Ухвала від 22.03.2024 по справі 480/2131/24

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 березня 2024 року Справа № 480/2131/24

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кунець О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Сумській області, щодо перерахунку з 05.03.2019 р., пенсії ОСОБА_1 за оновленою довідкою від 30.01.2024 №52874 розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, виготовленою територіальним центром комплектування та соціальної підтримки в Сумській області;

- зобов'зати ГУ ПФУ в Сумській області з 05.03.2019 р. провести повноцінний уточнюючий перерахунок ОСОБА_1 у чинному на час перерахунку набутому відсотковому розмірі -50% сум грошового забезпечення, зазначених в оновленій довідці №52874 від 30.01.2024р.;

- зобов'зати ГУ ПФУ в Сумській області розрахувати і виплатити ОСОБА_1 різницю між перерахованими і фактично виплаченими пенсійними судами, за період з 05.03.2019 р. з урахуванням раніше сплачених сум, та із урахуванням висновку суду по даній справі.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

За наслідками перевірки позовної заяви та доданих до неї доказів встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, відповідно до п.2 ч.5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Як вбачається з тексту позовної заяви, в ній зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача НОМЕР_1 , тоді як згідно доданої до позовної заяви копії картки платника податків реєстраційний номер ОСОБА_1 - НОМЕР_2 .

Також, в позовній заяві зазначено місцезнаходження відповідача юридичної особи, яке не відповідає даним Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (вказано, що Головне управління ПФУ в Сумській області знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Бандери Степана, 1, м.Суми, 40009, тоді як правильне його місцезнаходження згідно з вказаним Реєстром з 13.09.2023 наступне: вул. Степана Бандери, 43, м.Суми, 40009).

Крім того, відповідно до пунктів 4, 5 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Зміст позовних вимог це певна форма захисту, права, свободи чи інтересу, яку просить позивач від суду. По суті, це повинно бути відображено у прохальній частині позовної заяви. Зокрема, обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти з настанням яких суб'єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.

Відповідно позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися лаконічно, чітко, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, складають підставу позову. Підстава позову перебуває у нерозривному логічному взаємозв'язку із змістом позовних вимог (з предметом позову). Виклад обставин підстави позову необхідний для визначення тотожності позову та визначення предмета доказування в спорі між сторонами.

Частиною четвертою статті 161 КАС України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач оскаржує бездіяльність відповідача щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 за оновленою довідкою від 30.01.2024 № 52874, виготовленою територіальним центром комплектування та соціальної підтримки в Сумській області.

До позовної заяви позивачем було додано копію довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 30.01.2024 №11/52874/985.

Разом з цим, в обгрунтування позовних вимог, позивач зазначає, що центр склав оновлену довідку № 11/39299 від 18.07.2022 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії та подав її. 26.07.2022 звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі довідки від 18.07.2022 р. № 39299. Однак листом відповідач повідомив про те, що станом на дату розгляду його звернення інших рішень, щодо визначення складових грошового забезпечення, умов та порядку проведення перерахунку пенсій Урядом не приймалося.

Однак, довідки від 18.07.2022 № 39299 та заяви позивача, з якою звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області 26.07.2022 до матеріалів позову позивачем додано не було.

Крім того, текст позовної заяви викладений не послідовно або відсутні її сторінки, оскільки речення на другій сторінці починається з середени, а також не закінчене речення, яке почалося на третій сторінці позовної заяви.

З метою усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати до суду уточнену позовну заяву, та її копію для відповідача, в якій:

- правильно зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача та вказати вірне місцезнаходження відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області;

- викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги або уточнити позовні вимоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 7 днів з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява буде повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Кунець