Ухвала від 26.03.2024 по справі 461/9979/23

Справа № 461/9979/23

Провадження № 1-кп/461/803/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.03.2024 року. м. Львів.

Галицький районний суд м. Львова

у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо виправлення помилки у вироку Галицького районного суду м. Львова від 27.11.2023 року у справі № 461/9979/23, -

ВСТАНОВИВ:

Вироком Галицького районного суду м. Львова від 27.11.2023 року у справі №461/9979/23 ОСОБА_3 визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України та обрано покарання - 3 роки позбавлення волі. Відповідно до ч. 4 ст.70 КК України остаточно, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, за вироком Франківського районного суду м. Львова від 11.11.2022 року та вироком Галицького районного суду м. Львова від 27.11.2023 року обрано ОСОБА_3 покарання - 8 років позбавлення волі з конфіскацією усього особистого майна. Строк відбуття покарання обвинуваченому ОСОБА_3 визначено рахувати з моменту звернення вироку до виконання.

Судом встановлено, що у абзаці четвертому резолютивної частини вироку Галицького районного суду м. Львова від 27.11.2023 року помилково невірно зазначено, що прізвище ім'я та по батькові обвинуваченого, якому слід запобіжний захід до вступу вироку в закону силу залишити необраним. Так замість вірних даних « ОСОБА_3 », помилково невірно зазначено « ОСОБА_4 ».

Відповідно до ст. 379 КПК України суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Учасники судового провадження повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань речей, предметів, майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може ускладнити виконання в цілому судового рішення.

Як вбачається з роз'яснень, наданих у п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України процесуального законодавства при вирішенні питань, пов'язаних з виконанням вироків» від 21 грудня 1990 року № 11 зі змінами, суд вправі вирішувати питання щодо усунення описок та арифметичних помилок, коли вони очевидні і виправлення їх не стосується суті вироку, і не тягне погіршення становища засудженого.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи, які мають технічний характер.

Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що у абзаці четвертому резолютивної частини вироку суду слід виправити описку, вказавши вірні прізвище ім'я та по батькові обвинуваченого, якому слід запобіжний захід до вступу вироку в закону силу залишити необраним, а саме « ОСОБА_3 », замість помилково невірно зазначеного « ОСОБА_4 ».

Суд вважає, що виправлення зазначеної описки у вироку суду, не змінить його, та не погіршить становище засудженого.

Керуючись ст. 379 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Виправити описку у вироку Галицького районного суду м. Львова від 27.11.2023 року у справі № 461/9979/23 про обвинувачення ОСОБА_3 за ч. 2 ст. 190 КК України.

Абзац четвертий резолютивної частини вироку суду викласти у такій редакції:

«Запобіжний захід обвинуваченому ОСОБА_3 до вступу вироку в законну силу залишити необраним».

Вирок в іншій частині залишити без змін.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
117962617
Наступний документ
117962619
Інформація про рішення:
№ рішення: 117962618
№ справи: 461/9979/23
Дата рішення: 26.03.2024
Дата публікації: 29.03.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Галицький районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти власності; Шахрайство
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (19.02.2024)
Дата надходження: 23.11.2023
Розклад засідань:
27.11.2023 11:00 Галицький районний суд м.Львова
07.02.2024 10:30 Львівський апеляційний суд