15 березня 2024 року Справа № 160/29637/23
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОлійника В. М.
за участі секретаря судового засіданняВасіної Н.В.
за участі:
позивача представника відповідача Перекрьостової Г.Г. Пономаренка О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
10 листопада 2023 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій просить:
визнати протиправними дії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо нарахування пені в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 по коду класифікації доходів бюджету 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» обліковані операції по нарахуванню пені у сумі 131687,01 (сто тридцять одна тисяча шістсот вісімдесят сім) грн., 01 коп.;
зобов'язати Головне управління ДПС анулювати пеню в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 по коду класифікації доходів бюджету 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» обліковані операції по нарахуванню пені у сумі 131687,01 (сто тридцять одна тисяча шістсот вісімдесят сім) грн., 01 коп.
В обґрунтування позовної заяви позивач зазначила, що вона будучи фізичною особою-підприємцем, мала грошове зобов'язання перед ГУ ДПС у Дніпропетровській області, що становило суму заборгованості 126137,60 (сто двадцять шість тисяч сто тридцять сім) грн., 66 коп., яке 14 вересня 2023 року платіжною інструкцією №0.0.3196943660.1 було повністю погашено.
26 вересня 2023 року ОСОБА_1 звернулася з заявою до відповідача для отримання роз'яснень та надання детальних розрахунків з датами виникнення заборгованості по нарахуванню пені, що нарахована та обліковується в ІКП по податку на додану вартість.
Листом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області №69420/6/04-36-24-14-17 від 12.10.2023 року повідомило позивачеві, що відповідно до наказу від 04.02.2022 №92 «Про функціональні повноваження структурних підрозділів апарату та територіальних органів ДПС» згідно даних інформаційної системи органів ДПС України в інтегрованій картці ОСОБА_1 станом на 02.10.2023 по коду класифікації доходів бюджету 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів ( робіт, послуг)» обліковуються операції по нарахуванню сум пені на загальну суму 131687,01 грн., та виділили за які періоди, яка пеня нараховувалася відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України.
Додатково повідомлено, що за результатами податкової перевірки періоду з 30.12.2014 року по 13.09.2023 року - податкове повідомлення-рішення (форма Т") №0003221702 від 05.07.2013 року становить суму 119216,08 грн.; за період з 22.09.2017 року по 13.09.2023 року - податкове повідомлення - рішення (форма 'Ш') №008961301 від 01.08.2017 року сума становить 12470,93 грн.
ОСОБА_1 вважає протиправними дії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо нарахування пені в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 по коду класифікації доходів бюджету 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у сумі 131687,01 грн., у зв'язку з чим звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10 листопада 2023 року для розгляду адміністративної справи №160/29637/23 визначено суддю Олійника В.М.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/29637/23 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії та ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
08 грудня 2023 року на адресу суду від представника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву вх.№100207/23, в якому представник відповідача проти адміністративного позову заперечує повністю, у зв'язку з наступним.
Згідно інформаційної системи податкового органу фізична особа - підприємець ОСОБА_1 перебувала на обліку в Новомосковській ДПІ ГУ ДПС у Дніпропетровській області з 02.07.2004 по 09.03.2017, стан платника: 11 - припинено, але не знято з обліку (КОР не пусті).
Згідно даних інтегрованих карток платника ФОП ОСОБА_1 ІС «Податковий блок» за кодом бюджетної класифікації 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» станом на 14.09.2023 обліковувалася недоїмка в сумі 126137,60 грн.
Податковий борг ФОП ОСОБА_1 було погашено 14.09.2023 в повному обсязі, у зв'язку з чим, відповідно до пункту 129.1 та підпункту 129.3.1 пункту 129.3 статті 129 розділу II Податкового кодексу України автоматично проведено розрахунок пені та відображено відповідними операціями щодо нарахування пені в ІКП після погашення податкового боргу.
Згідно з підпунктом 14.1.162 Податкового кодексу України, пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених ПКУ випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.
