Справа №: 307/956/24
Провадження № 3/307/383/24
12 березня 2024 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Сас Л.Р., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , головного бухгалтера ДП «Брустурянське ЛМГ»,
встановила:
ОСОБА_1 , працюючи на посаді головного бухгалтера ДП «Брустурянське ЛМГ», повторно протягом року після накладення на неї адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, порушила терміни, визначені п. 201.10, ст. 201 та пунктом 69.1 статті 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового Кодексу України, а саме, станом на 14 лютого 2024 року ДП «Брустранське ЛМГ» здійснено реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму ПДВ 48 546,35 грн. після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання податкового повідомлення-рішення 09 січня 2023 року, тобто порушила граничні терміни реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування та відсутності реєстрації ПМ/РК за період серпень 2022 - січень 2023, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 1631 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
ОСОБА_1 , будучи повідомленою про розгляд справи у судове засідання 12 березня 2024 року не з'явилася, від неї надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності та визнання вини і тому, відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, справу розглянуто під час її відсутності на підставі наявних у ній доказів.
Згідно з вимогами ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ст. 252 КУпАП - орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини (рішеннях «Ірландія проти Сполученого Королівства» від 18.01.1978 року), «Коробов проти України» від 19.10.2011 року Європейський суд з прав людини повторює, що при оцінці доказів суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом», така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків.
Крім повного визнання вини, винуватість ОСОБА_1 у порушенні встановленого законом порядку ведення податкового обліку, вчиненого повторно протягом року, доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 27 лютого 2024 року, актом про результати камеральної перевірки та іншими доказами які є у справі.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення розмір судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,
постановила:
Накласти ОСОБА_1 штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 605,60 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не буде подано, та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Закарпатського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Л.Р.Сас