Рішення від 20.03.2024 по справі 336/2553/24

Справа №336/2553/24

Пр.2-а/336/35/2024

20.03.24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2024 року '' м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м.Запоріжжя у складі: головуючого судді: Вайнраух Л.А., за участі секретарки судового засідання: Теряник А.С., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя в порядку спрощеного позовного провадження із повідомленням (викликом) сторін (учасників справи) адміністративну справу за позовом Шевченківського відділу у місті Запоріжжі Управління державної міграційної служби України в Запорізькій області до громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України, подану в порядку адміністративного судочинства,

за участі: представників позивача Бурлаки О.В., Прінь В.О., відповідача ОСОБА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача за довіреністю Бурлака О.В. 19.03.2024 в інтересах позивача звернулася до суду із вказаним адміністративним позовом, просить Затримати громадянина Республіки Молдова ОСОБА_3 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , та помістити його до Миколаївського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в України, з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України, терміном на шість місяців; відповідно до п.3 ч.2 ст.371 КАС України допустити негайне виконання рішення суду.

За змістом позову 06.03.2024 працівниками СКП ВП№3 ГУНП в Запорізькій області за адресою: м. Запоріжжя, Донецьке шосе, 4 був виявлений громадянин Республіки Молдова ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та запрошений до Шевченківського відділу у місті Запоріжжі УДМС у Запорізькій області для з'ясування законності його перебування в Україні.

З метою встановлення законності перебування в Україні громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 , Шевченківським відділом у місті Запоріжжі УДМС у Запорізькій області проведено перевірку за наступними обліками:

- за обліками УДМС у Запорізькій області, з використанням бази даних відомчої інформаційної системи ДМС, за результатами - ОСОБА_1 не значиться, посвідками на тимчасове або постійне проживання в Україні, паспортом громадянина України не документувався;

- за обліками інтегрованої міжвідомчої інформаційно-комунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон (система “Аркан”), за результатами -інформація про перетинання державного кордону України громадянином ОСОБА_1 відсутня;

- за обліками Державного реєстру актів цивільного стану громадян, за результатами - наявна інформація про народження особи (актовий запис №29 від 06.03.1976 р.);

- за обліками Єдиного реєстру боржників МЮУ. за результатами - наявна інформація про майнові зобов'язання іноземця перед державою, фізичними або юридичними особами (14 записів);

- за обліками бази даних НП АРМОР, за результатами - наявна інформація про притягнення особи до адміністративної відповідальності у різних регіонах України: Луцький р-н Волинської області, Бучанський р-н Київської області, м. Ковель Волинської області, Симбірський р-н Львівської області, смт Богородчани Івано-Франківської області (всього 8 записів); також інформація про перевірку документів вказаної особи в АДРЕСА_1 (всього 5 записів).

Дозволений строк перебування на території України у громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 закінчився у 2015 році, з цього часу іноземець перебуває на території України незаконно, ухиляється від виїзду з України до країни громадянської належності або третьої країни після закінчення встановленого терміну перебування в Україні.

06.03.2024 Шевченківським відділом у місті Запоріжжі УДМС у Запорізькій області за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства гр. ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 203 КУпАП України.

06.03.2024 начальником Шевченківського відділу у місті Запоріжжі УДМС у Запорізькій області була винесена постанова про накладення адміністративного стягнення у розмірі 3400 грy., станом на 19.03.2024 штраф не сплачений.

Громадянин ОСОБА_1 тривалий час проживає в Україні без належних на те законних підстав, не має дійсного паспортного документа, або документа, який дає право на виїзд з України, відсутні документи на право проживання в Україні. Він не може бути офіційно працевлаштований, та мати законного, постійного джерела доходів згідно чинного законодавства, не зможе забезпечувати власні потреби, через що, з метою отримання грошових коштів, може вчиняти злочини проти власності, чим завдати істотної шкоди охоронюваним інтересам держави та окремих громадян.

На підставі вищевикладеного, за порушення строків перебування на території України та у зв'язку з відсутністю у ОСОБА_1 паспортного документа, або документа, який дає право на виїзд з України, 19.03.2024 Шевченківським відділом у місті Запоріжжі УДМС у Запорізькій області прийнято рішення про примусове видворення з України громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Остаточна ідентифікація іноземця можлива лише країною його громадянської належності, після документування особи.

Належна ідентифікація особи захищає права та свободи інших осіб, які вступають з такою особою в правові відносини.

Отже, на переконання позивача, наявні достатні підстави для затримання громадянина ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 „ з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

На підставі наведеного, із посиланням на вимоги ст., 289, 371 КАС України, представник позивач просить задовольнити позовну заяву.

