Постанова від 20.10.2010 по справі 2-а-3328/10/1970

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-3328/10/1970

"20" жовтня 2010 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі колегії суддів,

головуючого судді Саадулаєва А.І.,

суддів: Данилевич Н.А.,

Крапівницької Н.Л.,

при секретарі Ліщинській М.М.,

за участю представників сторін:

від позивача: Бронецький Н.В. довіреність від 19.10.2010 р.;

від відповідача: представник Тур Г.В., довіреність від 01.10.2010 року;

розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду у місті Тернополі адміністративну справу

за позовною заявою Тернопільської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода»;

до Тернопільської міської виборчої комісії;

про визнання дій та бездіяльності Тернопільської міської виборчої комісії незаконними, а рішення про утворення виборчих комісій не прийнятим , -

ВСТАНОВИВ:

18 жовтня 2010 року до Тернопільського окружного адміністративного суду звернулася Тернопільська міська організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода»(далі - позивач) з позовом до Тернопільської міської виборчої комісії про визнання дій та бездіяльності Тернопільської міської виборчої комісії незаконними, а рішення про утворення виборчих комісій не прийнятим та зобов'язання Тернопільську міську виборчу комісію утворити дільничні виборчі комісії у м. Тернополі відповідно до вимог Закону.

Позовні вимоги мотивовано тим, що по-перше, в порушення вимог ст. 27 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»від 10 липня 2010 року № 2487-VI, не з'ясовано обставини ухвалення рішення Тернопільської міської виборчої комісії від 15.10.2010 року про утворення складу дільничних виборчих комісій міста Тернополя; по-друге, не оприлюднене у відповідності до Постанови ЦВК від 15 вересня 2010 року N 350 «Про Порядок ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів», ч. 6 ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» - рішення Тернопільської міської виборчої комісії про утворення дільничих виборчих комісій; по-третє, в порушення п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»створені не обґрунтовані та нерівні умови для кандидатів у ставленні з боку Тернопільської міської виборчої комісії від 15.10.2010 року про утворення складу дільничих виборчих комісій міста Тернополя.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 19.10.2010 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулося 20.10.2010 року, позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, просив суд позов задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив, просив повністю відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши представника позивача та представника відповідача, свідків, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, 15.10.2010 року Тернопільською міською виборчою комісією прийнято рішення про утворення дільничих виборчих комісій міста Тернополя.

У відповідності до ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»Тернопільською міською виборчою комісією 16 жовтня 2010 року на веб-сайті газети Тернопільської міської ради «Тернопіль вечірній»(http://t-v.te.ua/2010/10/16/vybory-deputativ-verhovnoji-rady-avtonomnoji-respubliky-krym-mistsevyh-rad-ta-silskyh-selyschnyh-miskyh-holiv-31-zhovtnya-2010-roku-3/) розміщена інформація про списки членів дільничних виборчих комісій в м. Тернополі поданих до Тернопільської територіальної виборчої комісії (прізвище, ім'я, по-батькові, суб'єкт подання, посада в дільничній виборчій комісії) по виборчих дільницях з №1 по № 85.

18.10.2010 року Тернопільська міська організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода»звернулася до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовом про визнання дій та бездіяльності Тернопільської міської виборчої комісії незаконними, а рішення про утворення виборчих комісій не прийнятим та зобов'язання Тернопільську міську виборчу комісію утворити дільничні виборчі комісії у м. Тернополі відповідно до вимог Закону.

В позовній заяві Тернопільська міська організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода»зазначає, що відповідачем порушено вимоги п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», а саме: створено нерівні умови для кандидатів у ставленні з боку Тернопільської міської виборчої комісії від 15.10.2010 року про утворення складу дільничих виборчих комісій міста Тернополя. Як вбачається з рішення Тернопільської міської виборчої комісії, у місті Тернополі утворено 85 виборчих дільниць. Від Тернопільської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода» запропоновано 85 осіб до складу дільничних виборчих комісій, тобто максимальну кількість. Проте, призначено членами дільничних виборчих комісій лише 25 осіб.

В той же час, як зазначає позивач, представництво інших суб'єктів виборчого процесу у складі дільничних виборчих комісій є набагато більшим, так, 17 суб'єктів виборчого процесу мають своїх представників у 50-69 дільничних виборчих комісіях, ще 10 -мають своїх представників у 34-50 дільничних виборчих комісіях. Крім того, з поміж 25 призначених членів дільничних виборчих комісій 8 призначено до спеціальних виборчих дільниць, на яких найменша кількість виборців. Тобто, Тернопільська міська організація Всеукраїнського об'єднання «Свобода» дістала представництво лише у 22% виборчих комісій звичайних виборчих дільниць і в 100% виборчих комісій спеціальних виборчих дільниць з істотно меншою кількістю виборців.