Отже, після закінчення встановлених ПК України строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) нараховується пеня без урахування строків давності, визначених п. 102.1 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 102.1 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 Податкового кодексу України, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених ПК України, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 днів при проведенні перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 Податкового кодексу України), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної п. 133.4 ПКУ, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
При поданні платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Таким чином, на думку представника відповідача, контролюючим органом було правомірно розраховано суму пені ОСОБА_1 , за кожним переводом дії ставок НБУ, за кожною сумою погашення податкового боргу відповідно.
З урахуванням викладеного, представник відповідача просив відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
22 грудня 2023 року на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла відповідь на відзив вх.№109730/23, в якій позивач вважає, що аргументи наведені у відзиві не підлягають врахуванню з наступним підстав.
Відповідач у відзиві погоджується з тим, що податковий борг було погашено 14.09.2023 в повному обсязі, після чого позивачеві нарахували пеню.
Статтею 129 Податкового кодексу України передбачено нарахування пені, згідно до підпункту 129.1.3 пункту 129.1 якої нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
За приписами підпункту 129.3.1 пункту 129.3 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені закінчується (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті): у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів на відповідний рахунок платника податків та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
Разом з тим, з 01.01.2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» №466-ІХ від 16.01.2020 року.
Відповідно до цього Закону у статтю 129 Податкового кодексу України включено п. 129.9 наступного змісту: підпункт 129.9.1 пункту 129.9 статті 129 Податкового кодексу України - пеня не нараховується, а нарахована пеня підлягає анулюванню після закінчення 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків.
Отже, пеня не нараховується, а нарахована підлягає анулюванню, зокрема, у разі закінчення 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пені платнику податків.
Станом на 14.09.2023 року минуло більше 1095 днів, що настають за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків.
Підпункт 129.3.1 пункту 129.3 статті 129 Податкового кодексу України визначає граничний (останній) день за який контролюючий орган зобов'язаний нарахувати пеню, а саме день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань. Проте вказана норма не визначає, що пеня має розраховуватись виключно після погашення податкового боргу. Не містять таких положень й інші норми Кодексу.
Положення підпункту 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України чітко визначають, що нарахування пені починається у день настання строку погашення податкового зобов'язання, а не фактичного погашення (сплати).
Контролюючий орган розпочав нарахування пені з 30.12.2014 року, тобто вважав, що саме з цього часу у нього виникло право нараховувати пеню платнику податків, але стало відомо про розраховану пеню вже після сплати самого податкового боргу.
З урахуванням викладеного, ОСОБА_1 просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 січня 2024 року, подальший розгляд адміністративної справи №160/29637/23 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії визначено здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено дату підготовчого засідання.
Останнє судове засідання в справі відбулося 15 березня 2024 року об 13 годині 30 хвилин.
У судове засідання прибула позивач, яка підтримала доводи викладені в позовній заяві та відповіді на відзив, просила задовольнити позов в повному обсязі.
У судове засідання прибув представник відповідача, який просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на викладені обставини справи зазначені в відзиві на позов.
Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.
ОСОБА_1 - позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Судом встановлено, що згідно інформаційної системи податкового органу фізична особа - підприємець ОСОБА_1 перебувала на обліку в Новомосковській ДПІ ГУ ДПС у Дніпропетровській області з 02.07.2004 по 09.03.2017, стан платника: 11 - припинено, але не знято з обліку (КОР не пусті).
