Ухвала від 29.02.2024 по справі 909/1070/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

29.02.2024 м. Івано-ФранківськСправа № 909/1070/23

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Кобецької С. М., секретар судового засідання Сегін І. В., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні справу

за заявою: Головного управління ДПС в Івано-Франківській області

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс"

про банкрутство.

За участю:

від заявника: Воришко М. В., Харук В. І.

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс".

Відповідно до ч. 2 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов'язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів.

11.12.2023 суд заяву Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" прийняв до розгляду, розгляд заяви в підготовчому засіданні призначив на 28.12.2023 та зобов'язав боржника подати суду належним чином засвідчену копію статуту; відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та документи, які його підтверджують, що відповідають вимогам ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства, а також докази їх направлення ініціюючому кредитору (суддя Ткаченко І. В.).

Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.12.2023 замінено (визначено) головуючого суддю Кобецьку С. М. (розпорядження керівника апарату суду від 21.12.2023 № 10; підстава проведення повторного автоматизованого розподілу судової справи - звільнення ОСОБА_1 з посади судді Господарського суду Івано-Франківської області у зв'язку з поданням заяви про відставку).

28.12.2023 та 01.02.2024 суд розгляд заяви в підготовчому засіданні відклав на 01.02.2024 та 29.02.2024 відповідно для належного повідомлення боржника та надання йому можливості скористатись процесуальними правами.

В судове засідання представник боржника не з'явився, ухвала суду від 28.12.2023 повернулася на адресу суду із зазначенням в поштовій довідці "адресат відсутній за вказаною адресою" та ухвала суду від 01.02.2024 - "неправильно зазначена (відсутня) адреса".

Ухвали суду направлялись рекомендованою кореспонденцією за адресою вказаною ініціюючим кредитором у заяві, яка є тотожною юридичній адресі боржника (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Г. Мазепи, буд 175-В, офіс 5) зазначеній у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Повідомлення про зміну місцезнаходження боржника суду не надано.

Згідно п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

При цьому, направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, позаяк отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, у даному випадку, суду. Така ж правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 18.03.2021 у справі № 911/3142/19.

Окрім того, суд також повідомив боржника про дату, час і місце розгляду заяви через оголошення на офіційному вебсайті судової влади України (ч. 4 ст. 122 Господарського процесуального кодексу України).

З огляду на вищевикладене, боржник вважається належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Суд зазначає, що доказів, які б свідчили про платоспроможність боржника або про можливість розрахуватися з кредитором матеріали справи не містять.

Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджає провадженню у справі (ч. 4 ст. 36 Кодексу України з процедур банкрутства) та відповідно проведенню підготовчого судового засідання.

В підготовчому засіданні представник заявник вимоги поданої ним заяви підтримав, просив суд відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс"; розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" призначити арбітражного керуючого Кобельника Олега Сергійовича.

Проаналізувавши подані заявником на обґрунтування своїх вимог докази, заслухавши представника заявника, суд вважає за можливе провести підготовче засідання за відсутності представника боржника, беручи до уваги наявні у справі матеріали.

Розглянувши та перевіривши у порядку ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства обґрунтованість вимог заявника у підготовчому засіданні суду, здійснивши всебічну та повну оцінку поданих суду ініціюючим кредитором доказів, що мають значення для розгляду судом заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство та заслухавши пояснення представника ініціюючого кредитора, суд встановив наступне.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" зареєстроване як юридична особа - суб'єкт господарювання за адресою: вул. Г. Мазепи, буд 175-В, офіс 5, м. Івано-Франківськ, 76018; ідентифікаційний код 39939623. Засновником боржника є Акціонерне товариство "Ексім Енергозбут" зареєстроване в Російській Федерації: 125047, м. Москва, вул. Фадєєва, буд. 7 будова 1 підв. прим. 2/к2п; види діяльності: виробництво електроенергії (основний), передача електроенергії, розподілення електроенергії, торгівля електроенергією; 10.08.2015 Товариство з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" взято на облік ГУ регіональної статистики, 07.08.2015 взято на облік у ГУ ДПС в Івано-Франківській області, Івано-Франківська ДПІ (м. Івано-Франківськ), як платника податків, 07.08.2015 - як платника єдиного внеску.

Відповідно до ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством. Суб'єктом банкрутства (далі - банкрутом) може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності. Не можуть бути визнані банкрутом казенні підприємства. Щодо банкрутства державних комерційних підприємств законом передбачаються додаткові вимоги та гарантії права власності Українського народу.

Банкрутство, згідно з абз. 2 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, це визнана господарським судом нездатність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника.

Неплатоспроможність, за змістом абз. 13 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

Грошове зобов'язання (борг), відповідно до абз. 4 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, це зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

В частинах 1 та 2 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.

Згідно ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.

Дослідивши подану Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, суд встановив, що станом на момент звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство заявник визначив заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" перед Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області в розмірі 8 299 261,89 грн, з яких 4 403 652,00 грн - основний платіж, 1 443 025,00 грн - штрафні санкції та 2 452 584,89 грн - пеня.

