Рішення від 04.03.2024 по справі 161/925/24

Справа № 161/925/24

Провадження № 2-а/161/55/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2024 року Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі:

головуючого - судді Кихтюка Р.М.,

при секретарі Дмитроци Б.М,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління патрульної поліції у Волинській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд із позовом до відповідача про скасування постанови у справі про притягнення до адміністративної відповідальності.

Свій позов обґрунтовує тим, що згідно постанови від 06.01.2024 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.5 ст. 121 КУпАП України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 грн. за керування транспортним засобом по вул. Захисників України, 21 в м. Луцьку, не будучи пристебнутим ременем безпеки .

Вказує, що Правил дорожнього руху не порушував, оскільки на автозаправці пив каву зі своєю дівчиною і друзями. В подальшому, проїхавши 3-5 м., був зупинений працівниками поліції, які в грубій формі наділи йому кайданки і відвезли в поліцію. Вважає, що порушень не вчиняв та просив дану постанову скасувати, оскільки розгляд справи здійснювався формально, доказів порушення ним ПДР не було представлено .

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов до задоволення не підлягає з наступних підстав.

В судовому засіданні із оскаржуваної постанови про адміністративне правопорушення від 06.01.2024 року вбачається, що позивач керував транспортним засобом по вул. Захисників України, 21 в м. Луцьку не будучи пристебнутим ременем безпеки, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.5 ст. 121 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 510 грн.(а.с. ).

Згідно ч 2. ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

При цьому, згідно ч. 1 вказаної статті кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається.

Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» встановлено, що зміст постанови повинен відповідати вимогам, встановленим статтям 283, 284 КУпАП. В ній, зокрема, необхідно зазначити докази, на яких базується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким чином, суд дослідивши та оцінивши представлені докази, приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити, оскільки позивач не зазначив і не представив суду доказів неправомірності дій поліцейського при складанні постанови та накладенні на нього адміністративного стягнення.

При цьому, його доводи стосовно відсутності доказів порушення ним правил ПДР, то вони спростовуються матеріалами фото та відеофіксації з місця події, якими чітко зафіксовано керований саме ним авто у місці і часі вказаному у постанові, не будучи пристебнутим ременем безпеки. (а.с. ).

Інші доводи та пояснення позивача не спростовують висновків суду, оскільки не підтверджуються будь-якими належними доказами і надані пояснення не можуть слугувати беззаперечним доказом неправомірних дій відповідача, а тому суд їх розцінює як намагання позивача ухилитись від відповідальності за дане порушення.

Отже, за таких обставин, суд приходить до висновку про відсутність в діях відповідача неправомірних дій при винесенні оскаржуваної постанови та вважає, що у задоволенні позову слід відмовити за безпідставністю.

Керуючись ст.ст. 6, 17, 77, 158, 159, 161, 163, 171-2 КАС України, на підставі ст. 268, 263 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління патрульної поліції у Волинській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення від 06.01.2024 року за ст. 121 ч. 5 КУпАП та накладення штрафу в розмірі 510 грн. - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду може подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Восьмого апеляційного адміністративного суду, а особами, які не брали участі у справі, протягом цього ж строку з моменту отримання копії рішення суду.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області Р.М. Кихтюк