Згідно даних інтегрованих карток платника ФОП ОСОБА_1 ІС «Податковий блок» за кодом бюджетної класифікації 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» станом на 14.09.2023 обліковувалася недоїмка в сумі 126137,60 грн., а саме:
- 611,56 грн. проценти за користування розстроченням (відстроченням) на Рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) податкового боргу (ст.100 ПКУ) від 07.08.2014 року в ІКП 10.12.2014;
- 1,92 грн. нараховано пені (ст. 129 ПКУ з урахуванням вимог Закону України щодо періоду поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19) на Рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) податкового боргу (ст.100 ПКУ) №12-6 від 07.08.2014 в ІКП 10.12.2014;
- 11,22 грн. нараховано пені в поточному році (ст. 100 ПКУ) за розстр./відстр. ПБ Рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) податкового боргу (ст.100 ПКУ) №12-6 від 07.08.2014 по Податковому повідомленню-рішенню (форма "Ш" 0000211701 від 28.03.2014 в ІКП 10.12.2014;
- 23330,87 грн. донараховано ШС (за невчасну сплату) Податкове повідомлення-рішення (форма "Ш") №0008961301 від 01.08.2017 року в ІКП 21.09.2017;
- 58015,36 грн. по акту перевірки податкового органу, за наслідками якої складено Податкове повідомлення-рішення (форма "Р") №0003221702 від 05.07.2013 року та по Рішенню суду про підтвердження донарахованих сум №804/10603/13-а від 25.09.2013 в ІКП 29.12.2014;
- 44166,67 грн. по акту перевірки податкового органу, за наслідками якої складено Податкове повідомлення-рішення (форма "Р") №0003221702 від 05.07.2013 та по Рішенню суду про підтвердження донарахованих сум №804/10603/13-а від 25.09.2013 в ІКП 29.12.2014.
Судом встановлено, що 14 вересня 2023 року ОСОБА_1 сплатила податковий борг в розмірі 126137,60 грн., що підтверджується платіжною інструкцією АТ КБ "Приватбанк" №0.0.3196943660.1 від 14 вересня 2023 року.
Після сплати податкового боргу, 26 вересня 2023 року ОСОБА_1 звернулася з заявою до відповідача для отримання роз'яснень та надання ним детальних розрахунків з датами виникнення заборгованості по нарахуванню пені, що нарахована та обліковується в ІКП по податку на додану вартість.
Листом Головне управління ДПС у Дніпропетровській області №69420/6/04-36-24-14-17 від 12.10.2023 року повідомило позивачеві, що відповідно до наказу від 04.02.2022 №92 «Про функціональні повноваження структурних підрозділів апарату та територіальних органів ДПС», згідно даних інформаційної системи органів ДПС України в інтегрованій картці ОСОБА_1 станом на 02.10.2023 по коду класифікації доходів бюджету 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» обліковуються операції по нарахуванню сум пені на загальну суму 131687,01 грн. та виділили за які періоди, яка пеня нараховувалася відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України.
Додатково повідомлено, що за результатами податкової перевірки періоду з 30.12.2014 року по 13.09.2023 року - податкове повідомлення-рішення (форма Т") №0003221702 від 05.07.2013 року становить суму 119216,08 грн.; за період з 22.09.2017 року по 13.09.2023 року - податкове повідомлення - рішення (форма 'Ш') №008961301 від 01.08.2017 року сума становить 12470,93 грн.
ОСОБА_1 вважає протиправними дії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо нарахування пені в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 по коду класифікації доходів бюджету 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у сумі 131687,01 грн., у зв'язку з чим звернулася до суду з цим позовом.
Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з наступного.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно з абзацом 2 пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Щодо нарахування пені, суд виходить з наступного.
Питання нарахування пені визначено статтею 129 Податкового кодексу України.
Нарахування пені розпочинається (пункт 129.1 статті 129 Податкового кодексу України):
- при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
- при нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
- при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання;
- при виявленні контролюючим органом за результатами перевірки заниження податковим агентом податкового зобов'язання при нарахуванні (виплаті) оподатковуваного доходу на користь нерезидентів або інших платників податків та/або несвоєчасної сплати, несплати (неперерахування) податковим агентом утриманих (нарахованих) податків до або під час виплати оподатковуваного доходу на користь нерезидента або іншого платника податків - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податковим агентом суми податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
- у випадку несвоєчасного повернення надміру/помилково сплачених платежів, а також несвоєчасного відшкодування сум податку на додану вартість - починаючи з першого дня, наступного за останнім днем граничного строку повернення таких коштів.
Нарахування пені закінчується (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті) (пункт 129.3 статті 129 Податкового кодексу України):
- у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів на відповідний рахунок платника податків та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;
- у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків;
- у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України);
- при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
Нарахування пені, передбаченої підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, закінчується в день настання строку погашення грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами перевірки. Така пеня нараховується в день закінчення її нарахування за весь період заниження податкового зобов'язання, починаючи з дня, визначеного підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, по день закінчення.
