ЄУН: 336/12354/23
Провадження №: 3-в/336/28/2024
іменем України
22 березня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Петренко Людмила Василівна, розглянувши заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , не працюючої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
про розстрочку виконання постанови Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 04 березня 2024 року справа № 336/12354/23 пр.3/336/134/24 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП в частині накладання на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу, -
встановив:
04 березня 2024 року постановою судді Шевченківського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , не працюючої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17 000,00 грн., (сімнадцять тисяч гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 (один) рік..
13 березня 2024 року від ОСОБА_1 надійшла заява, в якій просить розстрочити виконання постанови про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП на 12 місяців, рівними частинами, оскільки тимчасово не працює та не має постійного джерела доходу, а тому їй буде складно здійснити оплату штрафу у сумі 17 000,00 грн., додає відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників про джерела/суми нарахованого доходу станом на 05.03.2024 року та Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, відповідно до яких остання доходу не отримує.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою заяву про розстрочку виконання постанови підтримала, просила задовольнити.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява про розстрочення сплати штрафу підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладання адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Відповідно до положень ст. 307 КУпАП передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України, за винятком штрафу, що стягується на місці вчинення правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України.
Згідно зі ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: - подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; - витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно з ч. 2 ст. 301 КУпАП, відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 304 КУпАП питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Частиною 1 статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Відповідно до відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору станом на 05.03.2024 року, ОСОБА_1 за період з 1 кварталу 2023 року по 4 квартал 2023 року інформація щодо джерел/сум нарахованого (виплаченого) доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків відсутня.
Крім того, відповідно до довідки №242 від 07.03.2024 року, що видана Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 на обліку не перебуває та пенсію не отримує.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
У справі «Бакланов проти Росії» (рішення від 09 червня 2005 року), та у справі «Фрізен проти Росії» (рішення від 24 березня 2005 року) Європейський Суд з прав людини зазначив, що «досягнення справедливості балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи лише тоді стає значимим, якщо встановлено, що під час відповідного втручання було дотримано принципу «законності» і воно не було свавільним».
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п.38 рішення від 16 жовтня 2008 року) Європейський Суд вказав, що «для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити «особистий надмірний тягар для особи».
Таким чином вважаю, що в даному випадку, порушується справедливий баланс між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи, бо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар, який порушує обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти.
З повідомлених ОСОБА_1 обставин вбачається, що в силу її майнового стану, їй дійсно є складним здійснити оплату штрафу у сумі 17 000 гривень - стягнення, накладеного на неї постановою Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 04 березня 2024 року, справа № 336/12354/23.
Таким чином, наявні законні підстави для розстрочки виконання постанови про накладання адміністративного стягнення на строк один рік.
На підставі викладеного, враховуючи дані про особу ОСОБА_1 та доводи, викладені в її заяві, те, що правопорушниця, в силу її майнового стану, який дійсно є складним, здійснити одноразову оплату штрафу в розмірі 17 000,00 гривень, стягнення, накладеного на неї постановою Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 04 березня 2024 року справа № 336/12354/23, не має можливості, наявні законні підстави для розстрочки виконання постанови про накладання адміністративного стягнення строком на 12 місяців. На судовий збір розстрочка не розповсюджується та підлягає сплаті одноразовим платежем.
Керуючись ст.ст. 130 ч.1, 301, 304 КУпАП, суддя, -
постановив:
Заяву ОСОБА_1 про розстрочку виконання постанови Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 04 березня 2024 року справа № 336/12354/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП в частині накладання на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу, - задовольнити.
Розстрочити виконання постанови судді Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 04 березня 2024 року, справа № 336/12354/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП в частині накладання на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 17 000 (сімнадцять тисяч гривень строком на 12 (дванадцять) місяців.
Зобов'язати ОСОБА_1 сплачувати суму штрафу у розмірі 1 417 (одна тисяча чотириста сімнадцять) гривень щомісячно, до 30 числа, починаючи з квітня 2024 року по лютий 2025 року та у розмірі 1 413 (одна тисяча чотириста тринадцять) гривень в березні 2025 року. Останнім днем погашення штрафу у повному обсязі встановити 22 березня 2025 року.
На судовий збір розстрочка не розповсюджується та підлягає сплаті одноразовим платежем.
Зобов'язати ОСОБА_1 щомісячно повідомляти Шевченківський районний суд м. Запоріжжя про сплату відповідної частини штрафу шляхом пред'явлення відповідного платіжного документу.
У разі несплати ОСОБА_1 відповідної частини штрафу, а також ненадання ним до Шевченківського районного суду м. Запоріжжя, не пізніше 30 числа кожного місяця, відповідного платіжного документу, постанову судді Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 04 березня 2024 року, справа № 336/12354/23 у частині накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу надіслати для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: