Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
про закриття провадження у справі
20.10.2010 р. № 2а-12589/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Біленського О.О.,
за участі:
представника позивача -Яковенко Я.К.,
представника відповідача -Бардик Н.М.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Садівничого товариства "Мартівське" до Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства про визнання листа в частині умови недійсним ,-
Позивач - Садівниче товариство "Мартівське" звернувся до суду з адміністративним позовом до Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства та просив суд визнати лист Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства від 09.04.2010 року за №02-06/Я-11 в частині умови (вимоги) передачі у платне тимчасове довгострокове користування лісовою ділянкою площею 0,5 га виділу №21 кварталу 145 Печенізького лісництва на 49 років, а саме "-наявність погодженння адміністрації РЛП про можливість використання вищезазаначених лісових ділянок для рекреаційних цілей" - такою, що не передбачена законами України, а тому є недійсною.
В попередньому судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження в справі, виходячи з наступного, інструкцією з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 1997 р. №1153, що визначає документування управлінської діяльності установ, не передбачено лист як вид документування управлінської діяльності, згідно з п. 2 цієї Інструкції. Відповідно до Положення про обласні управління лісового та мисливського господарства, затверджене наказом Держкомлісгоспу України від 04.07.2007 р. №223, документами управлінської діяльності є накази управління, рішення колегії управління та консультативно-дорадчого органу управління, згідно з п. п. 9, 10, 11 Положення. Ведення нормотворчої, планової, організаційно-розпорядчої, іншої діяльності управління; обов'язкового, міжвідомчого характеру (що подається на державну реєстрацію в таких випадках) здійснюється управлінням за допомогою складання документів управлінської діяльності, відповідно до вимог зазначеної Інструкції.
Оскільки лист Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства представнику садівничого товариства «Мартівське»Яковенку Я.К. від 09.04.2010 року №02-06/Я-11 є інформативного характеру відповідно до ст.ст. 1, 3, 5 Закону України «Про інформацію», не має правовстановлюючих реквізитів, та не порушує права позивача.
Представник позивача в попередньому судовому засіданні заперечував проти задоволення вказаного клопотання, вважає, що даний спір належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частина 2 ст.2 КАС України передбачає, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.1 ч. І ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.2 ст.4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.
Захист права судом відбувається з урахуванням установлених законом меж здійснення суб'єктивного права на захист і компетенції суду.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд визнати лист Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства від 09.04.2010 року за №02-06/Я-11 частково недійсним, а не оспорює його рішення (нормативно-правові акти чи правові акти - індивідуальної дії), дії чи бездіяльність.
Пунктом 1. ч.2 ст.17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
При цьому згідно ч.2 ст.2 КАС України передбачає , що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Обов'язковою ознакою нормативно-правового акта чи правового акта індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення.
Лист -це відповідь на звернення, який є носієм інформації по суті звернення.
Таким чином, лист не має обов'язкового характеру та сам по собі не призводить до виникнення обов'язків.
Отже, такий лист не має правового значення рішення у розумінні пункту 1 частини першої статті 17 КАС України, а тому не може оскаржуватися в адміністративному суді.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 4, 17, 157, 160, 165, 185, 186 КАС України, суд -
Провадження у справі за адміністративним позовом Садівничого товариства "Мартівське" до Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства про визнання листа в частині умови недійсним - закрити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Ухвалу направити сторонам.
Суддя Біленський О.О.