Ухвалою суду від 19.03.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження за вищевказаним позовом, визначено дату, час і місце проведення судового розгляду справи по суті із повідомленням (викликом) сторін (учасників справи), визначено строк для подання відповідачем відзиву на позов до початку судового засідання.

19.03.2024 в судовому засіданні оголошено перерві до 20.03.2024 з метою підготовчки позивача до розгляду справи.

Інших процесуальних дій у справі судом вчинено не було за відсутності відповідних заяв та клопотань.

Відповідач отримав копію позовної заяви та документи, не скористався своїм правом, врегульованим ч.4 ст. 159, ч.5 ст.162 КАС України, відзиву на позов не подав, пам'ятку про процесуальні права та обов'язки отримав, від послуг захисника та перекладача відмовився, про що подав письмову заяву від 19.03.2024, вх.№ 20.03.2024.

Як передбачено ч.1 ст.262 КАС України, розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Представники позивача в судовому засіданні підтримали позовну заяву, просили ухвалити рішення про задоволення позову.

Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував, погодився із позовними вимогами, розуміє їх зміст. Зазначив, що із рішенням про видворення погоджується, у 2015 році перетнув державний кордон України поза межами пункту пропуску, документи для перебування в Україні не отримував, крім того, після розяснення ст.31 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" пояснив, що на територіії країни його громадянства його життю та здоров'ю нічого не загрожує. У 2015 році у Республіці Молдова він був звільнений після відбуття строку покарання, більше злочинів не вчиняв.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши наявні докази, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч.1 ст.289 КАС України за наявності обґрунтованих підстав вважати, що іноземець або особа без громадянства, стосовно якої подано адміністративний позов про примусове видворення, ухилятиметься від виконання рішення про її примусове видворення, перешкоджатиме проведенню процедури видворення чи реадмісії відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію або якщо існує ризик її втечі, а так само у разі відсутності в іноземця або особи без громадянства, яка вчинила порушення законодавства України з прикордонних питань або про правовий статус іноземців, документа, що дає право на виїзд з України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, його територіальним органом чи підрозділом, органом охорони державного кордону або Служби безпеки України подається до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням цих органів (підрозділів) або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, позовна заява про застосування судом до іноземця або особи без громадянства одного з таких заходів: 1) затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України; 2) затримання іноземця або особи без громадянства з метою забезпечення її передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 3) взяття іноземця або особи без громадянства на поруки підприємства, установи чи організації; 4) зобов'язання іноземця або особи без громадянства внести заставу.

За правилами ч.7 ст.5 КАС України іноземці та особи без громадянства користуються в Україні таким самим правом на судовий захист в адміністративних справах, що і громадяни України. Згідно з п.3 ч.4 ст.46 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, громадські об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення за межі території України.

Відповідно до п.1 Положення про Державну міграційну службу України, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2014 №360, Державна міграційна служба України (ДМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів. ДМС у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства. Згідно пункту 7 Положення, ДМС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи та територіальні підрозділи, у тому числі міжрегіональні.

Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, порядок їх в'їзду в Україну та виїзду з України визначаються Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" від 22 вересня 2011 року.

Згідно з п.1 ч.1 ст.30 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, його територіальні органи та територіальні підрозділи, органи охорони державного кордону або органи Служби безпеки України можуть приймати рішення про примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, якщо такі особи затримані за незаконне перетинання (спробу незаконного перетинання) державного кордону України або є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятиметься від виконання рішення про примусове повернення, або якщо така особа не виконала у встановлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення, а також в інших передбачених законом випадках.

Судом встановлено, що 06.03.2024 працівниками СКП ВП№3 ГУНП в Запорізькій області за адресою: м. Запоріжжя, Донецьке шосе, 4 виявлений громадянин Республіки Молдова ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та запрошений до Шевченківського відділу у місті Запоріжжі УДМС у Запорізькій області для з'ясування законності його перебування в Україні.

Відповідно до пояснень, наданих під час здійснення перевірки щодо законності перебування в Україні громадянин Республіки Молдова ОСОБА_1 прибув в Україну в серпні 2015 році поза пунктами пропуску. Мав паспорт громадянина Республіки Молдова та довідку по звільнення. З 2015 року проживає в Україні без документів на право проживання. Втратив паспорт громадянина Республіки Молдова орієнтовно в 2016 році у м.Одеса.

06.03.2024 Шевченківським відділом у місті Запоріжжі УДМС у Запорізькій області за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства гр. ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 203 КУпАП України.

