Постанова від 29.02.2024 по справі 559/703/24

Справа № 559/703/24

Номер провадження 3/559/469/2024

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 лютого 2024 року місто Дубно Рівненська область

Суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Ралець Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Дубенського РВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , учня І курсу ДНЗ Дубенське ВХПТУ, до адміністративної відповідальності раніше не притягався,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 22.02.2024 серії ВАВ №950198, 19.02.2024, близько 11 год. 00 хв. неповнолітній ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розпивав алкогольний напій «REVO», міцністю 8.5 об. в громадському місці, на території дитячого майданчику, що знаходиться на вул.Грушевського м.Дубно, чим вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 178 КУпАП..

Відповідно до положень ст.221 КУпАП судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років.

Під час складання протоколу ОСОБА_1 роз'яснено права, передбачені ст. 268 КУпАП, та зміст ст. 63 Конституції України(а.с.3), зауважень до протоколу про адміністративні правопорушення він не надавав, дії працівників поліції не оскаржував.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, згідно долученої до матеріалів заяви ОСОБА_1 , з якою ознайомлена його законний представник - ОСОБА_2 , просив розгляд справи проводити за його відсутності, вину визнає..

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 178 КУпАП.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.

Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.

Відповідно до пункту 22 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються діяння, які є адміністративними правопорушеннями.

Диспозиція ч.1 ст. 178 КУпАП передбачає відповідальність, зокрема, за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.

Приписами положень ст.255 КУпАП передбачено, що складання протоколів про адміністративні правопорушення за ст.178 КУпАП, віднесено до компетенції органів внутрішніх справ, які на виконання вимог ст.256 КУпАП, повинні перевірити та зазначити в протоколі відомості, необхідні для вирішення справи.

Окрім повного визнання, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 22.02.2024 серії ВАВ №950198(а.с.2); поясненнями ОСОБА_1 від 22..02.2024(а.с.4); копією пояснень ОСОБА_3 від 23.02.2024(а.с.5); копією пояснень ОСОБА_4 від 23.02.2024(а.с.6); копією пояснень ОСОБА_5 від 22.02.2024(а.с.7).

За таких обставин дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 178 КУпАП, як такі, що виразилися в розпиванні пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у громадському місці.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 на момент вчинення адміністративного правопорушення, є неповнолітньою особою, якій виповнилося 16 років(а.с.9).

У відповідності до ч. 1 ст. 13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.

Згідно ч. 2 ст. 13 КУпАП у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.

Тобто, ч. 2 ст. 13 КУпАП не містить в переліку правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 178 КУпАП, що надавало би можливість притягнути неповнолітнього до адміністративної відповідальності на загальних підставах.

За таких обставин вказані вище відомості про особу ОСОБА_1 є підставою до застосування відносно нього заходу впливу, яким може бути у відповідності до п. 2) ч. 1 ст. 24-1 КУпАП України попередження.

Оскільки відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір стягується лише у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення.

Заходи впливу, передбачені ст.24-1 КУпАП не є адміністративними стягненнями в розумінні ст. 23 КУпАП, а є альтернативними заходами впливу, які можуть бути застосовані тоді, коли виховання неповнолітнього правопорушника є можливим без накладення адміністративного стягнення у загальному порядку. Тому, при застосуванні до неповнолітнього правопорушника заходів впливу, передбачених ст. 24-1 КУпАП, стягнення судового збору не допускається.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 24-1, ст. 178, 283, 284 КУпАП суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.178 КУпАП та застосувати до нього захід впливу, що застосовується до неповнолітніх, відповідно до ст. 24-1 КУпАП, у виді попередження.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Рівненського апеляційного суду через Дубенський міськрайонний суд.

Суддя Р.В.Ралець