№ 2а-4314/10/2370
01.10.2010 р. м. Черкаси
01 жовтня 2010 року №2а-4314/10/2370
08 годин 15 хвилин м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Трофімової Л.В.,
при секретарі Кириченко Н.В.,
розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду справу за позовом державної податкової інспекції у Шполянському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій,
До суду з позовною заявою звернулася державна податкова інспекція у Шполянському районі в Черкаській області, в якій просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штрафні санкції згідно рішення №0000412303 від 14.07.2010 у сумі 2725.грн. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»щодо невиконання обов'язку зі сплати до ДПІ у Шполянському районі Черкаської області штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2725 грн. 00 коп.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, однак на адресу суду надіслав заяву від 24.09.2010р. №18850/2а-4314/10/2370, в якій вказав про розгляд справи за його відсутності у порядку письмового провадженні за наявними матеріалами справи.
Відповідач до зали судового засідання не з'явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Виходячи з положень ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи та ч.6 ст.128 КАСУ якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1, зареєстрована Шполянською районною державною адміністрацією Черкаської області 01.04.1996р., (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), з 01.04.1996р. перебуває на обліку в ДПІ у Шполянському районі.
Працівниками ДПА у Черкаської області, проведено планову перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265/95, згідно направлення на перевірку №064863 від 16.06.2010р. та №064872 від 16.06.2010р. (а.с.17-18) та плану проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації і зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на червень 2010р. затвердженого головою ДПА у Черкаській області (а.с.19-23).
На адресу відповідача ДПІ у Шполянському районі Черкаської області було направлено лист-претензію від 14.08.2010р. №7275/24-019, в якому зазначено, що станом на 13.08.2010р. за фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 рахується заборгованість зі сплати штрафних санкцій у сумі 2725 грн. 00 коп. із наслідком несплати даної заборгованості.
Як вбачається із зворотнього боку облікової картки платника станом на 20.08.2010р. заборгованість зі сплати штрафних санкцій становить 2725 грн. 00 коп. (а.с.25).
За порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій ДПІ у Шполянському районі Черкаської області застосовано до відповідача штрафні санкції у сумі 2725 грн. 00 коп., згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С»від 14.07.2010р. №0000412303 відповідно до п.9, п.11, п. 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» №265 від 06.07.1995р., що отримане відповідачем 19.07.2010р. Документів про оскарження до контролюючого органу ОСОБА_1 вказаного рішення не надано.
Оскільки штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачено, представник ДПІ у Шполянському районі Черкаської області просить стягнути заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 2725 грн. 00 коп.
Причиною виникнення спору про несплачену заборгованість із застосуванням фінансових санкцій стало порушення відповідачем законодавства про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Розглянувши подані документи та матеріали, з'ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку, розмірах та у строки, встановлені законом.
Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-XII (ст.2,11), на органи державної податкової служби покладено здійснення функцій контролю щодо порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ч.2 ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування»фінансові санкції за наслідками документальних перевірок та ревізій, які здійснюються органами державної податкової служби України та іншими уповноваженими державними органами, застосовуються у розмірах, передбачених законодавчими актами, чинними на день завершення таких перевірок або ревізій та згідно ч. 2 ст. 9 цього Закону керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи під час перевірки, що проводиться державними податковими органами, зобов'язані давати пояснення з питань оподаткування у випадках, передбачених законами, виконувати вимоги державних податкових органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт про проведення перевірки.
Вимогами ст.22 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р. передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. (460,00 х 5 = 2 300грн.00коп.).
Відповідно до п.4 ст. 17 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р., у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (340грн.00коп.)
Згідно п.6 ст.17 Закону № 265/95-ВР від 06.07.1995р. у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості застосовується фінансова санкція у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.00коп.).
Згідно ст.25 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995р. суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
За зазначених обставин, суд дійшов висновку про достатність доказів та наявність підстав для задоволення позову, оскільки відповідачем не сплачено у встановлені строки фінансові санкції у сумі 2725 грн. 00 коп., а тому позовні вимоги про стягнення фінансових санкцій з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ч.2, ч.6 ст.128 ст.ст. 86, 94, 158 -163, 254 КАС України, суд,
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Шполянському районі Черкаської області (20600, Черкаська область, м. Шпола, вул. Леніна, 16) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у сумі 2 725 (дві тисячі сімсот двадцять п'ять) гривень 00коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Уразі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлений 01 жовтня 2010 року.
Суддя Л.В.Трофімова