби України, відкриті у Державній казначейській службі України №№ UA148999980313050031005006797 та НОМЕР_2 ) визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 62022000000000961 від 18.11.2022.
З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на вказане майно, оскільки воно відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні та метою такого арешту є забезпечення збереження речових доказів.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 132, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання прокурора третього відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту - задовольнити.
Накласти арешт на безготівкові кошти в сумі 13 559 762, 4 грн., які обліковуються у інтегрованій картці платника податків ФОП « ОСОБА_4 » (РНОКПП НОМЕР_1 ) як переплата, а саме: за кодом класифікації доходів бюджету 14070100 (Податок на додану вартість з ввезення на митну території України) в сумі 9 322 336,68 грн. та за кодом класифікації доходів бюджету 15010100 (Мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності) в сумі 4 237 425, 76 грн, які були останнім сплачені 03.04.2019, 04.04.2019 та 24.04.2019 на розрахунковий рахунок ІНФОРМАЦІЯ_1 (рахунки Державної митної служби України, відкриті у Державній казначейській службі України №№ UA148999980313050031005006797 та НОМЕР_2 ).
Заборонити службовим особам Державної казначейської служби України, її структурним підрозділам в областях, та службовим особам Державної митної служби України, та її структурним підрозділам в м. Києві та областях вживати заходів (вчиняти будь-які дії щодо складання висновків, дій щодо перерахування коштів тощо) щодо повернення ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ) помилково та/або надмірно сплачених коштів у сумі 13 559 762, 4 грн.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1