На думку позивача, вищенаведені обставини яскраво свідчать про незаконність дій Тернопільської міської виборчої комісії 15.10.2010 року про прийняття рішення щодо утворення складу дільничних виборчих комісій м. Тернополя та порушення прав та законних інтересів Тернопільської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода»шляхом надання переваги та додаткових привілеїв іншим суб'єктам виборчого процесу, вираженому в більшому представництві в дільничних виборчих комісіях.

Тернопільський окружний адміністративний суд зазначає, що відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»рівність прав і можливостей участі у виборчому процесі забезпечується забороною привілеїв чи обмежень для кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 19 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, становлять: 1) Центральна виборча комісія, яка є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів; 2) територіальні виборчі комісії: виборча комісія Автономної Республіки Крим; обласні виборчі комісії; районні виборчі комісії; міські виборчі комісії (у тому числі міст Києва та Севастополя); районні у містах виборчі комісії (у містах, де утворені районні у місті ради); селищні, сільські виборчі комісії; 3) дільничні виборчі комісії. Виборчі комісії формуються (утворюються) і зобов'язані діяти відповідно до Конституції України, цього та інших законів України.

Згідно з ч. 1 ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»дільнична виборча комісія утворюється відповідною районною, міською (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення), районною у містах Києві та Севастополі територіальною виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних або одномандатних мажоритарних виборчих округах, поданнями кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, передбаченими частиною четвертою цієї статті. При утворенні дільничної виборчої комісії відповідна територіальна виборча комісія своїм рішенням визначає осіб, які підлягають включенню до складу відповідної дільничної виборчої комісії, з числа кандидатур, поданих суб'єктами подання. Особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму.

Відповідно до абз. 1-4 ч. 4 ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»місцева організація партії, кандидати в депутати від якої зареєстровані у багатомандатному або одномандатному мажоритарному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів, вносять до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії). Подання підписується відповідно керівником місцевої організації партії та засвідчується печаткою відповідної місцевої організації партії або печаткою місцевої організації цієї політичної партії вищого рівня. Кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови вносить до територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії) за своїм підписом.

Зазначені подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій подаються за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, не пізніше як за 20 днів до дня виборів. До подання щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії додаються заяви осіб, включених до списку кандидатур до складу відповідних дільничних виборчих комісій (із зазначенням, чи згодна така особа виконувати повноваження голови, заступника голови чи секретаря виборчої комісії), а також відомості про засоби зв'язку (контактний телефон, електронна адреса) суб'єкта подання.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд не може погодитись з доводами позивача з приводу порушення прав та законних інтересів Тернопільської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода»шляхом надання територіальною виборчою комісією переваги та додаткових привілеїв іншим суб'єктам виборчого процесу вираженому в більшому представництві в дільничних виборчих комісіях, оскільки при утворенні дільничної виборчої комісії відповідна територіальна виборча комісія своїм рішенням на власний розсуд визначає осіб, які підлягають включенню до складу відповідної дільничної виборчої комісії, з числа кандидатур, поданих суб'єктами подання. Особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити те, що у відповідності до ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»місцева організація партії самостійно і на власний розсуд вносить до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії). Отже, можна зробити висновок, що закон дає право місцевій організації партії вносити до відповідної територіальної виборчої комісії подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій не більше однієї особи до складу кожної дільничної комісії. Але Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»не встановлено обов'язку в якій кількості від кожної місцевої організації партії потрібно визначати осіб, які підлягають включенню до складу відповідної дільничної виборчої комісії, територіальна виборча комісія включає до складу дільничної виборчої комісії осіб лише з урахуванням досвіду роботи у виборчих комісіях, комісіях референдуму.

Крім того, позивач в позовній заяві зазначає, що відповідачем порушено ч. 6 ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», а саме: порядок оприлюднення рішення виборчої комісії про утворення дільничних виборчих комісій. Суд не може погодитись з даними доводами виходячи з наступного.

Згідно з ч. 6 ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»територіальні виборчі комісії одночасно з утворенням відповідної дільничної виборчої комісії призначають голову, заступника голови, секретаря такої дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму за пропозиціями голови територіальної виборчої комісії, що утворює дільничну виборчу комісію відповідно до внесених подань.

