Постанова від 04.03.2024 по справі 183/471/24

Справа № 183/471/24

№ 3/183/931/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2024 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Крохмалюк І.П., розглянувши матеріали у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 17220 КУпАП, що надійшли з військової частини НОМЕР_1 , у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Маріуполь, одруженого, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , зареєстрованого адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за місцем розташування військової частини, РНОКПП - не зазначено, -

ВСТАНОВИЛА:

09.01.2024 року о 18.30 годині, в умова дії особливого періоду, капітан ОСОБА_1 перебував на території військової частини НОМЕР_1 та виконував обов'язки військової служби у стані алкогольного сп'яніння. Для проведення медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння затриманого під супроводом посадової особи заступника командира 3 механізованого батальйону МПЗ військової частини НОМЕР_1 майора ОСОБА_2 о 18.30 годині направлено до КП «Новомосковська ЦРЛІЛ». В результаті проведеного огляду на стан сп'яніння встановлено 09.01.2024 року о 19.00 годині що капітан ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'яніння відповідно до висновку № 31 від 19.01.2023 року.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 3 ст. 17220 КУпАП.

ОСОБА_1 в суд не з'явився, будучи повідомленим про дату, час та місце розгляду справи належним чином шляхом повідомлення у додатку «Viber» та SMS повідомлення, про наявність поважних причин неявки до суду не повідомив та клопотання про відкладення розгляду справи не надав, тому на підставі ст. 268 КУпАП суддя вважає можливим розглянути справу за його відсутності.

Згідно зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, а також надані до нього матеріали, суддя приходить до таких висновків.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції у точній відповідності з законом.

Аналізуючи вищевикладене, суддею встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам закону, що має суттєве значення для вирішення справи. А саме: у протоколі не зазначена повна адреса місця вчинення правопорушення та зазначений медичний висновок № 31 від 19.01.2023 року, в той час як адміністративне правопорушення скоєне ОСОБА_1 09.01.2024 року, що не допустимо для розгляду справи.

Тому є усі підстави вважати протокол про адміністративне правопорушення таким, що не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

У відповідності до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 22.12.2010 року № 23-рп/2010 адміністративна відповідальність в Україні та процедура притягнення до неї ґрунтується на конституційних принципах і правових презумпціях, в тому числі, і закріпленій у ст. 62 Конституції України презумпції невинуватості.

Таким чином, факт скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 17220 КУпАП, не доведено, тому провадження у справі підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 247, 257, ст. 283, ст. 284 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 17220 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , - закрити за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя І.П. Крохмалюк