Справа № 450/650/24 Провадження № 3/450/744/24
05 березня 2024 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Мусієвський В.Є., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли 15 лютого 2024 року від ВП № 1 ЛРУП № 1 ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 ,
за ст.124 КУпАП,-
Згідно протоколу серії ААД № 548980 від 31 січня 2024 року, 30 січня 2024 року о 18 год. 35 хв. на вул. Лукашевича, буд. 150, в с. Сороки-Львівські, Львівського району Львівської області, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки «Пежо» номерний знак НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та перекинув керований ним автомобіль, чим порушив вимоги пункту 12.1 ПДР України, внаслідок чого транспортний засіб отримав механічні пошкодження.
27 лютого 2024 року від захисника Баран М.А. Коневалик А.В. надійшла заява про ознайомлення з матеріалами справи, з якими ознайомився 28 лютого 2024 року, про що розписався у такій.
В судовому засіданні захисник Коневалик А.В. надав копію протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 548980 від 31 січня 2024 року, згідно якого вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Сітроен» номерний знак НОМЕР_2 . Вказав, що в протоколі, який міститься в матеріалах справи наявні виправлення та такий не відповідає дійсності. Просив скерувати матеріали адміністративної справи на доопрацювання.
Заслухавши пояснення адвоката, розглянувши матеріали адміністративної справи в межах наявних доказів, приходжу до наступного висновку.
Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Стаття 256 КУпАП передбачає, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім"я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз"яснюються його права і обов"язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
За п. 7 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 06 листопада 2015 року № 1376, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Аналізуючи протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 548980 від 31 січня 2024 року, слід зауважити, що фактичні обставини, які викладені у матеріалах адміністративної справи, не відповідають дійсним, оскільки містять виправлення марки, моделі та номерного знака транспортного засобу.
З наведених підстав, приходжу до висновку про повернення матеріалів адміністративної справи до ВП № 1 ЛРУП № 1 ГУ НП у Львівській області для доопрацювання, зокрема належного оформлення.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя,-
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 , за ст. 124 КУпАП повернути до ВП № 1 ЛРУП № 1 ГУ НП у Львівській області для доопрацювання, зокрема виконання вимог мотивувальної частини постанови.
Постанова остаточна та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Мусієвський В.Є.