Єдиний унікальний номер №943/535/24
Провадження №3/943/333/2024
14 березня 2024 року
Суддя Буського районного суду Львівської області Шендрікова Г.О. розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від заступника начальника ВП № 2 Золочівського РВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, українки, зареєстрованої та проживаючої АДРЕСА_1 , працюючої ФОП " ОСОБА_2 ", протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за ч.1 ст.164-5 КУпАП,-
встановив :
Як вбачається з протоколу серії ВАД №555271 про адміністративне правопорушення від 08.03.2024 року, гр. ОСОБА_3 , 08.03.2024 о 15.11 год на а/д С140216 с. Сторонибаби-с. Чучмани, перевозила в багажному відділенні автомобіля марки Renault Trafic, д.н.з. НОМЕР_1 70 (сімдесят) пачок сигарет марки "COMPLIMENT RED" та 30 (тридцять) пачок сигарет марки "Прима" класична, на яких не було марок акцизного збору, чим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Правопорушниця не з'явилася в судове засідання, хоча належним чином була повідомлена про розгляд справи, до початку судового засідання подала до суду заяву з проханням матеріали розглядати у її відсутності, вину визнає повністю та обрати мінімальну міру покарання.
Всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Вимогами статті 251 КУпАП визначено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-, і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовується особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконання правил, норм, стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху протоколом вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Дане правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 555271 від 08.03.2024 року, рапортом чергового ч/ч ВнП № 2 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області, актом передачі, поясненням правопорушника, іншими матеріалами адміністративної справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях гр. ОСОБА_3 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.164-5 КУпАП, тобто зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
За змістом ст. 23 КУпАП стягнення є мірою відповідальності і застосування з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинених нових правопорушень як самим правопорушником так і іншими особами.
На підставі статті ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом'якшують та обтяжують адміністративну відповідальність, судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність, вважаю за доцільне застосувати до порушника адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів.
Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Виходячи з наведеного та керуючись ст.ст.33-36,40-1,ч.1 ст.164-5,221,283-285 КУпАП,
постановив :
ОСОБА_4 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-5 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок в дохід держави з конфіскацією таких тютюнових виробів, а саме: 70 (сімдесят) пачок сигарет марки "COMPLIMENT RED" та 30 (тридцять) пачок сигарет марки "Прима", без марки акцизного збору, які були вилучені 08.03.2024 року адміністративним протоколом ВАД 555271.
Стягнути з гр. ОСОБА_3 в користь держави судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.
Постанова про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області.
Суддя Г. О. Шендрікова