Нарахування пені, передбаченої підпунктом 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті, закінчується:
- у разі виявлення контролюючим органом факту несвоєчасної сплати, несплати (неперерахування) визначених податковим агентом сум податкових зобов'язань - у день сплати (погашення) податковим агентом цих сум податкових зобов'язань;
- у разі виявлення контролюючим органом факту заниження податковим агентом податкових зобов'язань при нарахуванні (виплаті) оподатковуваного доходу на користь нерезидентів або інших платників податків - у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами перевірки. Для податкових агентів, які занизили податкові зобов'язання при нарахуванні (виплаті) оподатковуваного доходу на користь нерезидентів, така пеня нараховується в день закінчення її нарахування за весь період заниження податкового зобов'язання, починаючи з дня, визначеного підпунктом 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті, по день закінчення.
Для податкових агентів, які виплачують оподатковувані доходи на користь інших платників податків, така пеня нараховується за весь період заниження податкового зобов'язання, починаючи з дня, визначеного підпунктом 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті, по день настання строку погашення визначеного контролюючим органом податкового зобов'язання".
У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку.
Відповідно до абзацу 1 пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, якщо її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
З 01.01.2021 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16 січня 2020 року № 466-IX, яким до ст. 129 ПК України включено пункт 129.9, згідно з п.п.129.9.1 якого пеня не нараховується, а нарахована пеня підлягає анулюванню в таких випадках: закінчення 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків.
Отже, з 01.01.2021 пеня не нараховується, а нарахована підлягає анулюванню, зокрема, у разі закінчення 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків.
Положення ПК України, у тому числі статті 129 Податкового кодексу України, не містять прямої вказівки на те, коли у контролюючого органу виникає право нарахувати пеню платнику податків.
Такі норми визначають лише момент, коли розпочинається нарахування пені і закінчується.
Відтак, вислів "за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків», вжитий у підпункті 129.9.1 пункту 129.9 статті 129 ПК України, необхідно розуміти як початок строку, визначеного ПК України для нарахування пені, який у спірному випадку визначається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Судом встановлено, що контролюючий орган розпочав нарахування пені з 30.12.2014, тобто вважав, що саме з цього часу у нього виникло право нараховувати пеню платнику податків.
Станом на 14.09.2023 року минуло більше 1095 днів, що настають за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків (позивачеві).
Такі обставини дають підстави для висновку, що станом на дату нарахування спірної пені в сумі 131687,10 грн., така пеня відповідно до підпункту 129.9.1 пункту 129.9 статті 129 Податкового кодексу України підлягала анулюванню як така, що нарахована після закінчення 1095 дня, що настає за днем, коли у контролюючого органу відповідно до цього Кодексу виникло право нарахувати пеню платнику податків.
Відтак, у контролюючого органу не було підстав для нарахування спірної пені в розмірі 131687,10 грн.
Згідно з вимогами статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для задоволення адміністративного позову ОСОБА_1 .
Щодо розподілу судових витрат зі сплати судового збору, суд зазначає наступне.
Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до частини 1 статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Судом встановлено, що позивачем при зверненні до адміністративного суду із позовною заявою сплачено суму судового збору у розмірі 1316,87 грн., що документально підтверджується платіжною інструкцією АТ КБ "Приватбанк" №0.0.3293396198.1 від 09 листопада 2023 року.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про стягнення на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658) судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 1316,87 грн.
Керуючись ст. ст. 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області щодо нарахування пені в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) по коду класифікації доходів бюджету 14010100 "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)" обліковані операції по нарахуванню пені у сумі 131687,01 (сто тридцять одна тисяча шістсот вісімдесят сім гривень одна копійка).
Зобов'язати Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658) анулювати пеню в інтегрованій картці платника ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) по коду класифікації доходів бюджету 14010100 “Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)” обліковані операції по нарахуванню пені у сумі 131687,01 (сто тридцять одна тисяча шістсот вісімдесят сім гривень одна копійка).
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 44118658) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1316,87 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України, до Третього апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення суду складений 22 березня 2024 року.
Суддя В.М. Олійник