06.03.2024 Начальником Шевченківського відділу у місті Запоріжжі УДМС у Запорізькій області була винесена постанова про накладення адміністративного стягнення у розмірі 3 400 грн., штраф не сплачений.

Відповідно до Єдиного реєстру боржників наявна інформація про майнові зобов'язання іноземця перед державою, фізичними або юридичними особами (14 записів).

19.03.2024 року, головним спеціалістом Шевченківського відділу у місті Запоріжжі УДМС у Запорізькій області О.В. Бурлакою відносно ОСОБА_1 прийнято рішення про примусове видворення до країни походження або третьої країни громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Зазначене рішення відповідачем не оскаржувалось, в судовому засіданні із вказаним рішенням відповідач погодився, його копію отримував.

Під час розгляду справи встановлено також, що у відповідача відсутній дійсний документ, що підтверджує його особу за законодавством України, та надає право законно перебувати на території України або документ, на підставі якого він може самостійно здійснити виїзд з території України, що визнається ОСОБА_1 , який також зазначив, що для отримання статусу біженця із заявою не звертався.

При розгляді справи суд виходить з наступних норм чинного законодавства України.

Згідно з п.7 ст.1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах - це іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародним договором України порядку в'їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні.

За положенням п.14 ст.1 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", нелегальний мігрант - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.

Відповідно до ст.4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", передбачені виключні підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.

Ч.15 ст.4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які в'їхали в Україну на інших законних підставах, не передбачених частинами 2-14 цієї статті, вважаються такими, які тимчасово перебувають на території України на законних підставах на період наданого візою дозволу на в'їзд або на період, встановлений законодавством чи міжнародним договором України.

Крім того, відповідно до ч.1,3 ст.9 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.Строк перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні встановлюється візою, законодавством України чи міжнародним договором України.

Термін перебування громадян держав з безвізовим порядком в'їзду на території України було визначено пунктом 1 Наказу МВС України від 20.07.2015 № 884 «Про затвердження Порядку обчислення строку тимчасового перебування в Україні іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в'їзду», де передбачено, що громадяни держав з безвізовим порядком в'їзду можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.

Дозволений строк перебування на території України у громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 закінчився у 2015 році, з цього часу останній перебуває на території України незаконно, ухиляється від виїзду з України до країни походження або третьої країни після закінчення встановленого терміну перебування в Україні.

Впродовж строку тимчасового перебування на території України, ОСОБА_1 за межі України не виїхав, до ДМС з питання легалізації свого становища в Україні, продовження строку перебування на території країни не звернувся. Законні підстави для подальшого перебування в Україні у іноземця відсутні. До кримінальної відповідальності в Україні відповідач не притягувався.

Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", іноземець або особа без громадянства можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, якщо їх дії порушують законодавство України з прикордонних питань про правовий статус іноземців та осіб без громадянства або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, органу Служби безпеки України або органу охорони державного кордону. У рішенні про примусове повернення зазначається строк, протягом якого іноземець або особа без громадянства повинні виїхати з України. Зазначений строк не повинен перевищувати 30 днів з дня прийняття рішення.

Статтею 31 Закону «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», зазначено, що іноземець або особа без громадянства не можуть бути примусово повернуті чи примусово видворені або видані чи передані до країн: де їх життю або свободі загрожуватиме небезпека за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань; де їм загрожує смертна кара або страта, катування, жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання; де їх життю або здоров'ю, безпеці або свободі загрожує небезпека внаслідок загальнопоширеного насильства в ситуаціях міжнародного або внутрішнього збройного конфлікту чи систематичного порушення прав людини, або природного чи техногенного лиха, або відсутності медичного лікування чи догляду, який забезпечує життя; де їм загрожує видворення або примусове повернення до країн, де можуть виникнути зазначені випадки.

У громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 не має жодної з обставин, на підставі яких, відповідно до статті 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» він не може бути примусово видворений за межі України, в чому пересвідчився суд під час розгляду справи.

За порушення строків перебування на території України та у зв'язку з відсутністю у ОСОБА_1 дійсного паспортного документа, або документа, який дає право на виїзд з України, Шевченківським відділом у м. Запоріжжі УДМС у Запорізькій області прийнято рішення від 19.03.2024 про примусове видворення з України громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 .

За нормою ч 3,4 ст.30 Закону "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, або орган охорони державного кордону на підставі відповідного рішення суду має право розміщувати іноземців та осіб без громадянства, зазначених у частині першій цієї статті, у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.Іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення (реадмісії) за межі України, але не більш як на вісімнадцять місяців.

