1Справа № 335/2107/24 2-н/335/166/2024
29 лютого 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Калюжна В.В., ознайомившись з матеріалами заяви Товариства з обмеженою відповідальністю „Керуюча компанія „Надія” про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по сплаті послуг з управління багатоквартирним будинком, -
До суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю „Керуюча компанія „Надія” про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по сплаті послуг з управління багатоквартирним будинком.
Вивчивши подані матеріали, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до частини п'ятої статті 165 ЦПК України, у разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи боржника.
Так, судом витребувано інформацію про реєстрацію місця проживання боржника, та 28.02.2024 року отримано відповідь, згідно з якою за відомостями Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради інформація про реєстрацію ОСОБА_1 в реєстрі територіальної громади м. Запоріжжя відсутня.
Частиною дев'ятою статті 165 ЦПК України передбачено, що у разі, якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
За таких обставин, з урахуванням особливостей розгляду судом справ наказного провадження, який здійснюється без судового засідання, повідомлення заявника і боржника, їх допиту, враховуючи відсутність інформації про місце реєстрації боржника на час розгляду справи, суд приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу, із роз'ясненням заявникові його права на звернення з тими самими вимогами у позовному провадженні.
Керуючись ст.ст. 163, 165, 258-260, 353 ЦПК України, суд, -
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю „Керуюча компанія „Надія” у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості по сплаті послуг з управління багатоквартирним будинком.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів строк з дня отримання її копії.
Суддя В.В. Калюжна