Єдиний унікальний номер 205/14084/23
Номер провадження3/205/251/24
Іменем України
06 березня 2024 року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Скрипник К.О., розглянувши матеріали, які поступили з відділення поліції № 3 ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, якиа мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , яка притягується за ч. 2 ст. 164-10 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 345266 від 07.12.2023 року, 07 грудня 2023 року о 18.00 год., ОСОБА_1 , знаходячись за адресою: м. Дніпро, на вул. Золотоосіння, 85Б, здійснювала прийом металобрухту від населення, без дозвільних документів.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про день і час проведення слухання справи повідомлялася належним чином.
Всебічно, повно і об'єктивно дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження по справі необхідно закрити, оскільки, в діях ОСОБА_1 відсутня подія і склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 164-10 КУпАП за наступних підстав.
Частиною 1 ст. 9 КУпАП України визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 252 КУпАП суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
За змістом статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до положень статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 164-10 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за приймання металобрухту посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту, без складання акта приймання, визначеного Законом України "Про металобрухт".
Суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченогост.164-10 КУпАП, в частині здійснення порушення законодавства, що регулює здійснення заготівлі металобрухту та операцій з металобрухтом можуть бути виключно посадова особа суб'єкта господарювання або громадянин суб'єкт підприємницької діяльності.
Таким чином, законом прямо передбачено, що діяльність особи може бути кваліфікована як господарська або підприємницька залежно від того, чи була здійснена її державна реєстрація у встановленому законодавством порядку.
Належних доказів того, що ОСОБА_1 є чи була посадовою особою суб'єкта господарювання або суб'єктом підприємницької діяльності, не надано.
Діяння тільки тоді визнається адміністративним правопорушенням, коли воно містить всі ознаки його складу, відсутність хоча б однієї з них означає відсутність складу взагалі.
За таких обставин, ураховуючи вищевикладене, суддя відповідно до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, з урахуванням положень ст. 251 КУпАП, вважає, що у діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності, відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 2 ст. 164-10 КУпАП.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 19, 62 Конституції України, ст. ст. 164-10, 245, 247, 251, 256, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження по адміністративній справі стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 164-10 КУпАП на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови
Апеляційна скарга, подаються до відповідного апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя К.О.Скрипник