308/3089/24
13.03.2024 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області - Малюк В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, матеріали справи про адміністративне порушення за протоколом інспектора сектору ювенальної превенції ВП Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області відносно громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст.184 КУпАП, -
21.09.2023, о 09 год. 00 хв., ОСОБА_1 , повторно протягом року, неналежним чином виконувала свої батьківські обов'язки щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2009 року народження, оскільки останній пропустив більше десяти днів з навчального процесу без поважних на те причин, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.184 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена своєчасно і належним чином.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП - ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Дії ОСОБА_1 за ознаками ч.2 ст.184 КУпАП кваліфіковані правильно.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №940758 від 16.10.2023 року, поясненнями ОСОБА_1 від 16.10.2023 року, поданням Ужгородського ліцею №13, рапортом інспектора СЮП ВП Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області, постановою суду від 21.12.2022 року.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає до закриття у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.
Згідно ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
З урахуванням викладеного та приймаючи до уваги те, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення не є триваючим і на момент розгляду даної справи минув визначений ч.2 ст.38 КУпАП трьохмісячний строк для накладення адміністративного стягнення, (справа надійшла до суду тільки 19.02.2024 року) вважаю, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , слід закрити у зв'язку зі закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
На підставі наведене, керуючись ст.ст.38,247 ч.1 п.7,283 КУпАП, суд,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 КУпАП, та закрити провадження в даній справі на підставі ст.38, п.7 ч.1ст.247 КУпАП,у зв'язку із закінченням строку для накладення адміністративного стягнення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, потерпілим, прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду В.М. Малюк