Справа № 591/2689/24
Провадження № 1-в/591/52/24
20 березня 2024 року Зарічний районний суд м. Суми в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , особи, відносно якої надійшло подання, ОСОБА_3 , старшого інспектора ВП Сумського РУП ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за поданням т.в.о. начальника Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працює, раніше судимий, фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про встановлення адміністративного нагляду,
До Зарічного районного суду м.Суми надійшло зазначене подання, яке мотивовано тим, що ОСОБА_3 , будучи судимою особою, після відбування покарання на шлях виправлення не став та систематично вчиняє адміністративні правопорушення, порушує публічний порядок. За таких обставин, з метою контролю за поведінкою зазначеної особи необхідно встановити відносно нього адміністративний нагляд, посилаючись на п.»в» ч.1 ст. 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”.
Ст.інспектор в судовому засіданні зазначене подання підтримав в повному обсязі.
ОСОБА_3 заперечив проти встановлення адміністративного нагляду.
Суд, вислухавши пояснення учасників процесу, вивчивши матеріали справи, вважає, що подання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до Закону України “Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Водночас, згідно п. «в» ч.1 ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Тобто, для встановлення адміністративного нагляду має бути сукупність трьох умов: 1) засудження до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини; 2) наявність попереджень органів НП; 3) систематичне вчинення правопорушень.
Як встановлено судом, ОСОБА_3 04.01.2024 та 05.01.2024 попереджався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду у зв'язку з вчиненими 04 та 05 січня 2024 року правопорушеннями. Матеріали справи е містять доказів того, що після цих попереджень ОСОБА_3 вчиняв адміністративні правопорушення.
За таких обставин суд вважає, що вимоги Закону не дотримані в тому обсязі, який необхідний для встановлення відносно особи адміністративного нагляду.
Керуючись ст. 3 п. “в”, ч.ч. 4, 5, 6 ст. 5, ст. 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", суд
В задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми на протязі 7 діб з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1