Справа № 739/1710/23
Провадження № 3-в/739/16/24
20 березня 2024 року м. Новгород-Сіверський
Суддя Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області Іващенко А.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 , про відстрочку виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу,
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просить надати відстрочку сплати штрафу в порядку виконання постанови Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 17.08.2023 року, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП з накладенням стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 гривень на користь держави. В обґрунтування заяви вказує, що перебуває в скрутному матеріальному становищі у зв'язку з пораненням, тому просить відстрочити виконання постанови. Дослідивши заяву та матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності, суд приходить до наступних висновків. Постановою Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 17.08.2023 в справі№739/1710/23 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.172-20 КУпАП і накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. Крім того, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 вже звертався до суду з аналогічною заявою і згідно з постановою суду від 11 вересня 2023 року йому було надано відстрочку строком шість місяців у відстроченні сплати штрафу. Протягом наданої відстрочки штраф сплачений не був. Постанова суду набрала законної сили та звернута до виконання. Відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами. Відповідно до ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Відповідно до ст.301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом. Згідно ч.1 ст.33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Верховний Суд у своїй постанові від 21.02.2019 справа № 2-54/08 при розгляді питання про відстрочення виконання судового рішення вказав, що відстрочка виконання рішення суду - це відтермінування у часі належного строку виконання рішення суду в цілому. Надання відстрочки судом полягає у визначенні нової конкретної, більш пізньої ніж первинна, дати, з настанням якої й після завершення строку відстрочки рішення має бути виконано повністю. При розгляді заяв щодо відстрочки виконання рішення необхідно виходити з міркувань доцільності та об'єктивної необхідності надання саме таких строків відтермінування виконання рішення в цілому; наявність підстави для відтермінування має бути доведена боржником. Строки такого відтермінування знаходяться у прямій залежності від обставин, що викликають необхідність надання додаткового строку до повного виконання рішення суду. Надання відстрочки виконання рішення суду не може створювати занадто або безпідставно привілейовані умови для боржника. Отже, відстрочка виконання рішення суду може бути надана у виняткових випадках, що обумовлюють об'єктивні ускладнення при виконанні судового рішення наявність яких робить його виконання неможливим, які суд визначає, виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення. ОСОБА_1 до заяви про відстрочку сплати штрафу не надав жодних доказів, які б підтверджували обставини, що ускладняли виконання постанови або робили його неможливим виконати постанову протягом наданої відстрочки. Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність відмови у задоволенні заяви про відстрочку сплати штрафу у зв'язку з її необґрунтованістю. Керуючись ст.ст. 298, 301, 304, 305 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви про відстрочку виконання постанови Новгород-Сіверського районного суду Чернігівської області від 17.08.2023року по справі №739/1710/23 про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя : Іващенко А.І.