Відповідно до ч. 7 ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»територіальна виборча комісія, що утворила відповідну дільничну виборчу комісію, невідкладно повідомляє суб'єкта подання про включення поданої ним кандидатури до складу відповідної дільничної виборчої комісії. Рішення про утворення дільничної виборчої комісії оприлюднюється територіальною виборчою комісією, що утворила дільничну виборчу комісію, з відомостями про її склад у місцевих засобах масової інформації або в інший спосіб, визначений цією територіальною виборчою комісією, не пізніше наступного дня з дня утворення дільничної виборчої комісії.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем 16.10.2010 року (на наступний день з дня утворення дільничних виборчих комісій) розміщено на веб сайті (http://t-v.te.ua/2010/10/16/vybory-deputativ-verhovnoji-rady-avtonomnoji-respubliky-krym-mistsevyh-rad-ta-silskyh-selyschnyh-miskyh-holiv-31-zhovtnya-2010-roku-3/) газети Тернопільської міської ради «Тернопіль вечірній»інформацію про списки членів дільничних виборчих комісій в м. Тернополі поданих до Тернопільської територіальної виборчої комісії (прізвище, ім'я, по-батькові, суб'єкт подання, посада в дільничній виборчій комісії) з №1 по № 85.

Виходячи зі змісту ч. 7 ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»закон дозволяє оприлюднення рішення про утворення дільничної виборчої комісії територіальною виборчою комісією, що утворила дільничну виборчу комісію, з відомостями про її склад у місцевих засобах масової інформації або в інший спосіб, визначений цією територіальною виборчою комісією. Що і було зроблено відповідачем, оприлюднене зміст рішення про утворення дільничних виборчих комісій на web сторінці інтернет сайту газети Тернопільської міської ради «Тернопіль вечірній». Отже, доводи в цій частині не підтверджуються та спростовуються матеріалами справи.

Доводи позивача, з приводу того, що відповідно п. 4.8 постанови ЦВК від 15 вересня 2010 року N 350 «Про Порядок ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів»постанова, протокольне рішення, прийняті комісією, не пізніше ранку наступного дня після засідання комісії, якщо інше не встановлено законом, вивішуються для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії, який обладнується в приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів. У цей же строк постанова комісії доводиться до відома суб'єктів виборчого процесу, процесу референдуму, яких вона стосується, громадянина, якщо його заява, скарга до комісії були предметом розгляду на відповідному засіданні комісії, та, у разі потреби, відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, виборчих комісій, комісій з референдуму, засобів масової інформації. Копія постанови, засвідчена головою комісії чи його заступником і секретарем комісії та скріплена печаткою виборчої комісії, видається суб'єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу в строки, встановлені відповідним законом України про вибори. На думку позивача дана вимога не була виконана відповідачем.

Суд не може погодитись з даними доводами, адже згідно п. 4.8 постанови ЦВК від 15 вересня 2010 року N 350 постанова, протокольне рішення, прийняті комісією, не пізніше ранку наступного дня після засідання комісії, якщо інше не встановлено законом, вивішуються для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії. Це інше, передбачено ч. 7 ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»відповідно до якого, рішення про утворення дільничної виборчої комісії оприлюднюється територіальною виборчою комісією, що утворила дільничну виборчу комісію, з відомостями про її склад у місцевих засобах масової інформації або в інший спосіб, визначений цією територіальною виборчою комісією, не пізніше наступного дня з дня утворення дільничної виборчої комісії. Отже, дані доводи не підтверджуються та спростовуються матеріалами справи.

Крім того, в позовній заяві зазначено, що відповідачем всупереч ст. 27 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»з 15 по 17 жовтня не було виготовлено ні протоколу засідання, ні постанови про утворення дільничних виборчих комісій. Даний факт зафіксований актом від 17.10.2010 року про відсутність для ознайомлення протоколу засідання Тернопільської міської виборчої комісії від 15.10.2010 року, про утворення та затвердження складу дільничних виборчих комісій об 11 год. 10 хв. у приміщенні Тернопільської міської виборчої комісії у м. Тернополі по вул. Миру, за участю голови комісії Чорнозуба І.І. та зареєстрований за № 1169 вхідної кореспонденції Тернопільської міської виборчої комісії від 17.10.2010 року. На думку позивача, відсутність протоколу та постанови унеможливлюють з'ясування наявності кворуму на засіданні виборчої комісії, мотивації рішення та саме рішення.

Суд не може погодитись з даними доводами виходячи з наступного. Як вбачається з матеріалів справи, 17 жовтня 2010 року представник міської організації партії ВО «Свобода»у Тернопільській міській виборчій комісії Тернопільської області -Козорог Віктор Віталійович звернувся до Тернопільської міської виборчої комісії з заявою про ознайомлення з протоколом засідання від 15.10.2010 року. Як зазначає позивач, представнику міської організації партії ВО «Свобода» було відмолено, у зв'язку з чим ОСОБА_6, ОСОБА_2 та ОСОБА_7 складено акт від 17.10.2010 року про відсутність в Тернопільській міській виборчій комісії протоколу засідання від 15.10.2010 року про затвердження членів ДВК.

