Справа № 285/1733/24
провадження № 3/0285/1569/24
26 березня 2024 року м. Звягель
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Літвин О.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від ІНФОРМАЦІЯ_1
за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення
відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
уродженця та зареєстрованого АДРЕСА_1 ,
місце проживання: АДРЕСА_2 ,
громадянина України, РНОКПП - НОМЕР_1 ,
військовослужбовця військової частини НОМЕР_2 ,
ОСОБА_1 , являючись військовослужбовцем по мобілізації в/ч НОМЕР_2 , 21.03.2024 о 15:30 год., під час виконання службових обов'язків, в умовах особливого періоду, на території розташування підрозділу військової частини НОМЕР_2 , перебував у стані алкогольного сп'яніння.
Розгляд справи, у відповідності до ч.2 ст.277 КУпАП, проведено в день надходження адміністративних матеріалів за відсутності особи, відносно якої вони складені та за наявності заяви про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про оборону України» особливий період - це період, що настає з моменту або оголошення рішення про мобілізацію, або введення воєнного стану. Законом України від 24.02.2022 №2102-IX затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який діє й по даний час.
Обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення, що доводиться шляхом надання доказів (п.1 ст.247 КУпАП України).
Винність ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення підтверджується матеріалами справи про адміністративні правопорушення, зокрема:
даними протоколу про військове адміністративне правопорушення КИЖ/З № 113 від 21.03.2024, що складений у відповідності до вимог ст.256 КУпАП;
актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу Алконт-М №63 від 21.03.2024, згідно якого ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'яніння (результат огляду 2,14 проміле);
копією військового квитка та витягом з наказу командира № 211 від 19.07.2023, відповідно до яких ОСОБА_1 дійсно проходить службу у в/ч НОМЕР_2 ;
службовою характеристикою ОСОБА_1 ;
поясненнями інших військовослужбовців тієї ж частини, де проходить службу ОСОБА_1 в яких вони підтвердили факт виявлення останнього на території частини під час несення військової служби з ознаками алкогольного сп'яніння та проведення медичного огляду під час якого встановлений стан сп'яніння останнього.
Підстави ставити під сумнів вказані докази відсутні, оскільки вони отримані у передбачений законом спосіб, уповноваженими особами, є об'єктивними, відповідають вимогам ст.251 КпАП України, узгоджуються між собою і нічим не спростовані.
Згідно з ч.4 ст.24 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби: 1) на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять); 2) на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби; 3) поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника); 4) під час виконання державних обов'язків, у тому числі у випадках, якщо ці обов'язки не були пов'язані з військовою службою; 5) під час виконання обов'язку з урятування людського життя, охорони державної власності, підтримання військової дисципліни та охорони правопорядку.
Виконання ОСОБА_1 обов'язків військової служби в стані алкогольного сп'яніння, в умовах особливого періоду (воєнного стану), є найбільш тяжким правопорушенням, яке обумовлене ступенем суспільної небезпеки громадян.
Враховуючи соціальний аспект кваліфікації військових адміністративних правопорушень, суспільну небезпеку і шкоду від вчинення військовослужбовцями адміністративно-карних дій, завдання шкоди позитивному авторитету військовослужбовця і в цілому Силам безпеки й оборони України, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують його відповідальність, не встановлено.
Особі, яка вчинила адміністративне правопорушення, має бути призначено покарання, необхідне та достатнє для її виправлення та попередження нових порушень.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, беру до уваги характер вчиненого правопорушення; дані про особу ОСОБА_1, який 01.03.2024 вже притягувався за аналогічне правопорушення, однак на шлях виправлення не став та продовжує вчиняти протиправні дії; принципи справедливості, співмірності, індивідуалізації покарання, яке має бути адекватним характеру вчинених дій, та приходжу до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч.3 ст.172-20 КУпАП. Саме таке покарання буде необхідним і достатнім, сприятиме можливій зміні поведінки винної особи та відповідального ставлення до своїх вчинків і їх наслідків.
Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
З винної особи також належить стягнути судовий збір відповідно до ст.40Керуючись статтями 33-35, 38, 172-20, 280, 283, 284 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП,
та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34000 (тридцять чотири тисячі) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605,60 грн судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Новоград-Волинський міськрайонний суд протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення або отримання її копії.
Суддя О. О. Літвин