Як вбачається із змісту наявних у матеріалах справи документів, - заборгованість зі сплати податку на додану вартість в розмірі 6 782 892,64 грн, з яких 3 561 373 грн податкові зобов'язання (основний платіж), 1 205 858,00 грн штрафні санкції 2 015 661,64 грн пеня; - заборгованість зі сплати податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1 496 872,25 грн з яких 823 292,00 грн податкові зобов'язання (основний платіж), 236 657,00 грн штрафні санкції, 436 923,25 грн пеня; - заборгованість зі сплати податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати в розмірі 510,00 грн штрафні санкції підтверджується рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19.03.2021 у справі № 300/3929/20 за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" про стягнення податкового боргу в розмірі 8 280 274,89 грн, на підставі якого за відповідним виконавчим листом № 300/3929/20 від 24.05.2021 було відкрито виконавче провадження № 66052350 віл 12.07.2021, який на даний час перебуває на стадії примусового виконання в органах виконавчої служби; виставленими платіжними інструкціями та інкасовими дорученнями (розпорядженнями) на р/р відкриті в банківських установах, які повернулися без виконання; - заборгованість з єдиного соціального внеску в розмірі 18 987,00 грн основного платежу підтверджується звітами за грудень 2018 року на суму 4 840,00 грн та за лютий 2019 року на суму 14 147,00 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що вимоги Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" в розмірі 8 299 261,89 грн документально підтверджені та підлягають визнанню.

Слід зазначити, що Кодекс України з процедур банкрутства встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи (преамбула Кодексу). Метою відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом через застосування процедур банкрутства передбачених Кодексом, є саме задоволення вимог кредиторів.

Таким чином, ініціюючим кредитором при подачі до суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство дотримано вимоги статей 1 та 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

За наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс", суд дійшов висновку, що боржник неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед ініціюючим кредитором в загальному розмірі 8 299 261,89 грн.

Отже, суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс".

У ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

Згідно з ч. 1 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства, мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.

За змістом частин 1 та 2 статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства, під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації). Процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.

Частиною 1 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією визначається судом шляхом автоматизованого відбору із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, за принципом випадкового вибору.

Відповідно до п. 21 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених частиною третьою статті 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області надало пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого - Кобельника О. С. для виконання повноважень розпорядника майна боржника (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 473 від 12.03.2013, вул. Котика, 7 офіс 401, м. Львів, 79014).

Також матеріали справи містять заяву арбітражного керуючого Кобельника О. С. про згоду на участь у справі про банкрутство та призначення його розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" з додатками.

Враховуючи наведене, розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" слід призначити арбітражного керуючого Кобельника Олега Сергійовича.

Частиною 1 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.

У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, або коштів фонду, створеного кредиторами для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (у разі його створення).

Враховуючи викладене, суд встановлює грошову винагороду арбітражному керуючому Кобельнику О. С. у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс".

В ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення). Доступ до інформації про провадження у справах, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України, є вільним та безоплатним.

Суд вважає за необхідне оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс", текст якого додається, на офіційному вебпорталі судової влади України.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Керуючись ст. 1, 2, 28, 30, 39, 40, 41, 44, 45,96 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 42, 75, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" (вул. Г. Мазепи, буд 175-В, офіс 5, м. Івано-Франківськ, 76018; ідентифікаційний код 39939623).

2. Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" у розмірі 8 299 261,89 грн, з яких 4 403 652,00 грн - основний платіж, 1 443 025,00 грн - штрафні санкції та 2 452 584,89 грн - пеня.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс".

4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" строком на 170 календарних днів до 19.08.2024.

5. Розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" призначити арбітражного керуючого Кобельника Олега Сергійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 473 від 12.03.2013, вул. Котика, 7 офіс 401, м. Львів, 79014).

6. Встановити оплату послуг арбітражному керуючому Кобельнику Олегу Сергійовичу за виконання ним повноважень розпорядника майна у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявників, авансованих на депозитний рахунок суду.

7. Протягом процедури розпорядження майном органи управління боржника не мають права приймати рішення про:

реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника;

створення господарських товариств або участь в інших господарських товариствах;

створення філій та представництв;

виплату дивідендів;

проведення боржником емісії цінних паперів;

вихід зі складу учасників боржника юридичної особи, придбання в акціонерів

раніше випущених акцій боржника;

відчуження або обтяження нерухомого майна боржника, в тому числі його передачу в заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства;

надання позик (кредитів), надання поруки, гарантій, а також передачу в довірче управління майна боржника.

8. Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна приймають рішення про:

участь боржника в об'єднаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших об'єднаннях юридичних осіб;

передачу нерухомого майна в оренду;

одержання позик (кредитів).

У процедурі розпорядження майном боржник не має права без згоди комітету кредиторів (зборів кредиторів - до моменту формування комітету кредиторів) вчиняти значні правочини, вчинення яких не заборонено цим Кодексом.

У процедурі розпорядження майном боржник не має права без згоди комітету кредиторів (зборів кредиторів - до моменту обрання комітету кредиторів) здійснювати продаж істотних активів боржника.

9. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

10. Оприлюднити на офіційному вебпорталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатенерготранс" (вул. Г. Мазепи, буд. 175-В, офіс 5, м. Івано-Франківськ, 76018; ідентифікаційний код 39939623).

11. Визначити наступні дати у даній справі відповідно до ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства:

- строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 20.04.2024;

- дату попереднього засідання суду 25.04.2024;

- строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 29.04.2024.

12. Зобов'язати розпорядника майна надати: відзиви на заяви кредиторів; письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам; відомості щодо виконання повноважень відповідно до ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства.

12. Попереднє засідання суду призначити на 25.04.2024 об 11:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, зал судових засідань № 6.

Ухвала є підставою для зупинення виконавчих дій відповідно до ч. 2 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства та п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження".

Ухвала набрала законної сили 29.02.2024 та може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду у визначені ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства строк та порядку.

Суддя С. М. Кобецька