У судовому засіданні 20.10.2010 року представником відповідача був наданий для огляду суду протокол № 14 засідання Тернопільської міської виборчої комісії Тернопільської області датований 15 жовтня 2010 року, п. 1 порядку денного протоколу передбачено: «Затвердження складу дільничних виборчих комісій», даний протокол підписаний головою Тернопільської міської виборчої комісії Тернопільської області. Крім того, судом досліджено наданий представником відповідача витяг з постанови Тернопільської міської виборчої комісії Тернопільської області від 15.10.2010 року № 14.1 «Про затвердження складу дільничних виборчих комісій». Отже, доводи позивача з приводу невиготовлення протоколу і постанови Тернопільською міською виборчою комісією Тернопільської області від 15.10.2010 року не відповідають дійсним обставинам справи.

Доводи позивача з приводу того, що протокол Тернопільської міської виборчої комісії Тернопільської області повинен підписуватися всіма присутніми на засіданні членами виборчої комісії, як це передбачено у п. 13. ст. 27 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»не приймається судом, оскільки вимоги даного пункту застосовуються, коли протокол комісії встановлює підсумки певних дій, виконаних комісією.

У зв'язку з тим, що протокол № 14 засідання Тернопільської міської виборчої комісії Тернопільської області від 15 жовтня 2010 року не встановлює підсумки певних дій, виконаних комісією, до нього застосовуються вимоги, передбачені п. 11 ст. 27 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»відповідно до даного пункту «на засіданні виборчої комісії ведеться протокол, який підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (чи секретарем засідання, у разі відсутності секретаря комісії)». Отже, доводи позивача в цій частині не підтверджуються та спростовуються матеріалами справи.

Доводи позивача з приводу того, що представнику міської організації партії ВО «Свобода»-Козорогу Віктору Віталійовичу 17.10.2010 року безпідставно відмовили у ознайомленні з протоколом засідання від 15.10.2010 року Тернопільської міської виборчої комісії Тернопільської області не приймаються судом, оскільки відповідно до п. 2 ч. 15 ст. 54 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»представник місцевої організації партії у територіальній виборчій комісії з правом дорадчого голосу має право: знайомитися із змістом протоколів засідань територіальної виборчої комісії та її рішеннями, отримувати копії цих рішень. Але даним законом не передбачено строк, протягом якого представнику місцевої організації партії буде надана можливість ознайомлення зі змістом протоколу.

Позивач посилається на п. 4.8 постанови ЦВК від 15 вересня 2010 року N 350 «Про Порядок ведення діловодства у виборчих комісіях та комісіях з референдумів»відповідно до якого, постанова, протокольне рішення, прийняті комісією, не пізніше ранку наступного дня після засідання комісії, якщо інше не встановлено законом, вивішуються для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії, який обладнується в приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів. У цей же строк постанова комісії доводиться до відома суб'єктів виборчого процесу, процесу референдуму, яких вона стосується, громадянина, якщо його заява, скарга до комісії були предметом розгляду на відповідному засіданні комісії, та, у разі потреби, відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, виборчих комісій, комісій з референдуму, засобів масової інформації. Копія постанови, засвідчена головою комісії чи його заступником і секретарем комісії та скріплена печаткою виборчої комісії, видається суб'єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу в строки, встановлені відповідним законом України про вибори.

Суд не може погодитись з даними доводами, адже, вимога про доведення до відома суб'єктів виборчого процесу або видача стосується лише постанови, а не протоколу. А згідно з заявою від 17.10.2010 року та акта від 17.10.2010 року, представник позивача просив надати Тернопільську міську виборчу комісію Тернопільської області саме протокол засідання.

Оцінюючи правомірність дій відповідача, суд керувався критеріями, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури та які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень.

Так, за змістом положень частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, а саме: без проявлення неупередженості; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно, зокрема, з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

У зв'язку з тим, що позовні вимоги щодо визнання незаконними дій та бездіяльності Тернопільської міської виборчої комісії та рішення про утворення виборчих комісій не прийнятим та зобов'язання Тернопільську міську виборчу комісію утворити дільничні виборчі комісії у м. Тернополі відповідно до вимог Закону, не підтверджуються матеріалами справи, а тому у задоволенні позову слід відмовити.

Згідно з частиною другою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Відповідач не надав суду доказів понесення ним яких-небудь судових витрат, таким чином, судові витрати стягненню з позивача не підлягають.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163, 167, 172, 176, 177 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Тернопільської міської організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода до Тернопільської міської виборчої комісії, про визнання дій та бездіяльності Тернопільської міської виборчої комісії незаконними, а рішення про утворення виборчих комісій не прийнятим та зобов'язання Тернопільську міську виборчу комісію утворити дільничні виборчі комісії у м. Тернополі відповідно до вимог Закону, - відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 177 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 177 КАС України.

Головуючий суддя Саадулаєв А.І.

копія вірна

Суддя Саадулаєв А.І.