Провадження № 1-в/742/59/24
Єдиний унікальний № 742/1468/24
05 березня 2024 року м. Прилуки
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі головуючого - судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Прилуки подання заступника начальника Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Прилуки, Чернігівської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого різноробочим, з середньою спеціальною освітою, розлученого, раніше неодноразово судимого, засудженого вироком Прилуцького міськрайонного суду від 02 березня 2020 року за ч.2 ст.307 КК України до 6 років 2 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна окрім житла, умовно достроково звільненого
установив:
Заступник начальника Прилуцького РВП ГУНП України в Чернігівській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
Своє подання мотивує тим, що ОСОБА_4 вироком Прилуцького міськрайонного суду від 02 березня 2020 року засуджений за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307, ч. 1,2,4 ст. 71 КК України до 6 років 2 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна окрім житла. Проте, після звільнення з місць відбування покарання на шлях виправлення не став, допускав адміністративні правопорушення, в зв'язку з чим був неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності та 23.08.2023 року скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.185 КК України, тому і внесено подання про встановлення відносно нього адміністративного нагляду та обмежень, щодо поведінки піднаглядного.
У судовому засіданні представник Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області підтримав подання в повному обсязі, а ОСОБА_4 щодо його задоволення не заперечував, крім того, просив суд з'являтися на реєстрації тричі на місяць, а не чотири рази, оскільки працює.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст.1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі за текстом - Закон), адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Зокрема, ст.3 даного Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: б) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; ґ) засуджених до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.
Відповідно до статті 5 Закону, адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Згідно ч.1 ст. 6 вищезгаданого Закону, адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
Стаття 10 Закону передбачає, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Як вбачається з матеріалів подання, ОСОБА_4 засуджений вироком Прилуцького міськрайонного суду від 02 березня 2020 року за ч.2 ст.307, ч. 1,2,4 ст. 71 КК України до 6 років 2 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна окрім житла. Був звільнений умовно достроково.
Проте, ОСОБА_4 23 серпня 2023 року підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбачене ч.4 ст.185 КК України, по даному факту було відкрите кримінальне провадження за ч.4 ст.185 КК України та було внесено відомості до ЄРДР за №12023270330001148 від 23.08.2023.
Крім того, 03 листопада 2023 року, ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, а 17 січня 2024 року, відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП, відповідно, за що йому виносилися офіційні попередження, як особі, по відношенню до якої може бути встановлений адміністративний нагляд, проте останній позитивних висновків не зробив.
Оскільки, ОСОБА_4 після відбування покарання, на шлях виправлення не став, незважаючи на попередження органів поліції, підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення та вчиняв адміністративні правопорушення, тому суд дійшов висновку про необхідність встановлення адміністративного нагляду відносно нього з метою запобігання вчинення нових злочинів та обмежень, щодо поведінки піднаглядного.
На підставі вищевикладеного, керуючись Законом України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд,
постановив:
Подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном на один рік, встановивши йому наступні обмеження:
-з'являтися на реєстрацію до Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області 1,2,4 понеділка кожного місяця з 09 год до 18 год;
-заборонити вихід із постійного місця проживання ( АДРЕСА_1 ) з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.;
- заборонити виїзд по особистим справам за межі м. Прилуки та Прилуцького району без дозволу Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області;
-заборнити відвідувати кафе, бари, ресторани, місця яких проводиться продаж спиртних напоїв на розлив з метою вживання спиртних напоїв.
Копію постанови направити для виконання начальнику Прилуцького районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області.
На постанову суду може бути подано апеляційну скаргу до Чернігівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_6