14 березня 2024 року
Справа №337/1349/24
Номер провадження 1-в/337/41/2024
14.03.2024 року Хортицький районний суд м. Запоріжжя
у складі: головуючого судді - ОСОБА_1
за участю секретаря - ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя начальника відділу поліції №5 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця: м. Запоріжжя громадянина України, освіта незакінчена вища, офіційно працевлаштований, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , раніше засудженого:
- 14.03.2012 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч. 1 ст. 307, ч.2 ст.307 КК України до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки.
- 19.12.2016 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч. 2 ст. 185, ч.1 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки.
- 30.05.2019 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч. 2 ст. 190, ч.2 ст.185, 4.3 ст.185 КК У країни до 3 років 1 місяця позбавлення волі.
встановив:
15.03.2023 року, гр . ОСОБА_4 , засуджений за вироком Хортицького районного суду м .Запоріжжя за ч.2 ст.190, ч.2 ст.185, ч.3 ст.185 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі, звільнений з ДУ «Біленьківської ВК №99» по відбуттю терміну покарання.
Після звільнення з ДУ «Біленьківської ВК №99» гр. ОСОБА_4 на підставі ЗУ ««Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», був поставлений на профілактичний облік в ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області в категорії «формальний нагляд». Під час постановки на облік, ОСОБА_4 був попереджений про недопущення скоєння адміністративних та кримінальних правопорушень, на протязі строку перебування на профілактичному обліку. У разі порушення таких правил на протязі строку перебування на профілактичному обліку, ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області буде ініціювати подання до Хортицького районного суду про встановлення адміністративного нагляду.
Підставою, на яку посилається особа, яка звернулась до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду є те, що за час перебування на профілактичному обліку, ОСОБА_4 , незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, з моменту звільнення вчинив ряд адміністративних правопорушень, а саме:
1) 03.08.2023 року адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 127 КУпАП України виявлене управлінням патрульної поліції в Запорізькій області, винесено постанову ЕАС № 745591, накладено стягнення у вигляді штрафу 255 грн., штраф не сплатив.
2) 28.10.2023 року адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 175-1 КУпАП України виявлене Запорізьким районним управлінням поліції, складено постанову ГАБІ №1220277, накладено стягнення у вигляді штрафу 51 грн., штраф не сплатив.
3) 17.12.2023 року адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 127 КУпАП України виявлене управлінням патрульної поліції в Запорізькій області, складено постанову БАБ № 721690, накладено стягнення вигляді штрафу 510 грн., штраф не сплатив.
Крім того, в провадженні судді Хортицького районного суду м.Запоріжжя ОСОБА_5 на розгляді перебуває кримінальне правопорушення, відомості про яке внесене до ЄРДР №12024082070000204 від 23.02.2024 року, за обвинуваченням ОСОБА_4 за ч. 2 ст.263 КК України.
За місцем мешкання гр. ОСОБА_4 характеризується негативно серед мешканців будинку, не працює, зловживає спиртними напоями, часто перебуває в громадських місцях в стані алкогольного сп'яніння, чим порушує громадський порядок.
Таким чином, перебуваючи під формальним наглядом, не зважаючи на попередження органів внутрішніх справ про можливість встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 скоїв ряд адміністративних правопорушень, що свідчить проте, що останній належних висновків для себе не зробив, не бажає стати на шлях виправлення, в зв?язку з чим потребує профілактичного контролю з боку органів поліції., як особа, що схильна до вчинення правопорушень.
Судимість гр. ОСОБА_4 не погашена та не знята у встановленим законом порядку.
Посилаючись на те, що ОСОБА_4 потребує контролю правоохоронних органів, тому ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області звертається до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду строком на один рік зі встановленням обмежень, передбачених ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Прокурор в судовому засіданні подання підтримує.
Інспектор відділу поліції подання підтримує, просить подання задовольнити.
ОСОБА_4 за клопотанням про встановлення адміністративного нагляду не заперечує.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши думку учасників процесу, вважає подання таким, що підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно з ст.1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими із місця позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до п. «в» ст.3 вказаного Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст.4 цього Закону підставами для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, є матеріали органів Національної поліції.
При цьому, відповідно до ст.6 Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з ст.7 Закону, адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.
Відповідно до ст.10 Закону, до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а)заборона виходу з будинку(квартири)у визначений час, який не може перевищувати восьми годинна добу; б)заборона перебування у визначених місцях району(міста); в)заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району(міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Відповідно до п.8 ч.1ст.89 КК України, такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового злочину.
Враховуючи, що після звільнення з місця позбавлення волі, як вбачається з досліджених в судовому засіданні доказів, ОСОБА_4 , перебуваючи на профілактичному обліку, незважаючи на попередження органів поліції, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, характеризується негативно, суд приходить до висновку про задоволення подання.
Керуючись ст.ст.372, 376, 395, 537, 539 КПК України, ст.89 КК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника відділу поліції №5 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,- адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік згідно із ЗУ Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», встановивши наступні обмеження :
1. Зобов'язати явкою на реєстрацію в відділ (відділення) поліції НП України (за місцем мешкання) в призначений день тижня 2 (два) рази на місяць.
2. Заборонити перебування у розважальних закладах та інших закладах, де реалізуються алкогольні напої на розлив.
3. Заборонити вихід з будинку (квартири) за місцем мешкання з 22.00 до 06.00 ранку наступного дня.
4. Заборонити виїзд за межі м. Запоріжжя без дозволу посадових осіб, що здійснюють адміністративний нагляд та повідомляти органи поліції про зміну місця проживання.
Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області .
Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м. Запоріжжя протягом семи днів з дня її постановлення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: ОСОБА_1