Таким чином, вислухавши пояснення сторін, дослідивши наявні письмові докази у їх сукупності та взаємозв'язку, суд встановив, що ОСОБА_1 неодноразово порушував законодавство України, до кримінальної відповідальності не притягувався (зокрема, за даними ЄДРСР), відносно нього прийнято рішення про примусове видворення з України, іноземець перебуває в Україні в статусі нелегального мігранта, не має законного джерела доходів, не працевлаштований, відповідно, не зможе забезпечувати власні потреби, не маючи документа, що дає право на виїзд з України.

Зважаючи, що громадянин ОСОБА_1 порушує міграційне та адміністративне законодавство України, самостійно не вживає заходів щодо повернення в країну громадянської належності, існує ймовірність того, що громадянин ОСОБА_1 перешкоджатиме проведенню процедури видворення.

Суду надано достатньо підстав для затримання громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України.

Стаття 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод втілює основоположне право людини, а саме - захист особи від свавільного втручання держави в її право на свободу. Підпункти з «a» до «f» пункту 1 статті 5 Конвенції містять вичерпний перелік дозволених підстав позбавлення свободи і жодне позбавлення свободи не буде законним, якщо не відповідатиме одній з цих підстав (рішення Європейського суду з прав людини в справі "Хлаіфія та інші проти Італії" (Khlaifia and Others v. Italy), пункт 88).

Один з винятків, що міститься у підпункті «f», дозволяє державі затримувати іноземців «з метою запобігання [їхньому] недозволеному в'їзду в країну» або «щодо яких провадиться процедура депортації або екстрадиції» (рішення Європейського суду з прав людини від 18 червня 2020 р. в справі "Нур Ахмед та інші проти України" (Nur Ahmed and others v. Ukraine), пункт 79, 103 (Заява № 42779/12 та 5 інших заяв).

Згідно з п. 164 рішення Європейського суду з прав людини в справі "А. та інші проти Сполученого Королівства" (A. and Others v. the United Kingdom) будь-яке позбавлення свободи у відповідності до другої частини пп. f п.1 ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод буде виправданим лише до тих пір, поки йде процес депортації або екстрадиції.

За змістом ч.11 ст.289 КАС України строк затримання іноземців та осіб без громадянства у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становить шість місяців. За наявності умов, за яких неможливо ідентифікувати іноземця або особу без громадянства, забезпечити примусове видворення чи реадмісію особи у зазначений строк або прийняти рішення за заявою про визнання її біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, або особою без громадянства, такий строк може бути продовжено, але загальний строк затримання не повинен перевищувати вісімнадцять місяців.

Згідно з п. 5 Типового положення про пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1110, іноземці та особи без громадянства, які не мають законних підстав для перебування на території України, затримані в установленому порядку та підлягають примусовому видворенню за межі України, у тому числі прийняті відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію, розміщуються в пунктах тимчасового перебування протягом строку, необхідного для їх ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі України чи реадмісії.

За змістом п.11 ч.2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про затримання іноземця або особи без громадянства з метою ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України або про продовження строку такого затримання.

Враховуючи запропонований строк для знаходження відповідача у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, що відповідає положенням ч.11 ст.289 КАС України, а також встановлені фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про те, що позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.371 КАС України суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Згідно з ч.19 ст.289 КАС України за подання до адміністративного суду позовних заяв та апеляційних скарг у справах, визначених цією статтею, судовий збір не сплачується. Інші судові витрати у даній справі відсутні. Тому підстав для розподілу судових витрат у даній справі судом не встановлено.

Керуючись ст. 2, 5, 7-9, 6, 72-79, 90, 243, 244-246, 250, 268-272, 288, 289, 371 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Шевченківського відділу у місті Запоріжжі Управління державної міграційної служби України в Запорізькій області до громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), про затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення за межі території України, - задовольнити.

Затримати громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 та помістити його до Державної установи "Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України", з метою ідентифікації та забезпечення видворення за межі території України, терміном на шість місяців.

Відповідно до вимог п.3 ч.2 ст.371 КАС України допустити негайне виконання рішення суду.

Реквізити сторін: Шевченківський відділ у місті Запоріжжі Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області (адреса місцезнаходження: Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. 8 Березня, б. 31, код ЄДРПОУ 37834773).

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_2 , інші дані невідомі.

Рішення може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в порядку та строки, передбачені ст. 289 КАС України у десятиденний строк із дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Копію рішення суду невідкладно видати учасникам справи.

Повне судове рішення складено та підписано 20.03.2024.

Суддя Л. А. Вайнраух